Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.03.2022, 18:27   #101
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
No ale twierdzisz czy pytasz?
Pytam sie tylko znaku zapytania zapomnialem
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 18:34   #102
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Te grube kalibry w PCP kosztują absolutnie chore pieniądze.
W tej kasie jest pozwolenie na WBP i pare fajnych zabawek.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 20:07   #103
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No tego mi nie musisz mowic, sam wiem ile afryk twin moglbym miec zamiast paru karabinkow, nie mniej chociaz super ten buldog to watpie bys dostal to w PL, chyba ze twierdzisz ze da sie dostac? Jezeli tak to daj namiary.

Mam tez karabinek 9mm .35 i stwierdzam ze to najlepszy kaliber dla PCP, gdyz przy .45 czy .50 ilosc oddanych strzalow na jedym kartuszu jest za mala, plus duzo olowiu sie traci i jest bardzo mala predkosc wylotowa. Moj .50 np przy srucie co wazy 200grn+ Vmax nie przekracza 200m/s.

Natomiast .30 czy .25 i w dol to znowu predkosc jest dobra ale masa robi swoje i jest to slabe ogolnie choc sa karabinki nawet .22 co maja 120J+ ale tylko w Ameryce do dostania.

EDIT plus zdjecie zrobilem aby pokazac roznice miedzy srutem 5.5mm a .50 (ten ostatni pieszczotliwie nazywam "srut nocnej ciszy")
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg asd.jpg (46.4 KB, 166 wyświetleń)
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 21:20   #104
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Kiedyś byłem naprawdę mocno wkręcony w PCP. Robiłem regulatory i dwa własnej budowy systemy leżą na strychu.
Teraz czasami ze sprezyny pykne w puszkę na 35m bo tyle mam do drzew z tarasu swoje BSA sprzedałem i na zawody tez nie jeżdżę.

Gdybym znowu miał się zacząć w to bawić mam materiał na 6.3mm i jak dla mnie, powtarzam, jak dla mnie to jest najlepszy kaliber na strzelanie względem ceny śrutu, ilości oddanych strzałów z kartusza i tego ile można ten śrut napędzić.
Z dobrym, wydajnym zaworem strzałowym spokojnie 100J jest do osiągnięcia myśle a to już wystarcza na porządne strzelanie na 100m. O ile ktoś ma takie aspiracje.

Oczywiście te pecyny robią wrażenie i polcalowy gunpower widziałem co robi ale żre to masę powietrza a i ołów nie jest za darmo. To są typowe karabinki łowieckie i te trzy czy piec strzałów tam to aż nadto.

Bulldog jest do kupienia w Europie jeśli poszukasz. Około 1700€ w mniejszym kalibrze.
Nie wiem jak z dostępnością faktyczną i czy mogą to wysłać do Polski.

Z 6.3 dobrą do roboty opcją jest Hatsan z lufa LW. Da się tam sporo poprawić i jest fajny karabinek. Maja dużo systemów w tym kalibrze.

Na koniec, do samej nauki celowania, pracy na spuście, całego cyzelowania strzelectwa nie ma nic lepszego i tańszego niż zwykłe 4,5 w PCP.
Jakiś AA400 i jazda. Tym bardziej ze legalnie możesz strzelać w obejściu jeśli zapewnisz sobie bezpieczny backstop i żeby nikt w linie strzału nie wlazł bo o nieszczęście nietrudno.
Codzienne strzelanie po 50 pestek robi naprawdę przepaść między takim zawodnikiem a kimś kto nawet w weekendy jeździ na strzelnice i spędza tam pół dnia… a nawyki przenoszą się na pelnokalibrowa broń.

Pojechałem kiedyś na jakaś strzelnice i pierwszy raz w życiu dostałem do ręki Glocka. Po 5 strzałach facet pytał w jakim klubie strzelam.
Potem mój młody lat 11 miał serie x10 pestek do sylwetki na jakies 15m z jakiegoś subkarabinka i zostawiliśmy Pana prowadzącego strzelanie z wisząca szczeka bo młody z podparcia zmieścił się w głowie.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 21:30   #105
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No wiadomo, co kto szuka w strzelectwie PCP, jezeli chodzi o celnosc i to co wymieniles to pewnie 6.3mm czyli .25 jest optymalny - ja szukam ogolnie takze celnosci ale takze dalekosieznosci i mocy obalajacej - tutaj 9mm dla mnie wygrywa gdyz mozna spokojnie na 300m strzelac i powalic sarne na przyklad.

100J z .25 to bez problemu robia magicy od zaworow, tak jak piszesz ale ogolnie 100J to raczej nie jest za dobre moc na 100m, o ile mowimy o powtarzalnosci - wiekszy powiew boczny i srucina ci leci 1m od tarczy, pozatym trzeba by sporo wyzej celowac na 100m. Chyba wiem co mowie gdyz ten evanix moj .30 ma wlasnie ~100J i na strzelnicy uzaje go za efektywnego na max 50m, potem to juz za duzo loterii.
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 21:44   #106
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Hehe
No ale strzelać na 50m ze 100J to jest z kolei chyba nudne jak uj chyba ze do papieru i chcesz jedna dziurkę koniecznie lub chociaż koniczyne i do tego dążysz.
Mój rekord CTC to mniej niż 20mm na 15 strzałów i NIGDY wcześniej i nigdy później się do tego nie zbliżyłem na 50m. Mówię o 4.5mm.

