Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.09.2011, 13:51   #41
baggins
 
baggins's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 404
Motocykl: KTM 640 advR
Przebieg: rosnący
baggins jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 3 godz 53 min 20 s
Domyślnie opinia po 20 kkm jazdy C3

Przejechałem nim w bardzo różnych warunkach ponad 20 kkm. Starając się obiektywnie podejść do sprawy wyliczę...

Pozytywy:
1. Niski poziom hałasu (nie używam zatyczek)
2. Wizjer o dużym polu widzenia na boki i góra/dół
3. Pinlock musi być prawidłowo zainstalowany (odkleja się czasami podczas zamykania wizjera!) sprawuje się doskonale — opady plus 5 stopni i pinlock bez parowania (z szyby poza pinlockiem już ścieka woda).
4. Waga - lekki kask
5. Blenda - wielki pozytyw, jest duża i doskonale obniża kontrasty w słoneczny dzień, co bardzo poprawia widoczność.
6. Deszcz nie stanowi żadnego problemu, wewnątrz sucho, uszczelki doskonale zabezpieczają.

Warunkowy pozytyw: (jazda szosowa w trasie)
1. Wentylacja, regulowana, co jest odczuwalne. W temperaturach około 0 stopni w kasku jest ciepło. Powyżej 30 gorąco tylko podczas postoju, w jeździe miłe ochładzanie czachy.

Warunkowy negatyw: (teren)
1. Bywa za gorąco w nim (bez porównania do kasku off-road, ale szubrawiec nie do tego służy), trzeba go otwierać, gogli dobrze założyć się nie da.
2. Mocowanie blendy - mnie się obłamało i uszkodziło blendę na tyle, że konieczna była wymiana na nową (180 PLN )

Negatyw:
1. Dość niewygodna obsługa zamykania szczęki (potrzebne obie ręce)

Z perspektywy czasu wybrałbym tańszego Multiteca albo — co uczynię teraz — Horneta/ Tour-Xa
__________________

Ostatnio edytowane przez baggins : 06.09.2011 o 15:24 Powód: uzupełnienie
baggins jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 13:19   #42
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Moje kilka groszy:
1. Zamykanie szczęki - możliwe bez dwóch rąk (czyli np. podczas jazdy). (łapiesz za szczękę i zamaszyście zamykasz )
2. Genialny system SRC. Piszą, że zasięg do 300 metrów - i taki jest (czyli do 300 metrów słychać doskonale; zakłócenia wprowadzają np. zalesione / zabudowane zakręty). Jak jest długa prosta - znacznie więcej.
3. Zero problemu w deszczu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 20:14   #43
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 59 min 41 s
Domyślnie

Od roku przymierzam się do zmiany kasku, mój system V jest już trochę ściorany , ale ja go też specjalnie nie szanowałem . Zrobiłem w nim grubo ponad 100 tys , pierwsze 1000 km trochę cierpiałem ze względu na dopasowanie. Wiele razy podnosiłem go z ziemi , 2 razy leżeliśmy na ziemi i nie zawiódł. Jeżdżąc w deszczu był problem z parowaniem ale na moich okularach kask nigdy nie spowodował żeby moja głowa była mokra ,w środku zawsze było sucho.Przymierzałem się też do Multitec ,ale nie pasowała mi mała ilość miejsca w środku i materiały wykończeniowe. Od roku mój syn jeździł właśnie w Multitec i sobie chwalił ,ale po wspólnym wypadku powiedział że więcej nie wsiądzie na motocykl. Kask leżał na półce to postanowiłem spróbować jak będzie , rozmiar to S a ja mam M co odbija się w komforcie, okulary wkładam z dużym trudem i po skończonej jeździe muszę je doprowadzać do porządku. Ponieważ jeździłem na małym GS to poziom hałasu był znaczny, przeszkadza mi też wklejona blenda. W porównaniu do zużytej V jest ładny , kolorowy i nieobity ale jeździłbym w nim tylko z powodu że go mam. Przymierzałem system VI oraz C3 i żaden z nich nie był idealny, jeden skrzypiał na głowie a drugi miał problem z zamykaniem
szyby. Skutek jest taki, że przeserwisowałem V, która zacięła mi się na głowie i musiałem go ściągać jak integrala oraz dokupiłem nową szybę z antyfogiem. Czekam w dalszym ciągu na kask idealny.
PozdrawiaM
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 05.09.2011 o 20:18
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.09.2011, 17:06   #44
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Chodzą plotki (bardziej niż prawdopodobne), że na 2012r będzie nowy Multitec z blendą i szybkim zapięciem. Lekko zmieniony wygląd skorupy i wcale nie cięższy od obecnego, który teraz bez grafiki kosztuje 1466zł. Jeden z dystrybutorów tak twierdzi. Pewnie w grudniu się wyjaśni.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd

