Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.12.2013, 15:56   #1501
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Rzecz w tym, że najprawdopodobniej to te wahacze faktycznie są z gównolitu lub szitowato wykonane lub zaprojektowane. Wahacz w afrze jest niezniszczalny nawet przekraczając normy użytkowania wielokrotnie. Afryka ma swoje złe strony ale 1200 gs jak na nowoczesny motocykl to dziwnie się zachowuje... Widziałeś, Dopra, kiedyś afrykę ze złamanym wahaczem? Po raz kolejny... jak na "nowoczesny, nowy, kosztujący nie wiem chyba z 60 tys zł motocykl to GS1200 to jest kpina". To są moje słowa i będę je bronił ręcyma oraz nogami. ten motor jest wary co najwyżej 30 tys zł lub tyle ile klient ma zamiar za niego dać... jeśli ma zamiar dać 60 kafli to nie motor jest kpina tylko ten klient. sorry za to ale lepiej się tego nie da wyjaśnić. Jest dwóch konkurentów... GS i 990adv, teraz ten następny. nie wiem ile kosztuje KTM ale stosunek cena/jakość lepiej wypada KTM. zeby nie było na nowym KTMie nie jeździłem. Jeździłem na GSie i 950 oraz 990. Dotykałem, macałem, wąchałem. Jeśli ktoś ma zamir wydać 60 kafli to niech se wydaje, ja na afre wydałem 9 i robię 6 razy więcej na niej niż ktoś kto wydał 60k na 1200GSa. Oczywiście posiadacze 1200GSa zaraz się oburzą ile to oni km nimi nie robią i nic się nie psuje i tratattatta. W moich oczach to jest czysty marketing i lemingi za tym marketingiem lecą. KTM też ma niezły marketing ale przynajmniej KTM zakurwia jak diabeł


EDIT: poza sprawami finansowo-gównianymi, jest sprawa rzetelności. Jeśli producent wypuszcza model motocykla szumnie nazwanego "Adventure" to to ma być motor który sprawdzi się w warunkach "Adventure" a warunki takie to czasami bywają okrutne a złamany wahacz zdecydowanie sprawa, że motor nie nadaje się do dalszej eksploatacji w duchu "Adwęczer". Chyba, że taki przygodowy-ryzykancki duch wg prodycentów to lezy głównie w granicach "mam ryzyko na wyjeździe, jest adwęczer, jeszcze motor mi jedzie ale im dalej jedzie tym większe prawdopodobieństwo że się zjebie". Nie zaprzeczę, zdarzały się przypadki, że mi afra klękła i był "adwęczer" żeby zrobić coś żeby jechała dalej i w 100% naprawa zajmowała co najwyżej godzinę, bywały przypadki z GSem np kulki że naprawa trwała 2 godziny i siedziało się i myślało co zrobić żeby hamulce zaczęły działać, to był coś w rodzaju adwęczer ale się dało naprawić. Bywało, że musiałem holować Kata 400km bo się spierdolił a wystarczyło odkręcić pokrywę silnika dokręcić jedną śrubę i pojechał by dalej (ale kto bo ty wiedział, wtedy był czasy takie, że "eee to KTM tego nie zrobisz, kurwa jakaś magia tam jest w tym silniku, nie wiem lepiej nie ruszam dopóki nie wybuchł") Kulka jakoś wyjebał nie raz tak, że tylko pył się unosił a wahacz cały. Całe to pisanie dąży do tego, żeby stwierdzić że jednak coś jest grubo nie tak z tymi nowymi GSami. Zresztą nie tylko z GSami, mam szwagra w serwisie MB, jako człowiek "z wewnątrz" mówi, że w życiu nie kupiłby sobie nowego Merca nawet jakby go było stać. Fury kosztują tam o kilkaset tys zł i co chwila przyjeżdżają na lawecie. Często są to po prostu padnięte, zatarte, rozjebane silniki... Co się porobiło?
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland

Ostatnio edytowane przez Misza : 14.12.2013 o 16:36
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 15:56   #1502
Scorpi
 