A JAK MYŚLE, bo takiej wiatrówki nigdy nie miałem, strzelanie na 100 to już trochę taka bidna snajperiada. Dużo umiejętności, trochę szczęścia i dobra znajomość swojego sprzętu, który niestety musi mieć dobre komponenty: lufa, zawór, zbijak, regulator. No ale to jest pewnie cała zabawa jak wychodzi.

Czytałem sporo o długodystansowym strzelaniu z CP. To właśnie trochę chyba tak jest.
Nawazki, ubijanie, przybitki, proch dobrej jakości no i szczypta magii. Tylko japierd…. Skąd na to brać czas.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 22:01   #107
keraj37


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 112
Motocykl: KTM EXC 250f, 2005 RFS
keraj37 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 6 godz 32 min 10 s
Domyślnie

No dokladnie tak jak piszesz - przez efektywnosc mam na mysli ze przestrzeliwujesz dziurke pare razy, wiadomo ze i z 100J pod katem 45 stopni to i na kilomter krzywde zrobi . W sumie to w ten weekend pojade na oske 100m i sprawdze jeszcze raz czy da sie strzelac, przymocuje karabinek do stojaka, zobaczymy.

Tez mam karabiny CP i znajduje problem w dlugiej broni rozdzielnego ladowania CP w tym ze trzeba po max 5 strzalach przeczyscic caly przewod lufy, inaczej odprzodowe ladowanie zbiera caly nagar i osadza sie w komorze i zapycha kominek, wowczas bron staje sie nie do uzytku az do rozkrecenia wszystkiego i przeczyszczenia.

Co do celnosci, to tak jak piszesz, ale na prawde karabiny z dobra iloscia prochu i dlugim pociskiem i szybkim gwinetem niczym nie ustepuje wspolczesnej broni moim zdaniem, poza wszystkimi minusami CP (czyszczenie, dym, wieksza ilosc potrzebna itd itp)

EDYCJA
Pojawilo sie pytanie do mnie na na ktore odpowiem publicznie, moze komus pomoze

Otoz pytanie "ile trzeba wylozyc na poczatek" aby wejsc w big bore PCP
Nie jestem zadnym specem, jedynie sie podziele moim doswiadczeniem.

1. Koszt karabinka np w PCP Hunters to ~5000pln+
2. 10 opakowan srutu to okolo 500pln (starczy na poczatek)
3. Butla 6l 300Bar+ ~600pln https://allegro.pl/oferta/butla-butl...pcp-9675221658
4. Pompka reczna, trzeba miec w razie czego 220pln https://allegro.pl/oferta/pompka-rec...mpa-8973152302
5. Bardzo polecam chinskie tanie kompresory, ~1300pln https://allegro.pl/oferta/kompresor-...zny-9280464877
6. Roznego rodzaju przetoczki ~400pln plus koncowki, wezyki itd itp ~300pln https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-...em-11820440833
7. Wyciory, szczotki, oleje (moze byc cos jak WD40) 200pln, do czyszczenia i konserwacji
8. Lunetka... temat rzeka ale powiedzmy ze za 1000pln mozna byc spokojnym efektu

9. Jak zwykle o czyms zapomnialem, a mianowcie do ceny karabinka warto zawsze doliczyc przeglad zerowy, modulator dzwieku jezeli karabinek pozwala na takowy, moze przerobka korony lufy - to moze z 600-1000pln wyjsc.

Wychodzi ~10520Pln - mozna stara afryke dostac w tej cenie

To wszystko co mi przychodzi do glowy, co potrzeba na poczatek - szczegolnie polecam kompresor gdyz inaczej jest sie zdanym na laske punktow jak nurkowe sklepy czy strazacy aby wam laskawie napelnili butle, ewentualnie mozecie pol dnia pompowac pompka

Ostatnio edytowane przez keraj37 : 28.03.2022 o 23:52
keraj37 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2022, 06:32   #108
Jack_*Daniels

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 231
Motocykl: KTM 990 Adv
Jack_*Daniels jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 2 godz 57 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał keraj37 Zobacz post
No dokladnie tak jak piszesz - przez efektywnosc mam na mysli ze przestrzeliwujesz dziurke pare razy, wiadomo ze i z 100J pod katem 45 stopni to i na kilomter krzywde zrobi . W sumie to w ten weekend pojade na oske 100m i sprawdze jeszcze raz czy da sie strzelac, przymocuje karabinek do stojaka, zobaczymy.

Tez mam karabiny CP i znajduje problem w dlugiej broni rozdzielnego ladowania CP w tym ze trzeba po max 5 strzalach przeczyscic caly przewod lufy, inaczej odprzodowe ladowanie zbiera caly nagar i osadza sie w komorze i zapycha kominek, wowczas bron staje sie nie do uzytku az do rozkrecenia wszystkiego i przeczyszczenia.

