Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2017, 11:35   #481
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Wiem...wiem też, że z kolei "podobno" USD tracą uszczelniacze po kilku tysiącach a ze skarpetami to trochę dłużej...skarpety zakupiłem z "wyższej półki" więc zobaczymy...
Niczego nie tracą jeśli są założone porządne uszczelniacze, regularnie odpowietrzasz lagi i zawieszenie nie ma luzów czyli slidery są w dobrym stanie.
Co do skarpet nawet jak nie ma tam syfu, co się rzadko zdarza, to masz wilgotną szmatę non stop przyklejoną do chromu .
Po to są zgarniacze pyłowe i plastikowe osłony od przodu żeby tam już nic nie zakładać
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 14:53   #482
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Emek - w ten weekend nie ma szans (raczej - pewnie nie skończę roboty) ale może następny? Bądźmy w kontakcie - choć ja muszę się i motór oszczędzać przed "wyprawą" Czas i "plan" niezmienne na razie i nie zagrożone (na razie) Się spotkamy to pogadamy - Twój aktualny?

Bicio - kurcze mam zgryza - do tej pory zawsze miałem opcje klasyczne i raczej problemów nie miałem (raz mi laga w trampku wylała po...60 k km przebiegu ) no ale tego sie można było spodziewać ale z USD to czytam na każdym kroku, że nawet NAT po 20 k km wyrzyguje olej z lag i że USD się nie nadają na "wyprawowe zawieszenie" i takie tam...doświadczenia sam nie mam więc słucham tego, co koledzy "na mieście" mówią na razie nawet w tym wątku jest 2:2 przy zwolennikach i przeciwnikach - i weź tu bądź zdrowy?!
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 14:56   #483
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
Emek - w ten weekend nie ma szans (raczej - pewnie nie skończę roboty) ale może następny? Bądźmy w kontakcie - choć ja muszę się i motór oszczędzać przed "wyprawą" Czas i "plan" niezmienne na razie i nie zagrożone (na razie) Się spotkamy to pogadamy - Twój aktualny?
Ten weekend też mi nie pasi. W takim razie w kontakcie będziemy może trochę cieplej się zrobi to jazda będzie bardziej przyjemna. Mój plan aktualny. Wizy "się robią". Pogadamy jak się złapiemy na latanie .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 15:01   #484
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,277
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 23 godz 10 min 46 s
Domyślnie

Kiedyś na którymś forum Madafakinges napisał o tych skarpetach , pozwolę sobie zacytować : " to jakbyś wziął garść piachu i zwalił sobie konia" - i to chyba najlepiej obrazuje temat . :-)
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 15:18   #485
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Pierwsza inwestycja przy USD


Fakt, to że jakieś nowe zawieszenie wytrzyma 60kkm bez serwisu to się już raczej nie zdarzy. Ale nie dramatyzowałbym, sezon spokojnie obleci, a wymienić uszczelniacze razem z olejem raz w roku i tak by wypadało. Ot uroki nowszych sprzętów.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 15:33   #486
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Jak jeżdżę , to mi sie zawiech z mieszkami nigdy nie rozszczelnil , ale raz mialem 625 sxc , ktorym po kupnie zrobilem serwis i pojechalem na Bałkany. Już na miejscu po dwoch dniach sie zezygalo. Zalozylem później skarpety ale moto na jesien sprzedalem i nie wiem co dalej
Mysle ,ze przynajmniej na wyprawe skarpety nie zaszkodza. Po co psuć sobie nastrój.
Kolo komina pal sześć.

Ps.kat mial najechane nie wiecej jak 10 tys km
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 15:42   #487
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Bicio - zaworki (odpowietrzniki) mam założone

Franz - no właśnie takie zdarzenia mnie przerażają...i chyba założę na ten sezon skarpety i będę obserwował gładź na lagach (choć pewnie i tak zauważyć się da jak już "po ptokach"). Na wszelki wypadek chyba wezmę uszczelniacze ze sobą bo oleum do lag łatwiej będzie zdobyć.

Na uszczelniaczach (generalnie po serwisie czyli również nowym oleum) zrobione 6-7 k km (serwis w tamtym roku), do przejechania maks 10 k km...no kuźwa jak mam serwis zawieszenia co 10 k km robić to chyba sprzedam to moto i w życiu USD nie wezmę

No mam dylemat...już i tak nadszarpnięty budżet wyprawy i kolejne rzeczy do roboty...ech. W sumie taniej na miejscu niż np. w "krzakach Albanii"...qwa - w końcu to BMW - zakupię opcję ubezpieczenia dla BMW a więc z opcją "naprawa/laweta) hehe

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 20.02.2017 o 15:57
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 16:03   #488
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

U siebie zrobiłem serwis na wiosnę - panewki, uszczelniacze (również pyłowe), olej. Przejeździłem sezon i nic się nie zerzygało, a zawiecho lekko nie miało. Teraz tylko zmienię olej i zobaczymy, moim zdaniem spokojnie następny sezon obleci.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 16:05   #489
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

qwa - chyba jednak nie będę zakładał tych skarpet (może je zwrócę ) bo jak czytam, to chyba jednak więcej głosów na "nie" słyszę...
oby tylko takie dylematy
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2017, 16:11   #490
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

W żadnym moto nie miałem skarpet i różnie to bywało. Raz kupiłem jak mi w Wrce się laga zrzygała i jeszcze szybciej zdjąłem. Podzielam opinię @Madafakingesa w tym temacie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Projekt Challenge myku Inne - dyskusja ogólna 273 11.06.2020 16:16
BMW GS Motocykl Challenge Nowa Dęba 29-30.08.09 Mrwa22 Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.08.2009 08:51
12-14 września - Bytom - BMW GS Motocykl Challenge ramires Imprezy forum AT i zloty ogólne 26 21.09.2008 08:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.