Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.12.2023, 11:09   #1681
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,357
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Już jest, NabrU leży w gorącym źródle na Islandii nogami do góry
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.12.2023, 19:02   #1682
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 25 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Sam zysk jest niczym, jeśli nie porównuje się go z kosztami poniesionymi - generalnie jaki będzie zwrot z inwestycji?
Pewnie, że tak. Tyle, że ten 'zysk' jest dodatkowym (i to bardzo dużym dodatkiem, którego Wy w PL nie macie) do bilansu kosztów i zysków.

Poza tym nie wszystko w życiu kupuję czy instaluję według zasady 'kiedy mi się to zwróci', bo albo niektóre rzeczy są niepoliczalne (np. jak wygoda użytkowania itp) albo inne trudne do policzenia (policz proszę zwrot inwestycji zestawu PV + magazyn energii przy taryfie dynamicznej jak u mnie i nieznanych cenach energii za rok, dwa czy 5).

To mój rachunek elektryczny za ostatni miesiąc. Słońca było niewiele ostatnio, ale jak sądzę, to dzięki baterii udało mi się przerzucić 97% zużycia (łącznie z ładowaniem 2 x EV) do taniej taryfy plus ciągle wyeksportować prawie 120kWh.



109,98 minus 17,98 (za eksport) minus 84,24 (za Saving Sessions - nie ujęte w rachunku - patrz poniższa tabelka) daje 7,78 GBP do zapłaty. Jak dla mnie rewelacyjny wynik przy ponad 1 MWh pobranej energii

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Już jest, NabrU leży w gorącym źródle na Islandii nogami do góry
I może nawet zdalnie oddać trochę energii z baterii bo wczoraj była następna Saving Session, gdzie za kWh płacili 2,25 funta.

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2023, 06:49   #1683
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 9 min 18 s
Domyślnie

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Uni...a-8662795.html

__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2023, 13:29   #1684
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 25 min 32 s
Domyślnie

Miesiąc minął i ponad 100 funtów wpadło jako cashback z Saving Sessions. Wczoraj była kolejna godzinna sesja i znowu dodatkowe 8.58 GBP. Ziarnko do ziarnka jak mawiają...

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2023, 13:33   #1685
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,357
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Wpadniesz w hazard
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2023, 11:18   #1686
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

https://tvn24.pl/premium/najpierw-na...radaja-7174310
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2023, 11:42   #1687
Africa Tigg
 
Africa Tigg's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Łódź
Posty: 294
Motocykl: CRF 1000 DCT
Przebieg: 65000
Africa Tigg jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 22 godz 59 min 45 s
Domyślnie

typowy clickbaitowy artykuł- dostali dotacje,mieli odliczenie od podatku, a teraz ich okradają, bo falownik się wyłącza... ja jebe.
Może zapytać forumowiczów mających fv, czy też są okradani, ale chyba już wystarczająco było tutaj napisane na FAT jak bardzo im się to nie opłaca.
Ja mam i też żałuje, ale że przez te wszystkie strachy wiejskich proroków zdecydowałem się tylko na 5 kw, a teraz będę rozbudowywał.
Africa Tigg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2023, 12:50   #1688
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zastanawiające jest że problem dotyczy obszarów wiejskich. Nie wiem czy forumowicze wiedzą jak wyglądała akwizycja na takich terenach. To sprzedaż podobna do sprzedaży garnków zepter, odkurzaczy albo podobnego ustrojstwa. Przyjeżdża komiwojażer w aucie z propagandą na temat swoich produktów i chodzi od domu do domu wciskając ofertę. Z reguły padają tylko informacje na temat dobrodziejstwa a nie ewentualnych problemów. Nie jest też istotne czy ktoś ma potrzebę instalacji czy mógłby się bez niej obejść, dla domokrążcy liczy się umowa podpisana przez dom/gospodarstwo. Byli też u nas na wsi i sąsiadka nawet się zastanawiała ale zapytałem ile płacą za prąd i czy grzeją prądem, rachunki małe a grzeją jak to na wsi w starym domu. Zakładanie instalacji w takim przypadku to początek inwestycji, jeżeli myślimy rozsądnie, termomodernizacja i zmiana sposobu ogrzewania aby wykorzystać produkowany prąd. Niestety tego nie usłyszymy od sprzedawcy instalacji on najchętniej sprzedałby komplet fotowoltaika i pompa ciepła.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2023, 12:59   #1689
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 25 min 32 s
Domyślnie

Tak kończy się hurra inwestowanie przy braku rozwoju / modernizacji sieci energetycznych i zapewne też przy braku koordynacji takich instalacji z zakładem energetycznym. To podobny problem jak z rozbudową infrastruktury EV...

Nie wiem też jak macie w PL, ale u mnie każda instalacja FV musi być zgłoszona do regionalnego ZE, a instalacja powyżej 3,68kWp wymaga zgody tegoż ZE, między innymi po to aby delikwent instalujący FV nie miał destabilizującego wpływu na sieć. Bez takiej zgody nici z eksportu powyżej 3,68.

Poniżej 'rewelacja' z podobnej dziedziny:

Wieje tak mocno, że emitujemy mniej CO2. Ale i tak musimy „nierynkowo redukować generację”, czyli wyłączać OZE
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2023, 14:14   #1690
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Jest sporo gospodarstw którym instalacja do niczego nie jest potrzebna a założyli bo przyszedł taki jeden z drugim o których napisał Marek i otumanili starszych ludzi. W domu gdzie mieszka dwoje ludzi w podeszłym wieku potrzebują prądu do lodówki, pralki i czajnika żeby zagotować wodę na herbatę. A rachunek za dwa miesiące to 160 złotych. U mnie na wsi jest przynajmniej 2 takie przypadki o których wiem bo to sąsiedzi. Czyli w skali kraju to może być spora liczba gospodarstw. Starszych ludzi nie można robić w chuja dlatego że mieszkają sami i nie mają się kogo poradzić, to jest właśnie oszustwo .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.