Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS

GPS Wszystko co związane z elektronicznymi pomocami nawigacyjnymi. Sprzęt, mapy, porady.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.05.2023, 14:23   #1
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 50 min 44 s
Domyślnie Calimoto

Hej!

ktoś używa?, ja od roku .. nawigacja jest prosta bez fajerwerków ale algorytm tras godny uwagi bo jako jedyna ze znanych mi nawigacji w końcu prowadzi tak aby nie jechać przez miejscowości a przynajmniej te średnie i większe omija bokiem.

Bardzo dobra opcja dla leniwych... wybierasz cel wskazujesz algorytm krętych tras i jedziesz naprawdę zadupiami a jak trafi się jakieś większe miasto to tylko jak już musi (np. rzeka i most). Trasy można kreować na kompie (co znacznie ułatwia robotę) oraz w samej aplikacji. Sposób edycji mocno intuicyjny.

Nawigacja płata.. ale to ciekawa propozycja, są dostępne także mapy offline
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2023, 10:06   #2
Janek-2004


Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 48
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Janek-2004 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 23 godz 2 min 0
Domyślnie

Ja zacząłem używać kilka lat temu - coś od 2018 może 19. Potem chwilowo zaprzestałem i teraz wróciłem do tego. Pamiętam, że wówczas można było w wersji za free wytyczać randomowo dłuższe trasy niż obecnie. Teraz jest limit do 200 wcześniej chyba był max 300 km. Co jeszcze nowego pojawiło mi się po ponownym zainstalowaniu na nowym telefonie to zaznaczony obszar w którym możesz wytyczać trasy. Wcześniej tego nie kojarzę żeby były takie limity. Nie sprawdziłem jeszcze czy ten obszar jest na sztywno zaszyty czy zmienia się wraz z lokalizacją telefonu. Generalnie jestem zadowolony gdyż jest to pod motocykl super - prowadzi zupełnie innymi drogami niż google maps, nawet w pobliżu miejsca zamieszkania potrafi miło zaskoczyć przebiegiem trasy. Aż kusi mnie wersja płatna bo ta za free ma trochę ograniczeń.
Janek-2004 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2023, 11:41   #3
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 50 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek-2004 Zobacz post
Ja zacząłem używać kilka lat temu - coś od 2018 może 19. Potem chwilowo zaprzestałem i teraz wróciłem do tego. Pamiętam, że wówczas można było w wersji za free wytyczać randomowo dłuższe trasy niż obecnie. Teraz jest limit do 200 wcześniej chyba był max 300 km. Co jeszcze nowego pojawiło mi się po ponownym zainstalowaniu na nowym telefonie to zaznaczony obszar w którym możesz wytyczać trasy. Wcześniej tego nie kojarzę żeby były takie limity. Nie sprawdziłem jeszcze czy ten obszar jest na sztywno zaszyty czy zmienia się wraz z lokalizacją telefonu. Generalnie jestem zadowolony gdyż jest to pod motocykl super - prowadzi zupełnie innymi drogami niż google maps, nawet w pobliżu miejsca zamieszkania potrafi miło zaskoczyć przebiegiem trasy. Aż kusi mnie wersja płatna bo ta za free ma trochę ograniczeń.
wykupiłem roczną subskrypcję więc jest bez ograniczeń, szkoda, że producent nie dał możliwości korzystania z aplikacji przez kilka dni bo cała zaleta to wytyczanie dalszej trasy i każdy potencjalny nabywca mógłby przetestować a tak jest średnio. Zanim kupiłem robiłem sobie trasę w kompie (ta część aplikacji jest bezpłatna) i wrzucałem trasę na garmina.

Poniżej link do trasy Lubartów - Villach tak na szybko bez ręcznego planowania
https://www.google.com/maps/d/u/0/ed...ac&usp=sharing

brakuje mi tylko opcji pomijania odcinków tras, którymi już się jechało..
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2023, 15:38   #4
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,391
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 8 godz 40 min 47 s
Domyślnie

Panie a wiela to kosztuje, odległości wyświetla, jakiś czas ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2023, 23:00   #5
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 50 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Panie a wiela to kosztuje, odległości wyświetla, jakiś czas ?
https://calimoto.com/en/pricing/pl
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2023, 12:50   #6
michael205


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Sanok
Posty: 78
Motocykl: Honda XR 400 R
michael205 jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 42 min 9 s
Domyślnie

Ja mam tą apkę od nowości, kupiłem wszystkie mapy i teraz mam dożywotni dostęp do apki Całkiem to fajne, niestety brak obsługi offa boli. Obiecywali że coś z tym zrobią ale minęło już wiele lat i dalej nic.
michael205 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.