Scorpi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 1,028
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 16 godz 17 min 51 s
Domyślnie

obrazac moga sie tylko ci ktorych motocykle faktycznie sa z gównolitu
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 16:23   #1503
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 12 s
Domyślnie

Dopra proszę Cię... trza mieć dystans do siebie.
Na co dzień słyszę że jestem pojebany że kupiłem za takie pieniądze starego niejeżdżącego, niehamującego kloca nienadającego się ani na asfalt ani w teren i jakoś nie obrażam się na połowę moich znajomych...
Co nie zmienia faktu że są źli ludzie, złamali dwa wahacze w bmw i wożą po świecie i fotografują je w różnych miejscach...
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.

Ostatnio edytowane przez madafakinges : 14.12.2013 o 16:52
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 16:53   #1504
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Wczowacie sie jakbyscie mieli kupic ktorys z wymienionych modeli
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 16:58   #1505
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

po prostu wkurwia mnie jak ktoś stara się usilnie wciskać ściemę. Nie lubię ściemniania i politycznej poprawności
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 16:59   #1506
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 12 s
Domyślnie

Ale ale czy był ktoś naocznym świadkiem zlamania się bmw?
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 16:59   #1507
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

hehehe....To teraz wypadaloby powiedziec,co lubisz?
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 17:31   #1508
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bmw gs 1200 to jest kpina ale raxzej z ludzkiej latwowiernosci.
Mysle, ze ten stan pekajacych wachaczy bedzie utrzymywal sie tak dlugo
,jak dlugo ktorys z poszkodowanych przy tym uzytkownikow nie zdecyduje sie pozwac
Bmw.
Jesli wytworzy sie precedens, potem pojdzie latwiej dobrac sie tej branzy do dupy.
Niemcy maja szczescie ze AC w off road nie pokrywa kosztow stad trudno o
o "niewinnosc" kierownika w swietle prawa .
Nota bene reklama notorycznie zacheca do testowania moto w ofie I ten trik stawia wlasciciela w sytuacji bez wyjscia ,w momencie zlamania sie czegokolwiek w tym wynalazku.
Jeszcze o materiale z ktorego odlewa sie wachacz warto byloby podyskutowac, bo na pewno jest to material bardzo kruchy jesli mowa o zadaniu jakie ma spelniac.
Ten element nie powinien byc tak odchudzony.Grubosc scianki profilu powinna wachac sie 5mm a nie 3mm.Tu by mozna dopatrzyc sie zaniedbania konstrukcji i bledow w projekcie.
I zaskarzyc Bmw .
Ze znajomym ostatnio występowaliśmy do Bmw o bezplatna wymiane tylnego amorryzatora.
GS1200adv. Moto po gwarancji,4 letnie,18 tys przebiegu.
Amor wyplaklal sie olejem po zjezdzie z kraweznika 20 cm wysokosci na wjezdzie do posesji.
Czyli on road .
Lokalny diler odmowil jakiejkolwiek pomocy w usunieciu usterki ZA DARMO.
Jednak Bmw wolalo nie ryzykowac jakiejstam reputacji kosztem 2 tys zl.
Wymiana plus amor ZA DARMO.
Dyskusja oparla sie o prawie szantaz i naglosnienie sprawy .Wtedy ustapili i uznali wade fabryczna amortyzatora.Tak zekiepski ten wynalazek.
Acha, w Afrze wachacz nie zlamie sie nigdy.To jest aluminium ciagniane w profil ,usztywnione .
Moje motki od czasu do czasu to tu to tam rdzewieja ale to tyle.
60 ponad tysiakow za troche rurek i plastku z silnikiem i odlany na odlew wachach...qrwa...never
Misza ma browar kiedys tam

Ostatnio edytowane przez zipo : 14.12.2013 o 18:08
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 19:44   #1509
Stary-S3
 
Stary-S3's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Ponownie Kotlina Kłodzka :D
Posty: 450
Motocykl: RD07 mit VW parts :D
Stary-S3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 15 godz 9 min 23 s
Domyślnie