Ostatnio edytowane przez robertG7 : 27.09.2011 o 17:09
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2011, 11:31   #45
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Ja na razie tylko 10kkm z Schuberthem ale nie potwierdzam z żadnych opisanych tu wad Za to zalety potwierdzam. Niestety jego cichość jest zepsuta "aerodynamiką" szyby w moim motocyklu, dołożenie deflektorka mało pomogło. Za to jazda na stojąco ... cisza jak makiem zasiał !
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2011, 21:39   #46
roadrunner


Zarejestrowany: May 2011
Posty: 27
Motocykl: XL1000SD02
roadrunner jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 12 min 57 s
Domyślnie

Ja mam Multiteca od prawie 2 lat - 27kkm. Jedyne wady które w nim odkryłem to brak możliwości wyjęcia i wyprania wyściułki, tylko wkłady policzkowe się wypinają, jest lekko hałaśśliwy, oraz bardzo trudny montaż słuchawki BT - kask jest ciasny. Jeżeli chodzi o dopasowanie to przy zakupie poradzili mi kupić trochę ciaśniejszy, myslałem że będzie za ciasny ale elegancko się ułożył a to co się nie ułożyło dopieściłem drewnianym tłuczkiem do ucierania ciasta. Pinlock mocuje się na 2 kołeczkach które są mimośrodami, obacając nimi dociskamy go do szyby tak żeby silikonowa uszczelka rozpłaszczyła się równomiernie na całym obwodzie i nie ma żadnego problemu z parowaniem nawet poniżej zera czy w makabrycznej ulewie Kask nie przemięka i nic się z nim nie dzieje. Pinlock jest miękki i łatwo się rysuje ale to normalne. Generalnie jestem b. zadowolony!
roadrunner jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2011, 11:27   #47
sajmonwww
 
sajmonwww's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 36
Motocykl: RD07a
sajmonwww jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 3 godz 51 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał roadrunner Zobacz post
Ja mam Multiteca od prawie 2 lat - 27kkm. Jedyne wady które w nim odkryłem to brak możliwości wyjęcia i wyprania wyściułki,
ja tam odkryłem w obydwu kaskach jedną poważną wadę, która dyskwalifikuje ob w/w kaski...

"+-"2 koła za kask - C3 i podobnie może stówkę taniej za SHOEI - to jest rabunek w biały dzień...

Dlatego kupiłem NOLANA i jestem zadowolony - gdyż nie przepłaciłem...
sajmonwww jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2011, 12:36   #48
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

1455zł Multitec, czyli do +-2tys troche brakuje
A przepłaciłbyś, gdybys kupił np Nolana o 300zł więcej niż obecna jego rynkowa cena. KAażdy producent określa taka cenę, jaką uznaje za stosowną. Nie można nazwać przepłacaniem, kupując inny produkt, innego producenta, ale tańszy niż "podobny" (ten sam kolor, też ma szybkę, też ma antyfoga, też jest kaskiem!) Shoei
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd

Ostatnio edytowane przez robertG7 : 15.10.2011 o 12:41
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2011, 13:05   #49
baggins
 
baggins's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 404
Motocykl: KTM 640 advR
Przebieg: rosnący
baggins jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 3 godz 53 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sajmonwww Zobacz post
ja tam odkryłem w obydwu kaskach jedną poważną wadę, która dyskwalifikuje ob w/w kaski...

"+-"2 koła za kask - C3 i podobnie może stówkę taniej za SHOEI - to jest rabunek w biały dzień...

Dlatego kupiłem NOLANA i jestem zadowolony - gdyż nie przepłaciłem...
Wybacz kolego, ale odpowiedz mi proszę, bo nie kumam — jaka jest wartość merytoryczna Twojej wypowiedzi? Nie miałeś, bo nie chcialeś żadnego z nich, a piszesz w wątku, który ma konkretny tytuł i dotyczy porównania tych dwóch, których nie masz, nie miałeś i mieć nie chcesz? Gdzie tu sens?
Pozdrawiam serdecznie
__________________
baggins jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.10.2011, 13:07   #50
sajmonwww
 
sajmonwww's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 36
Motocykl: RD07a
sajmonwww jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 3 godz 51 min 34 s
Domyślnie

jaki inny produkt? my tu nie mówimy o jakiejś kosmicznej technologii... ani o przepaści pomiędzy orzeszkiem z lat 60'tych a C3... a różnica ceny sugeruje jakąś ukrytą moc
sajmonwww jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.