Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.05.2018, 09:10   #1
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie Husqvarna 701 - wady i zalety.

Mam mętlik w głowie. Chcę kupić coś do polatania szutrami wokół komina. Czasami jakiś bardziej wymagający teren. Myślałem o zakupie jakiejś zarejestrowanej ćwiartki (np. Husqvarna TE 250/310, KTM EX250F lub podobne). Ale wiadomo - to liczenie motogodzin, wymiany oleju, remonty. Chciałbym od tego uciec. I w oczy wpadła mi Husqvarna 701 - duży dual, interwały serwisowe co 10 tys. km, waga na sucho 145kg, fenomenalne zawieszenie i to wszystko na najmocniejszym na rynku singlu. Na papierze wygląda cudownie, jednak jak się wgłębić w temat to wychodzi kilka wad:
1. Brak obrotomierza.
2. Licznik na baterię (Jak to działa? Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem? Co się dzieje jak bateria się skończy - motocykl staje? A może przestaje zliczać kilometry?)
3. Pojemność zbiornika 13l. Wiem, wiem można wstawić dodatkowe 5,9l i zmniejszony airbox lub dokupić zbiorniki akcesoryjne 2x7l na stronę. Ale wiadomo - wtedy ze 145kg na sucho robi się ok 170kg na "mokro", czyli mniej więcej tyle, co yamaha XT 660 R, którą można mieć za 1/4 ceny (ale która bardziej niedomaga w terenie).
4. Brak solidnego subframe. Subframe stanowią dwa zbiorniki paliwa z tworzywa sztucznego. Aby je obciążyć bagażem ludzie wymieniają mocowania górne i dolne na akcesoryjne. Koszt nie jest duży, bo mieści się w 100 Euro, ale to ciągle metalowa śruba w plastikowym otworze. Pod nieco większy bagaż trzeba mieć stelaże boczne (takie jak pod kufry) o specjalnej konstrukcji, które wzmacniają całość.
Dodam, że jeśli miałbym kupić ćwiartkę, to byłby to drugi motocykl. A jeśli skończyłoby się na 701 to byłby to jeden motocykl do polatania wokół komina (jednodniowo na lekko i dwudniowo biwakowo), ale też na dalsze wyprawy.
I tu pytanie do posiadaczy - jak się 701 sprawuje? Jakie ma wady? Jakie zalety? Może to co wypisałem wyolbrzymiam i nie są to cechy upierdliwe?
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 09:19   #2
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Jakiego rodzaju długie wyprawy masz na myśli na tym sprzęcie?
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 09:21   #3
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Między 5 a 15 tys. km na południe, północ i wschód od Polski. Nie wykluczam Afryki (np. Maroko). Najczęściej dojazd asfaltem i off na miejscu. Kilometrowo to tak od 60/40% asfalt/off do 30/70% asfalt/off.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 09:49   #4
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Husqa to super motocykl , ale zrobienie nowego na wyprawowke to minimum 20000 zł ......
Całość tego projektu to 20000 zł .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 09:53   #5
Jaskola
 
Jaskola's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Motocykl: Honda Wave 110i
Jaskola jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 18 godz 29 min 30 s
Domyślnie

^^^ Też nie ma obrotomierza...

Jaskola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 10:00   #6
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Husqa to super motocykl , ale zrobienie nowego na wyprawowke to minimum 20000 zł
Zrobienie z 701 wyprawówki, na nowych komponentach (owiewka, dodatkowy zbiornik, wzmocnione śruby do subframe, płyta pod silnik, stelaże boczne) to koszt znacznie poniżej 10 tys. PLN.
Za nieco ponad 2 tys. euro masz już pełen wypas: https://www.nomad-adv.com/store/p246...1_Nomad-R.html
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 10:09   #7
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,437
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 49 min 26 s
Domyślnie

Nie wiem co już czytałeś, a co nie.
Ja rok temu też się zastanawiałem i podjąłem to ryzyko

Tu masz 1000 stron do analizy
http://advrider.com/index.php?thread...nduro.1086621/

Nieco skromniejszy dział, ale z dużymi ambicjami jest i u nas
http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=184

Jeżdżąc kiedyś AT marzyłem o lekkim motocyklu takim jak ktm 690, którym to będę mógł wjeżdżać w niedostępne tereny, albo w dostępne z większą przyjemnością. Bez potu na jajach

Dziś jeżdżąc H701 okazuje się, że mam znowu ciężkiego ogóra, bo wszyscy mają 250/350.

W zasadzie to rower może byłby dobry

Przejechałem na H701 około 6000km. Jestem mega zadowolony z tego motocykla. Oczywiście jak każdy ma swoje wady i zalety. W swoim życiu miałem już kilka sprzętów i nauczyłem się, że nie ma moto bez wad. Ża nawet ukochana dla wielu NAT bez dopieszczenia i zrozumienia jest starym ciężkim i niedopracowanym ogórem

Nie wymagam od H701 wszystkiego co sobie wymarzę. Akceptuję to co mi daje + realizuję swoje wymagania w postaci paru modyfikacji.

Każdą wadę można przerabiać w zaletę. Nie ma obrotościomierza, a po co ma być Jeżdżę na "ucho". Nie ma wyświetlacza biegów, a po co ma być? itd itp.

