Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.03.2017, 03:53   #11
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Francuski poranek wita nas ladna , aczkolwiek chlodna pogoda. Dzis powrot do UK i czeka mnie nastepny prom , tym razem do Hiszpani. do przejechania zaledwie 250 km , to jak spacerek. W UK jest ladnie i chlodno wiec , jedzie sie przyjemnie. Przeprawa promowa , tym razem , zajmuje ok 24 godzin.Dlaczego prom - bo w sumie wychodzi taniej. Moze nie w mojej konfiguracji , bo i tak musialem przeprawiac sie do Francji, ale prom sie kalkuluje - ÂŁ200 w jedna strone , co przy dodatkowych 1400 km i min jednym noclegu , wychodzi niewiele drozej , ale oszczedzam czas i AT.Czas na promie sie dluzy , wiekszos czasu spie - 14 godzin. Na promie, poznaje nastepnych motocylkistow , tym razem z UK. John ma nowa AT i tak zaczyna sie pogadanka. Okazuje sie , ze mial gs1200 i zamienil na AT- ogolnie reasumijac stwierdzil , ze super moto z gs-a , ale za wielki i malo poreczny. Jak stwierdzil AT lezy mu zdecydowanie lepiej. Tez jada do Maroka , ale dojazd tam zabierze im 4 dni. A ja , no coz , mam ambitny plan - prom przybija do Santander ok 18 , tankowanie i nastepnego ranka juz czekam na prom ( kolejny ) do Maroka.Chyba powinienem ,zatytuowac moj wypad promy 2017 , a nie Maroko.
Prom do Maroka , to klasa sama dla siebie , Ci co byli i uzywali innych promow , wiedza o czym mowie. Brak zasad , jakich kolwiek, prom dosc mocno zmeczony , ale nie ma co narzekac - Doplywam!!! Na promie poznaje Holendrow. Pytaja sie czy nie mam zapasowej przedniej opony- niestety , rozmiary "Afrykanskie" nie pasuja do GS-ow, a musze przyznac , ze przedniej opony to faktycznie juz nie mial. Probowali cos zalatwiac w Hiszpani , ale musieli by czekac kilka dni na opone i zdecydowali sie jechac dalej.
Prom z lekkim opoznieniem , co jak sie okazuje jest normalne, odplywa i po ok godzinie jestem w Afryce. Zmeczenie daje sie we znaki , bez spania 1100km.
Slonecznie , ale juz czuc gorac , odnosze wrazenie , ze AT cos dziwnie chodzi , ale nie wiem czy to faktycznie , czy poprostu ,zmeczenie daje znac o sobie w polaczeniu z ogolna troska o stan mota ,ktore sprawialo problemy ostatnio. Kupno ubezpieczenia i ruszam do Tangier-u. Dosc szybko , znajduje miejsce noclegu. Decyduje sie tu zostac 2 dni. O 14 padam.........
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170330_095036.jpg (218.7 KB, 30 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez sizyrk : 31.03.2017 o 03:59
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 22:44   #12
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

To tak kilka ciekawostek: moja AT zaparkowana przed blokiem , a za nia budka straznika!!!!! Dobre
Zeby nie bylo , to nie jest strzezony platny parking!!!! To jest parking pod blokiem i kazdy parking ma tu swojego straznika.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170331_073027.jpg (406.1 KB, 29 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez sizyrk : 31.03.2017 o 22:46
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 22:49   #13
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Tu jest nastepny cukierek, jest ich wiecej , ale juz nie chce mi sie juz zdjec cykac......

