Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 13.04.2020, 22:57   #1
Kostas


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Doruchów
Posty: 58
Motocykl: Była CRF1000L, jest KTM 1290 SAS
Kostas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 13 godz 38 min 35 s
Domyślnie Regulacja zawieszenia - Co ja źle robię?

Po przeczytaniu kilku postów i materiałów na temat regulacji zawieszenia postanowiłem skorygować ustawienie zawieszenia w swojej NAT i mam z tym jakiś problem...

Pytanie podstawowe (nigdzie nie mogę znaleźć) jaki powinien być statyczny SAG dla NAT, bo ja za cholerę nie mogę uzyskać podawane często 10% skoku.

1. Przód (skok 230mm):
Teoretycznie :
statyczny 10% = 23mm
załadowany 30% = 69mm

U mnie w moto to wygląda następująco (ważę 82 kg) :
Skorygowałem do 7 obr co daje :
statyczny : 4,9 mm
Załadowany : 6,5 mm

2. Tył (skok 218mm)
Teoretycznie : 21,8mm
statyczny 10% = 65,4mm
załadowany 30% = 69mm

Za cholerę nie mogę tego ustawić, bo :
- fabryczne (7 kliknięć):
statyczny : 53 mm
załadowany : 83mm
- najbardziej twardy (35 kliknięć) :
statyczny : 39 mm
Załadowany : 66 mm

Przecież nie możliwe żebym przy wadze 82 kg z tyłu potrzebował prawie pełnego napięcia wstępnego. To dla kogo jest ten motocykl?

Gdzie robię błąd lub czego nie kumam?

Dodam, że korekty zawieszenia zaczęły się od tego, że kierownica wpadała mi w shimmę ponad 150 km/h i dodanie dosłownie dwóch obrotów z przodu do ustawienia fabrycznego zupełnie ten efekt zniwelowało (jak jadę na pusto, zobaczymy jak będzie przy załadowanym moto)...
Kostas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
T700 - Regulacja zawieszenia przedniego - dobicia i odbicia - zasada działania pattryk Yamaha 43 16.03.2023 00:01
SAG - regulacja zawieszenia przód, tył DrSpławik Rama, zawieszenia, napęd 14 18.04.2018 11:32
Regulacja zawieszenia - artykuł Motocykl-online BIAŁY Regularne czynności serwisowe 4 20.04.2011 11:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.