Oczywiście, że są to rzeczy irytujące, bo przecież mogły by być. Ale nie ma. I co będę z tego powodu narzekał? Nie kupiłem H701 dla obrotościomierza tylko dla radości jaką mi daje. A daje zajebistą

Jeżeli chodzi o bagaże to na forum anglojęzycznym adv, amerykanie są mistrzami jak można zniszczyć ideę stworzenia H701 zamieniając ją w wózek na mleko lub inny pojazd do którego mocują po trzy walizy samsonite

Nauczyłem się już, że nieważne czy jadę na 3 dni czy 3 tygodnie ilość bagażu jest taka sama. I mieszczę się bez problemu.

H701 jak każdy motocykl ma swoje wady i zalety. Ważne aby plusy dodatnie były większe niż plusy ujemne. Dla mnie są

IMG_3097.jpg
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 10:28   #8
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

1 po co Ci obrotomierz?
2 licznik na baterie, zanim ta bateria padnie zapewne będziesz już jeździł innym motocyklem. Na pewno też ma pamięć wbudowana która zachowuje ostatni stan.
Widze tu pewien motocykl ale po co go przyłączać skoro stary.., wystarczy założyć mu bańke acerbisa.. Z rozruchajką można się obejść lub kupić zzz. Subframe ma wystarczający, lepsze od xt w teren bo prawie jak liść, jebucki doł na trasy. Licznik zwykły. Będzie dużo tańszy a Ty pewny, że objedzie a no i nie jest to wibrator
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 10:39   #9
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Husqa to super motocykl , ale zrobienie nowego na wyprawowke to minimum 20000 zł ......
Całość tego projektu to 20000 zł .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
to jest kloc a nie jednocylindrowa wyprawówka . Żadnych gmoli, owiewek
Rally,stelaży itp.
Potrzebny jest tylko lekki bagażnik i miekkie worki
13 l przy wytrysku wystarcza na conajmniej 300 km i to w zupełnosci dziś wystarcza
o tak
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 18.05.2018 o 11:07
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.05.2018, 10:49   #10
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
Na papierze wygląda cudownie, jednak jak się wgłębić w temat to wychodzi kilka wad:
1. Brak obrotomierza.
2. Licznik na baterię (Jak to działa? Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem? Co się dzieje jak bateria się skończy - motocykl staje? A może przestaje zliczać kilometry?)
3. Pojemność zbiornika 13l. Wiem, wiem można wstawić dodatkowe 5,9l i zmniejszony airbox lub dokupić zbiorniki akcesoryjne 2x7l na stronę. Ale wiadomo - wtedy ze 145kg na sucho robi się ok 170kg na "mokro", czyli mniej więcej tyle, co yamaha XT 660 R, którą można mieć za 1/4 ceny (ale która bardziej niedomaga w terenie).
4. Brak solidnego subframe. Subframe stanowią dwa zbiorniki paliwa z tworzywa sztucznego. Aby je obciążyć bagażem ludzie wymieniają mocowania górne i dolne na akcesoryjne. Koszt nie jest duży, bo mieści się w 100 Euro, ale to ciągle metalowa śruba w plastikowym otworze. Pod nieco większy bagaż trzeba mieć stelaże boczne (takie jak pod kufry) o specjalnej konstrukcji, które wzmacniają całość.
Dodam, że jeśli miałbym kupić ćwiartkę, to byłby to drugi motocykl. A jeśli skończyłoby się na 701 to byłby to jeden motocykl do polatania wokół komina (jednodniowo na lekko i dwudniowo biwakowo), ale też na dalsze wyprawy.
I tu pytanie do posiadaczy - jak się 701 sprawuje? Jakie ma wady? Jakie zalety? Może to co wypisałem wyolbrzymiam i nie są to cechy upierdliwe?
Chemiku,
1. Brak obrotomierza nie jest żadną wadą.
2. Licznik na baterię działa i to wystarczy.
3. Porównanie 701 do XT660 nie ma uzasadnienia. Tych motocykli nie da się ze sobą zestawić. To jak SR71 i Spitfire.
4. Problem bagażu rozwiązywalny jest poprzez zabranie go mniej.
5. Na dalsze wyprawy to osobiście bym tego nie zabrał. Technologia Rally mówi o tym że to z dużą dozą prawdopodobieństwa się spierdoli co potwierdzają przykłady KTM690 klękających na zadupiach z różnych powodów. Nie chcę wywołać gównoburzy ale taka jest prawda - nie są to motocykle niezawodne. Znam gościa co przejechał 690 ok 70 tysi i lista awarii była długa.
6. Do latania po krzakach i wyprawy 5-15K na lekko z powodzeniem zrealizujesz XT600 lub DR650. Oczywiście godząc się na kondoniasty zawias. Wyprawowo te 70 kuni w 701 są psu na budę.

Mając ten sam dylemat co Ty wybrałem DR650 i jestem więcej niż zadowolony. Miał najwięcej plusów dodatnich. 20 litrowy baniak pozwala zrobić 400 km, masa ok 165 kg, można zabrać bagaż bez sraczki że coś się urwie. Skakać z liściami nie można - bo coś się urwie .
701 zajebiście mi się podoba i chętnie bym kupił jako 5 moto ale nie jako jedyne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wady i zalety Big Twins od KTM-a 1090/1190/1290 Dubel KTM 1049 Dzisiaj 18:11
Wszystko na temat XR 650 L . Wady , zalety, usterki Franz Honda - inna niż AT & NAT 65 21.06.2023 16:37
Husqvarna TE 310 blacha_świecie Inne tematy 20 03.04.2018 14:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.