Co do celnosci, to tak jak piszesz, ale na prawde karabiny z dobra iloscia prochu i dlugim pociskiem i szybkim gwinetem niczym nie ustepuje wspolczesnej broni moim zdaniem, poza wszystkimi minusami CP (czyszczenie, dym, wieksza ilosc potrzebna itd itp)

EDYCJA
Pojawilo sie pytanie do mnie na na ktore odpowiem publicznie, moze komus pomoze

Otoz pytanie "ile trzeba wylozyc na poczatek" aby wejsc w big bore PCP
Nie jestem zadnym specem, jedynie sie podziele moim doswiadczeniem.

1. Koszt karabinka np w PCP Hunters to ~5000pln+
2. 10 opakowan srutu to okolo 500pln (starczy na poczatek)
3. Butla 6l 300Bar+ ~600pln https://allegro.pl/oferta/butla-butl...pcp-9675221658
4. Pompka reczna, trzeba miec w razie czego 220pln https://allegro.pl/oferta/pompka-rec...mpa-8973152302
5. Bardzo polecam chinskie tanie kompresory, ~1300pln https://allegro.pl/oferta/kompresor-...zny-9280464877
6. Roznego rodzaju przetoczki ~400pln plus koncowki, wezyki itd itp ~300pln https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-...em-11820440833
7. Wyciory, szczotki, oleje (moze byc cos jak WD40) 200pln, do czyszczenia i konserwacji
8. Lunetka... temat rzeka ale powiedzmy ze za 1000pln mozna byc spokojnym efektu

9. Jak zwykle o czyms zapomnialem, a mianowcie do ceny karabinka warto zawsze doliczyc przeglad zerowy, modulator dzwieku jezeli karabinek pozwala na takowy, moze przerobka korony lufy - to moze z 600-1000pln wyjsc.

Wychodzi ~10520Pln - mozna stara afryke dostac w tej cenie

To wszystko co mi przychodzi do glowy, co potrzeba na poczatek - szczegolnie polecam kompresor gdyz inaczej jest sie zdanym na laske punktow jak nurkowe sklepy czy strazacy aby wam laskawie napelnili butle, ewentualnie mozecie pol dnia pompowac pompka
Drogi interes, podobnie jak broń palna. Przewagę jaką widzę to to że można cieszyć się strzelaniem nawet poza strzelnicą. Oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Niestety albo stety uczymy się strzelać poprzez strzelanie, im więcej ołowiu przepuścimy przez lufę tym więcej mamy umiejętności.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
Jack_*Daniels jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2022, 07:32   #109
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 8 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Pany co elaborują!
Jak to jest u Was z łuskami do dziewiątki ?
Generalnie chodzi mi o to czy na strzelnicy możesz śmiało zapakować w reklamówkę wystrzelone, czy trzeba płacić lub totalny zakaz zbieractwa nawet za opłatą ?!
__________________
www.grzechunakolach.pl
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2022, 08:03   #110
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Pisz do Tupka może co podpowie. Robi szkolenia z elaboracji i siedzi w tym po uszy.

Co do PCP jeszcze - wolałbym mieć dwie butle niż kompresor zależy jaki jest dostęp do sprężonego powietrza.

Nie wiem jaka jest pojemność kartusza w posiadanym przez Ciebie karabinku ale ja NIGDY nie miałem butli i całość swojej khem... 'kariery' objechałem na pompce Gehmann. Jeśli w grę nie wchodzą jebutne kalibry to to ma sens.
Jeśli się ma dobrą kondycję to nadęcie kartusza do 210bar nie jest problemem. Strzelasz do 100bar i zasadniczo jedno pompnięcie to 0.9 strzału. Czyli około 100 razy trzeba dobić - dwie trzy tury i gotowe /trzeba też robić przerwy aby wystudzić uszczelnienia pompki/. Sto strzałów to dużo strzelania - piszę o 4.5mm.

Śmiałem się zawsze, że nabijanie kartusza pompką to taka reelaboracja PCP

Polowanie z PCP jest w Polsce nielegalne /osobiście zdelegalizowałbym myślistwo w PL w piz.du / ale tam gdzie polują to i big bore można dmuchać pompką. Nie strzelasz wszak paczkami a dwie pecyny i po robocie...

Polecam, dla Kolegów strzelców i nie tylko, poczytać sobie o Girandoni Rifle, zrobione około 1790 roku! - Stanley i Clarke to ze sobą mieli. I oczywiście pompkę
Pierwsze i chyba jedyne PCP wykorzystane w wojnie. W czasach gdy było ładowanie odprzodowe to strzelało półcalówką z magazynkiem na 20 kul bodajże... masakra.
Pierdolnięcie miało to solidne bo ze 100m przebijało calową deskę sosnową.

jak kogoś interesuje to tu więcej info po Polsku. W necie masa innych informacji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiatr%C3%B3wka_Girandoni
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.