Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.09.2018, 11:27   #141
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Mam podobnie jak Emek. Jeśli dobrze pamiętam historię wątku, to twój silnik nie był do szczętu rozebrany i wymyty. Jeśli tak było, to zawsze zostało na dole trochę cięższych, gęstszych frakcji, które się nie zlały przy spuszczaniu i nadadzą czarny kolor świeżo zalanemu olejowi.
Pal licho, pozwolę sobie na ogólną uwagę.
Rzecz nie wygląda na czarno-białą. Czytając was widzę, że chcielibyście tę sprawę właśnie w takich barwach widzieć, białe u siebie, czarne po drugiej stronie. Dojście do jakiegoś porozumienia w takiej sytuacji będzie niemożliwe. Każde ze stron powiedziałbym to samo: Święty by się zaparł i odbijał od siebie zarzuty, wysuwane publicznie, w atmosferze nerwów, oskarżeń, przytyków. A co dopiero tacy jak my, zwykli grzesznicy .
Skeeb jest offline  
Stary 12.09.2018, 11:47   #142
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Luz, przy okazji kiedyś wrzucę zdjęcie oleju z parę mth motocrossowej. Stąd mnie to ciekawi.
A do czarno białego widzenia to pewnie masz rację. Widocznie wiele czasu minie, albo dopiero będę musiał się pozbyć motocykla by nie patrzeć na to co zostało zrobione.
Teraz na przykład zabrałem się za urwana śrubę od uchwytu linku prędkościomierza, i jednocześnie mocowania przedniego błotnika.
Po prostu szlag mnie trafia że oddałem do wszystko umiejajcej osoby, a ja osoba uprawiająca mechanike czysto hobbystycznie, poprawiam to, bo uchwyt nie może luźno wisieć na lince. Cud że.sie jescze nie zgubił.

Dało się? Dało. Ale fakt faktem że urwanej sruby M6 nijak nie udało się wykręcić, i przegwintowalem ja na M5.
Zawsze to lepiej niż brak , i wiszący luźno uchwyt który odpadlby niebawem.
Pomijam fakt, że te brudne lagi były w takim brudnym stanie na serwisie.
Po to właśnie oddałem do cenionego mechanika, bo ja nie mam zbyt praktyki w urwanych śrubach, trudnych przypadkach, by nie siedzieć w tym. A teraz na dodatek muszę wyszukiwać i poprawiac. Kto takiej sytuacji nie przerobi na własnej skórze to widać, że nie zrozukie mego stanowiska.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180912_114613.jpg (994.0 KB, 26 wyświetleń)
adoado0 jest offline  
Stary 12.09.2018, 12:52   #143
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 37 min 33 s
Domyślnie

czesc 10 nakretka, czesc 3 uchwyt ustalajacy linke predkosciomierza, czesc 7 sruba.

https://www.oemmotorparts.com/oem5.a...=HO-XRV750Y-SC

Ty pewno piszesz o elemencie nr 9. ale to nie on trzyma element nr 3. nic nie wisialo luzno bo niby jak? nr 9 nie mocuje elementu nr 3. wiec?

p.s. pomysl z czarnym olejem przejdzie do kanonu.

p.p.s. przed rozlozeniem przedniego zawieszenia umylem go myjka cisnieniowa - podobnie jak 'ujebany' wg Ciebie silnik. ale widze to juz nieaktualne bo wrzucilem zdjecia z data i wersja sie musiala zmienic.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 12.09.2018 o 13:31
szynszyll jest offline  
Stary 12.09.2018, 14:02   #144
Cassini


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 301
Motocykl: RD07a
Cassini jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 19 godz 37 min 22 s
Domyślnie

