Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.12.2019, 13:59   #51
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
1. Tylko przez biuro wizowe. Nie próbuj sam, bo ugrzęźniesz. Biuro załatwi ci wszystkie formalności w 15 minut za prowizję jakieś stokilkadziesiąt zł.
2. Oprócz zwykłego trybu (patrz Emek powyżej) jest też tryb ekspresowy - wystarczy jakiś tydzień przed. O ile drożej, to nie wiem, ale lepiej nie ryzykuj - biurokracja lubi sprawiać niespodzianki.
3. Żeby dostać wizę (turystyczną) będziesz musiał mieć rezerwacje hotelowe na wszystkie dni pobytu. Przez ostatnie lata załatwiało to również biuro wizowe (przynajmniej tu w Krakowie) na zasadzie: rezerwacja i odwołanie po otrzymaniu wizy. Gdy parę tyg. temu załatwiałem dla siebie, powiedzieli, że zrezygnowali i z powrotem przerzucili ten obowiązek na klienta. Powód: booking.com zablokował im konto bo odwoływali 99.9% rezerwacji

Zdrówko,
Miszel
Dzięki za info.

Co prawda nie szukam oszczędności i nie unikam nocowania w hotelach, ale jak wygląda kwestia spania na dziko w Rosji ?
No i jak to się ma do tego co napisałeś, że muszę mieć "rezerwacje hotelowe na wszystkie dni pobytu" ?
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2019, 14:07   #52
wojtek II
 
wojtek II's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wa - wa
Posty: 526
Motocykl: DR 650, KTM 990
wojtek II jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 godz 33 min 34 s
Domyślnie

Rezerwacje hotelowe ogarnie Ci biuro które załatwia wizy. Ja korzystałem z WADI - wszystko załatwili.
wojtek II jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2019, 14:08   #53
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 18 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szelas Zobacz post
Dzięki za info.

Co prawda nie szukam oszczędności i nie unikam nocowania w hotelach, ale jak wygląda kwestia spania na dziko w Rosji ?
No i jak to się ma do tego co napisałeś, że muszę mieć "rezerwacje hotelowe na wszystkie dni pobytu" ?
Nie sugeruj się rezerwacjami. Nie miałem żadnych rezerwacji i wizę wydali kolejny raz z rzędu. Na dziko jak ci pasuje. Nie ma problemów.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2019, 14:36   #54
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szelas Zobacz post
ale jak wygląda kwestia spania na dziko w Rosji ?
No i jak to się ma do tego co napisałeś, że muszę mieć "rezerwacje hotelowe na wszystkie dni pobytu" ?
Rezerwacje są wymagane dla otrzymania wizy - to taki formalny rytuał. Gdy dostaniesz już paszport z wklejoną wizą, odwołujesz je. Tak jak pisałem: wcześniej nawet te rezerwacje robiło (zupełnie bez twojego udziału) biuro wizowe, a potem odwoływało je. To był element "usługi wizowej". Być może nie wszystkie biura tak robiły, ale mówię tu o swoim doświadczeniu z ostatnich 6-7 lat.

Spanie na dziko - generalnie oczywiście że można. Pozostaje zachować trochę zdrowego rozsądku obowiązującego na całym świecie. Rosja to gigant z bardzo zróżnicowanymi warunkami przyrodniczo-zwierzęco-klimatycznymi

Dajcie troszkę czasu Katerinie - myślę, że także o dzikim biwakowaniu powie niejedno...
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2019, 15:09   #55
golab
 
golab's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Białystok
Posty: 524
Motocykl: nie mam AT jeszcze
golab jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 15 godz 34 min 28 s
Domyślnie

Bardzo ciekawy temat
golab jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2019, 16:59   #56
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
Tamara, plac Biskupi.
zawsze korzystam z usług Tamara Wiza
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2019, 20:42   #57
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
Spanie na dziko - generalnie oczywiście że można. Pozostaje zachować trochę zdrowego rozsądku obowiązującego na całym świecie. Rosja to gigant z bardzo zróżnicowanymi warunkami przyrodniczo-zwierzęco-klimatycznymi

