Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.07.2018, 23:25   #41
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Moge mowic wszystko co mysle, obrazac innych, mowic ze sa glupi i maja takie preferencje lozkowe i cokolwiek innego co mi tylko mysl na jezyk przyniesie, OPROCZ nawolywania do zabijania, szkodzenia zdrowiu i majatkowi blizniego.
Fassi, fajna sobie definicje ukułeś, ale to tak nie działa. Tzn. działałoby, gdyby większość ludzi była inteligentna, obyta i patrzyła dalej niż na czubek własnego nosa.
Wielu mądrych ludzi, czy to przez własne doswiadczenie (chocby Marek Edelman) czy wnikliwe studia zagadnienia (Rhodes, Tochman) wskazują na jedno: Holokaust czy Rwanda zaczynaja się od takiego niewinnego pierdol*nia.



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Stary 31.07.2018, 23:29   #42
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

@fassi:
http://www.spiegel.de/panorama/justi...a-1220909.html

Ale sądzę, że masz sporo racji z tym słowniczkiem.
Dodatkowo, np w Deutsche Welle w wersji angielskiej jest o tym artykuł, w wersji niemieckiej już nie. Czy to celowe działanie, czy oszczędność w tłumaczeniu na ich język ojczysty gotowca od AFP/Reuters? Nie wiem, nie próbuję wyrokować.


W mojej ocenie za bardzo sklejamy pojęcie politycznej poprawności, wolności słowa z pojęciem wyrażania poglądów w sposób wyważony.

Przez rzucanie mięsem wykluczamy siebie z dyskusji.
W ten sposób nie przekonasz nieprzekonanych do swoich racji, zwłaszcza tych umiarkowanych.
Skeeb jest offline  
Stary 31.07.2018, 23:31   #43
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Holokaust powstal bo durna demokracja wybrala malarza z wasikiem, a nie to, ze byla wolnosc slowa. Czy wolnosc slowa jest winna wszystkim nieszczesciom tego swiata? I jak niby polityczna poprawnosc mialaby zapobiec holocaustowi?

Sneer, a do czego prowadzi zamykanie geby ludziom, albo mowienie im jakich slow maja uzywac? To ze powiem ze Cie lubie, a bede mial nienawisc do Ciebie co zmienia? Jak wybadasz o czym tak naprawde mysle i co chce zrobic, jesli zalozysz mi kaganiec poprawnosci politycznej?

Ps. Skeeb, flaszka jak powiedzialem leci, poprosze adres na . To ze DW nie pisze po niemiecku o tym to incydent, albo tlumacz poszedl sie odlac do kibla, dlatego nie zrobili. Czysty przypadek i nie ma nic wspolnego z polityczna poprawnoscia.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 31.07.2018 o 23:49
fassi jest offline  
Stary 31.07.2018, 23:46   #44
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,420
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 21 godz 45 s
Domyślnie

Fassi - dobro wraca i flaszka uratowana. Za to co napisałeś stawiam Ci flaszkę przy kolejnym spotkaniu::))
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline  
Stary 01.08.2018, 00:02   #45
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Holokaust powstal bo durna demokracja wybrala malarza z wasikiem, a nie to, ze byla wolnosc slowa. Czy wolnosc slowa jest winna wszystkim nieszczesciom tego swiata?
Z tym wasikiem, to jest bardzo duże uproszczenie. Ten jeden gość nic by nie zrobił. On tylko wykorzystał stary koncept socjotechniczny*, który po katastrofie gospodarczej Niemiec lat dwudziestych trafił na idealny moment.

A ja będę bronił wszystkich mniejszości: uchodźców, gejów, Chińczyków, Żydow, Ukraińców, Wietnamczyków. Z bardzo prostego powodu: są moimi sąsiadami.