No dobra. Skoro wszyscy to wiedzą a Afra jest dużo tańsza i "bardziej w off" czemu nadal ludzie kupują GS'a?
Może dla tego, że pan Hąda nie ma nic atrakcyjnego w aktualnej ofercie do "off-turystyki"?
Sam mam Afre i bardzo sobie chwalę ale jakoś specjalnie na niej po terenie nie dziczę bo nie mam aż takich umiejętności aby poradzić sobie z tak ciężkim smokiem a nie mam też od kogo się uczyć. Ale jak widzę te wszystkie dodatki z katalogu Touratecha do serii GS i porównuję to z plastikowymi elementami wszystkich możliwych osłon na produktach pana Hądy to zaczynam rozumieć przeciętnego wyrabiacza Euro. Taki nie chce kupować starego/używanego motocykla (patrz Afra, Trampek 600 i inne z tej epoki) tylko idzie do salonu i bierze to co ma najwięcej blachy w akcesoriach. A jak sami musicie przyznać to "akcesoryjnej metalurgii" do GS nie brakuje. Szpan jest, gwarancja jest a za resztę zapłaci się MasterCard. Z tego co wiem to wielkiego wyboru nie ma w salonach bo jak napisał Misza to albo GS albo KTM - cena z bajerami jak myślę podobna. Znaczy płucko i dwie zdrowe nerki w zastaw.
Ja kupiłem Afre bo była tania, miała potencjał i brak elektroniki poza Tripmasterem. Naprawy tego moto to nawet ja mogę się nauczyć a do tych wszystkich nowości to jakoś nie mam głowy. Poza tym dla mnie to procesor powinien sterować komputer a próbować za mnie myśleć jak mam skręcać. Osobiście nie mam zbyt wielkiego zaufania do technologi co to wie lepiej niż użytkownik bo czuję się wtedy jakby ktoś ze mnie robił matoła.
Ale się rozpisałem...
__________________
Ale dlaczego Honda?... Bo VW nie robi motocykli...
Stary-S3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2013, 20:09   #1510
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

Misza , milion razy wole z nasza paczka , na naszych papranych od offa sprzetach polatac niz klocic sie kto ma lepszego


twoja afra dojedziesz tam gdzie wiekszosc z tych slicznych sprzetow nawet nnie odwazy sie zapuscic, moja hiena podazam wytrwale za toba , podobnie jak i inni , na dominatorach , deerkach i innych yamahah, coz ze kolo ma kateema supperhiper jak w polowie gorki mowi pass a dziewczyna niklej postury jedzie dalej na poczciwej xt600
co z tego ze leca kateemy , jakos nie pierwsze , bo z przodu demolka popiernicza na dominatorze i ona przeciera im szlak :P co z tego ze ktm advenczer taki dobry jak laduje pod woda w kaluzy ktora chloppaki na dt125 pokonuja nie zauwazajac problemu
co ze tego kto na jakim motocyklu
sami w swojej grupie udowodnilismy sobie ze nie motocykl jest wazny , wazny jest temperament , nawet nie doswiadczenie , kierownika
podczas naszych zabaw, jedynie awaria silnika na dojezdzie dominatora iwypadek kolegi na afryce spowodowal ze trza bylo go zwiezc z traktu .
zaqwsze wszelkie usterki dawalo sie naprawic bez problemu wiekszego a czas na usuniecie usterki zalezal li tylko od pomyslowosci naszej,
moj przxypadek z pompa hamulca - dwie godziny zastanawiania sie nad przyczyna awarii
usuniecie w dwie minuty po usunieciu ZBEDNEJ podkladki
do dzis dziala jak nalezy
pamietny szlif po asfalcie... wysmiewany gmol mojej produkci przyjal na siebie caly impet i nawet sladu ani na mnie ani na motocyklu nie bylo pomomo ze lecialem prawie paczke i szlifowalem asfalt z dobre kilkadziesiat metro zanim moto nie fiklo koziolka oby tak sie wszytkim konczyly takie przygody
nie wazne na czym jezdzimy
cieszmy sie z tego
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.