Dajcie troszkę czasu Katerinie - myślę, że także o dzikim biwakowaniu powie niejedno...
Zdrówko,
Miszel
Rosja to leśny kraj, gdzie są duże odległości. Z tego właśnie powodu można zanocować na dziko prawie gdzie zechcesz. Jednak warto pamiętać o warunkach takiego nocowania. Napiszę główne z nich:
1. Zwracaj uwagę na znaki w lasach - one mogą zakazywać nocowanie w jakimś konkretnym miejscu (blisko znaków).
2. Jeśli jesteś w jakimś parku narodowym i są o tym znaki - szukaj tylko specjalnego miejsca gdzie są ślady obecności ludzi (polana, stare ognisko, często nad brzegami rzek i jezior + do takiego miejsca ma prowadzić droga). Jeśli wstać prosto w lesie, gdzie są takie znaki, - mogą być nieprzyjemne niespodzianki w postaci leśniczego. I on będzie miał rację.
3. Zasady pobytu są zwykłe:nie dotykaj rosnących drzew, nie rób dużego ogniska i pilnuj jego, nie myj motocykla, nie hałasuj i bądź grzeczny.
Kiedy ludzi się dowiedzą, że jesteś z Polski, ucieszą się i we wszystkim będą się starali Ci pomóc.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2019, 10:38   #58
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Metel Zobacz post
Witam Was wszystkich

Już byłam w przywitalni, ale wiem, iż nie wszyscy czytają tam posty, więc powtórzę….
Przyszłam tu do Was, ponieważ wiem, że Afrykanerzy (i nie tylko) są ludźmi otwartymi na Świat. Jestem Rosjanką, mieszkam w Polsce od kilku lat, jeżdżę motocyklem. Zanim wyjechałam do Polski, prowadziłam hotelik dla turystów motocyklowych w północnych lasach Rosji niedaleko fińskiej granicy, aktywnie współpracowałam z forum AfricaTwin.ru i uważam, że swoim uczestnictwem na Waszym Forum, mogłabym nie tylko powiększyć geografię Waszych podróży, a również być nieco przewodnikiem do prawdziwej rosyjskiej kultury, której przeciętny turysta nie potrafi rozpoznać w ciągu kilku dni swojej podróży. Chętnie opowiem Wam o czymś więcej niż banalne: matrioszka, plac Czerwony, bałałajka i walonki. Chciałabym opowiedzieć Wam o prawdziwych (czyli nie dla turystów) zwyczajach i tradycjach i oczywiście, o najważniejszym co jest w każdym kraju, o ludziach, którzy tam mieszkają.

Mam kilka pomysłów jak opowiedzieć o tym, żeby każdy z Was miał więcej wiedzy co i gdzie warto zobaczyć, jak zaoszczędzić w podróży, jak znaleźć to, co właśnie Was interesuje. Tutaj od razu muszę dodać, że nie mam zamiaru zawracać Wam głowy znanymi zabytkami, które bez mojej pomocy możecie sobie obejrzeć, chcę pokazać Wam prawdziwe życie prawdziwej Rosji, bo jestem Rosjanką i większość życia spędziłam tam. Mam nadzieję, że moja wiedza pozwoli odpowiedzieć na Wasze pytania i będzie pomocna.
Mam do Was tylko jedno pytanie. Czy moja propozycja kogoś zainteresuje?

P.S. Muszę zwrócić Waszą uwagę, że od kilku lat uczę się języka polskiego i z góry przepraszam za ewentualne błędy.
Czasami nie czuję języka i mogę używać słów niewłaściwie, więc, bardzo proszę o tym nie zapominać i w przypadku niejasności zadawać pytania. Dziękuję!

Katerina.



Czy hotelik w Suojarwi nadal jest prowadzony?
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2019, 14:25   #59
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał herni Zobacz post
Czy hotelik w Suojarwi nadal jest prowadzony?
Nie mam nic do czynienia z Motohostel od 2015 roku. Wiem, że jako tako działa, ale opinie o nim są różne....

Ostatnio edytowane przez Metel : 22.12.2019 o 15:46
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.12.2019, 14:33   #60
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,515
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Zginął kawałek wątku o koledze Kateriny dlaczego i czy wróci?
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O tym, jak zachód pojechał na wschód i co z tego wynikło… jagna Polska 134 13.12.2020 20:10
Siedem mórz … ? Prezentacja zdjęć i filmu w Klub Podróżnik Warszawa Głazio Imprezy forum AT i zloty ogólne 13 09.12.2013 20:05
Góry Przeklęte dla początkujących, czyli jak bardzo można poobijać się w tydzień… [2012] jagna Trochę dalej 89 10.05.2013 22:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.