Kolego adoado0 nie chciałbym stawać po niczyjej stronie ale jak pisał mechanik robiący Ci silnik były duże braki chłodziwa więc siłą rzeczy musiałeś nieźle przypiec olej bo aż przytarłeś sworzeń tłokowy - ze starego oleju wydzieliła się czarna frakcja i osiadła po całym silniku. Nowy olej wypłukuje te nieczystości a, że to pewnie nie jest full syntetyk to chwilę potrwa zanim silnik się "wyczyści" wewnątrz.
Cassini jest offline  
Stary 12.09.2018, 14:10   #145
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 37 min 33 s
Domyślnie

kolega w maju mnie upomnial bo denka tlokow byly brudne. to dla szlifierza cenna wiadomosc. swiece w maju wygladaly tak.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20180905_080311.jpg (372.0 KB, 24 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 13.09.2018 o 08:50
szynszyll jest offline  
Stary 12.09.2018, 14:17   #146
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Świece tak nie wyglądały. Jest to jawne kłamstwo.
Były lekko przybialawe. Lżesz w biały dzień.
Właśnie nie chciałem już pisać o ich stanie co mi odeslales. W oleju je trzymałeś?
Patrząc na drugą świecie to rozumiem że olej, paliwo aż spod gwintu się wylewały? Kto Ci uwierzy że takie świece były w silniku? Świece jeszcze na powrocie z każdego garka sprawdzałem. Takie świecie to były jak odebrałem od ciebie motocykl.
Zaraz, zaraz, a nie pisałeś że po złożeniu złe ci chodził na irydowych? To może mi wklejasz zdjęcie tego co ty zrobiłeś?

Panie szynszyll, co można zrobić z cieknąca pompa chłodziwa? Widzę że raczej nie idzie jej wyjąć bez wyjmowania silnika. Co teraz?

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 12.09.2018 o 14:23
adoado0 jest offline  
Stary 12.09.2018, 14:18   #147
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 37 min 33 s
Domyślnie

no to chyba tyle z mojej strony. pobrudzilem gosciowi swiece. ja skonczylem. upackalem w oleju.

p.s. pompe mozna wyjac.

22 marca. Twoj mail:

Silnik - ech- kto wie - 170 albo 270 tkm, choć bardziej chyba na drugie
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 13.09.2018 o 08:48
szynszyll jest offline  
Stary 12.09.2018, 14:25   #148
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Nic dziwnego że Ci je zalewało jak miałeś luzne dysze. Dlaczego do dnia dzisiejszego się nie przyznajesz do złe złożonych gaźników?
adoado0 jest offline  
Stary 12.09.2018, 14:32   #149
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 37 min 33 s
Domyślnie

oprzytomniej. co do dysz wypowiedzialem sie kilka razy. czytaj.

silnik nigdy nie pracowal na irydach. wykrecilem je w marcu. dostales zwykle ngk dpr8ea9 a irydy Ci wyslalem. sam o tym wspominasz w kilku miejsach. sam!!! myśl!!! okopcilo Ci swiece ktore Ci w paczce wyslalem po 2 tygodniach od dostarczenia motocykla?!
5 wrzesnia firma DPD dostarczyla Ci paczke z trzema starymi swiecami, sa na fotce i jedna nowa bo nie znalazlem czwartej. silnik po zlozeniu pracowal na ngk dpr8ea9. to co masz na fotce wykrecilem na wiosne z silnika. na tlokach byla 3 mm warstwa wegla. sam mi wspomniales o tym.

reasumujac: motocykl dostarczony w sierpniu, stare swiece we wrzesniu

swiece ze zdjecia NIGDY nie pracowaly w silniku po zlozeniu bo byly u mnie do 4 wrzesnia
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 13.09.2018 o 08:49
szynszyll jest offline  
Stary 12.09.2018, 15:00   #150
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,382
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 37 min 33 s
Domyślnie

i moja ulubiona kwestia gdy wspomnialem, ze trzeba czasem zerknac na motocykl. cyt: To nie jest kwestia podejśćia, a tego co się kupiło. 23 kwietnia 2018.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 12.09.2018 o 15:12
szynszyll jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 13:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.