Z cyklu lakiernia na rogu:
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170331_092436.jpg (301.8 KB, 27 wyświetleń)
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 23:08   #14
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Dzis zwiedzanie Tanger. Wybralem sie na spacerek , po miasteczku. Chodzilem tylko 3 godziny , a juz mnie opalilo. Pogoda wrecz marzenieMiasto robi sie bardzo europejskie. Taka ciekawostka , autostrady sa platne odcinkami , mozna je spokojnie ominac. Za autostrade z Tanger Med do Tanger zaplacilem €3 to jest ok 50 km. Po rozmowie z Esperantem , dowiaduje sie ze miasto bardzo szybko zmienia swoja postac. Jeszcze 2 lata temu przy plazach staly budynki , glownie nocne kluby. Teraz ich nie ma , za to maja piekny deptak - patrz zdjecie. I tu nastepna ciekawostka, pod deptakiem ( jego czescia) jest parking , a kazdy wjazd strzezony. Krajobraz sie zmienia , ale odnioslem wrazenie , ze mentalnosc ludzi jest dalej ta sama , szczegolnie tych starszych. Jutro trzeba ruszyc dalej. Mam nadzieje , ze im dalej tym bedzie ciekawiej. Musze juz isc , bo wlasnie graja
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170331_105657.jpg (830.3 KB, 31 wyświetleń)
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2017, 23:08   #15
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Nastepny dzien, nastepne rewelacje. Przejechane ok 300 km, nie byloby w tym nic dziwnego , gdyby nie to , ze AT dostala zadyszki, spowodowanej , jak mniemam ( pomoc w postaci Szynszyla takze - dzieki wielkie )trefnym paliwem.Jutro trzeba zweryfikowac o co chodzi. Musze przyznac , ze jazda w miescie w godzinach szczytu to niezla sztuka , no i klakson to podstawa. Oni uzywaja klaksonu z ta sama czestotliwoscia co kierunkowskazy. Dzis obserwowalem ich jazde na skrzyzowaniu , to bylo przezycie....... Klasa sama dla siebie sa taksowkarze , potrafia wciskac sie na zletki i zatrzymuja sie gdzie chca.
Dzis mialem rowniez przyjemnosc zobaczyc autobus komunikacji miejskiej. Na poczatku myslaem , ze ktos wysarabanil kupe zlomu , bo nie ma czym jezdzic , ale tu jest taki sam i tu, o matko , a gdzie okna i poszycie autobusu.........nie wspomne o swiatlach.
Jak juz ktos wspominal , w ktorejs relacji - paliwo w Maroku tankujemy na shell-u i Afrika-cos tam . Reszta stacji bee
I co by nie bylo zdjecie z Rabatu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170401_181038.jpg (776.0 KB, 39 wyświetleń)
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2017, 21:15   #16
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Po dwoch dniach w Rabacie , przyszedl czas ruszyc dalej.
Niestety AT dalej nie chce isc, decydyje sie na zjazd na camping i sprawdzenie co i jak. Okazuje sie , ze kranik zawalony syfem. Czyszcze, wylewam resztke benzyny i zalewam swierza. Krotka przejazdzka potwierdza, ze Afryka chce juz jechac. A trzeba bylo sluchac Szynszyla i zrobic to od razu , choc nie za bardzo mialem gdzie.Zobaczymy jutro w trasie. Ale nie ma tego zlego , co by na dobre nie wyszlo. Poznaje dwoch Szwajcarow na vespach , postanowili , ze przyjada i pozwiedzaja Maroko - niezle. Jeden z nich tez mial problemy z paliwem. Pozniej wjezdzaja dwa motory z gardlowych dzwiekiem jednocylindrowki. Dwaj Hiszpanie jada do Gambi. Jeden z nich - uwielbia Afryke. W przyszlym roku chce sie tu przeprowadzic. Sympatychni , dostaje strone do facebook-a , zebym mogl obserwowac jak im idzie.
Pomimo przejechanych tylko ok 50km , dzien rewwlacyjny, fajni ludzie i miejscowka.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170403_161259.jpg (1.05 MB, 24 wyświetleń)
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2017, 21:22   #17
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Mysle ze takie Maroko na skuterze musi byc w pyte
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2017, 21:25   #18
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał myku Zobacz post
Mysle ze takie Maroko na skuterze musi byc w pyte
A mowili , ze nigdzie sie nie spiesza.Maja miesiac
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2017, 21:41   #19
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 12 godz 52 min 45 s
Domyślnie

Moze kiedys,a tymczasem pisz bo jeszcze nie ochlonalem po mojej marcowej wizycie tam.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.04.2017, 19:20   #20
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 755
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 11 min 46 s
Domyślnie

Kilka ostatnich dni bylo odrobine stresujace. Afryka nie chodzila na tylny cylinder. Przeoralem cala AT z Szynszylem na telefonie ( jeszcze raz wielkie dzieki, za pomoc) , niestety moja niedostateczna wiedzia, w diagnostyce i ocenie , doprowadzila nas w slepa uliczke. Proba telefonu do ekipy Kajmana , tez nic nie dala - oni juz w drodze do Tangeru.Szynszyl podaje mi numer do znajomego , on laczy mnie ze swoim znajomym w Maroku , a on znow z mechanikiem. Marokanski mechanik nic po angielsku , a ja nic po francusku. Prowadze ich do AT , odpala , patrzy tu i tam , wsadza gdzies lape. Po czym migowo pokazuje- mam odpalic i trzymac na obrotach. Wszystko trwalo ok 15 - 20 min. Polazuje mi na swiece w tylnym cylindrze i pokazuje kosz na smieci. Wymieniam szybko swiece , na zapasowe i AT jest jak nowa. Mechanik , za przyjazd na camping i usluge kasuje mnie 200 DH.Wymienilem wszystkie 4 na nowki sztuki , tuz przed wyjazdem i nawet do glowy mi nie przyezlo , ze "nowe" swiece narobia tyle balaganu. Czlowiek , uczy sie cale zycie.
Oceanu mam juz dosc. Tego wieczoru , trzeba przemyslec trase, bo kilka dni ucieklo. Na pewno chce juz w gory.Jutro ostatni odcinek brzegiem morza do Essaouira , a pozniej juz w gory. Na kampingu dowiaduje sie , ze w Agadirze nie mozna juz camperowac na plazy , nastepna informacje dostaje , ze wjazd od trony Marakeszu na Tizi-n-Tichka jest super , a zjazd to juz typowy off road.Podobno zdzoeraja asfalt i klada nowy. Starsza pani przestrzega , ze mieli problem z przejazdem i na taki motor to juz sie nie nadaje. Zobaczymy. Jak przejechali kamperem , to ja nie powinienem miec klopotow.
Camping mily , ale jako miejsce postojowe na jeden dzien. Dluzszy pobyt raczej nie wskazany, nic dookola. W sumie to jeden wielki plac budowy. Dookola campingu domy sie buduja.Camping miedzy Rabatem a Casablanca , blizej tej drugiej. Camping ma swoja strone na fb.Wiekszosc to campery z Francji, pozniej Niemiec i jeden zblakany z UK.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170403_183011.jpg (664.0 KB, 24 wyświetleń)
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko sizyrk Przygotowania do wyjazdów 1 30.12.2016 19:11
Maroko Last Minute! (27.09-20.10) panzer Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 11:29
Maroko consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 2 13.10.2010 13:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.