* dla porządku wyjaśnię: w każdej społeczności jest spory odsetek ludzi, którym sie nie powiodło. Nie uczyli się, byli tępi, leniwi, w pętli biedy, pili, mieli pecha, niepotrzebne skreślić. Z drugiej strony, większość ludzi potrzebuje się dobrze czuć z samym sobą. Mało kto się przyzna, że jest tępy, leniwy czy ma pecha, tym bardziej będzie nienawidził tych, którzy są "tacy sami" a jednak się im wiedzie. Wtedy wystarczy im pokazać wspólnego wroga, na którego łatwo przerzucić odpowiedzialność za niedostatki...czy to będą Żydzi, czy imperialiści, czy Hutu, mechanizm jest ten sam.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 
Stary 01.08.2018, 00:28   #46
Arkan
 
Arkan's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 273
Motocykl: XT660Z, HSQ701
Arkan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 22 min 18 s
Domyślnie

Zostali zabici ludzie. Biali ludzie. Zostali zabici przez beżowych pojebów bo byli biali. Ale to ja zostanę nazwany nietolerancyjnym rasitą jeśli powiem, że ich nienawidzę. Nie oni tylko ja! Nie mogę do tego dopuścić. Jestem inteligentny
z dobrej rodziny i poprawny politycznie....co robić? .....Wiem! Pozabijam ich! Nikt nie nazwie mnie wtedy rasistą i moja mama nie będzie się musiała tego wstydzić na salonach. Po prostu wszyscy jej znajomi zrozumieją, że ma syna, który wsłuchał się w głos Boga!
__________________
"Lepszy kloc z pannami, niż legenda z kompleksami " - Louis
Arkan jest offline  
Stary 01.08.2018, 05:23   #47
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 772
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 26 min 52 s
Domyślnie

Obejrzałem jakiś czas temu na youtube film o emigrantach w Szwecji. Właściwie o tym ze się nie mówi tam o problemach z nimi. Wszystko się przemilcza. W Niemczech sytuacja za chwilę będzie taka sama. U nas powoli sytuacja się zmienia. Mam wrażenie ze idzie ku gorszemu. Na szczęście jesteśmy za biednym państwem żeby ktokolwiek chciał tu się osiedlać i rozmnażać na koszt społeczeństwa ale nie wiadomo co zrobią za jakiś czas nasi włodarze. ...

Pzdr

Qter

piję bro i palę szisze....
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline  
Stary 01.08.2018, 05:50   #48
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,021
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 50 min 49 s
Domyślnie

K.k. Art. 255.§ 2.
Ewetulanie ten sam artykul paragraf 3

Zapoznajcie sie z tym i edytujcie posty
pałeł jest offline  
Stary 01.08.2018, 07:57   #49
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Holokaust powstal bo durna demokracja wybrala malarza z wasikiem, a nie to, ze byla wolnosc slowa.
demokracja wybrała malarza, bo dobrze mówił, to co chcieli usłyszeć. Byl kryzys, on pokazał im światło w tunelu - że kryzys zwyciężą, pokazał im winnych, obiecał że zrobi z nimi porządek, tylko pasa trzeba zacisnąć. (skąd my to znamy?). I co nie zrobił tego? Metody to sprawa dyskusyjna, ale w krótkim czasie niemcy po kryzysie i przegranej I WS stają się bardzo mocnym narodem. Ba, po IIWŚ też, w bardzo szybkim czasie, mimo płacenia reparacji wojennych z wroga stają się "partnerami".

A tu Fassi ma rację. Obecna narracja poprawności jest niebezpieczna. Nie pozwala na nazywanie rzeczy po imieniu.

A wracając do tematu postu - dziś trzeba naprawdę dobrze umieć czytać między wierszami, by wiedzieć co jest naprawdę grane i kto kogo. Bo z jednej strony ukrywanie faktów a akcentowanie rzeczy całkowicie zbędnych... typu potrącony rowerzysta złamał nogę...i dopisek: miał kask i był trzeźwy... ?Co to jest? Trzeźwość i kask były przyczyną wypadku? Co to wtrącanie ma na celu?
Ziarko jest offline  
Stary 01.08.2018, 08:03   #50
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,139
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 37 min 12 s
Domyślnie

Sneer, ogólnie to
Fassi Ty też masz dużo racji, ale czy kulturalny człowiek musi używać pewnych słów (np. brudasy, kozoje..itd?) czy MOŻE to powiedzieć w inny sposób nie zmieniając sensu i mocy wypowiedzi?
I proszę nie mieszać do tego religii..właśnie tak, religii takiej czy innej. Wszelkie religie użyte są tu instrumentalnie, to powinno być jasne dla wszystkich.
Mhv jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Atak na zamek szymon25 Polska 5 14.08.2013 21:45
Spawacza nagły atak potrzebny. Zenon Inne tematy 11 25.07.2013 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.