Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.02.2024, 14:41   #111
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

OK, wiem że to bardzo dobre. Tak jak i kurtki Klim czy Rukki

O ile 300 za dobre deszczaki komplet jeszcze jest dla mnie do przyjęcia czyli 600 za komplet 2szt dla mnie i żony, tak po 700-750 od sztuki to już temat zupełnie wychodzący poza moje możliwości i chęci.

Mi zupełnie dobrze służył deszczak adrenaline za 150zł komplet przez prawie 10 lat. Nie jestem wymagający... a w deszczu jeździłem sporo.

Natomiast zakodowane już mam że ten SCOTT jest prima sort

A coś jeszcze godnego poza SIDI w cenie tak powiedzmy do 300zł za komplet?

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 15:07   #112
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 183
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 23 godz 50 min 25 s
Domyślnie

Miałem to sidi ....i ze tak powiem to inna liga niż scott.
Podpisuje sie pod powyższą opinią o Scott...dodam ze mam wrażenie ,że ten komplet jest "rozciągalny"albo inaczej....że ten materiał pracuje.
Co do ceny....dawno go kupilem i wtedy też cena byłacwyższa od innych marek ale do zaakceptowania.
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 15:07   #113
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Możesz inaczej podejść do zagadnienia. Skoro, jak mówisz, nie jest dla Ciebie problemem jazda w gumie (bo do tego sprowadzają się wszystkie te ciuszki z PCW), to w zasadzie pozostaje kolor i krój. Nic więcej. No i cena. W tym przypadku, moim zdaniem, wszystko co wykracza poza 300 pln jest bez sensu.
Inna sprawa jeśli chcesz coś w czym przejedziesz kilkanaście godzin i/lub dni w ciągłym deszczu. Tutaj odpowiedź jest mniej jednoznaczna i zaczynają się indywidualne wymagania. Każdy ma inną przemianę materii wzt. inaczej oddaje ciepło i wilgoć. Innymi słowy, każdy z nas inaczej się poci. To powinno determinować wybór odpowiedniego ciucha. Przy czym spuść kurtynę miłosierdzia na ten cały Goretex, bo oni zostali w dupie i dalej robią tę samą ceratę co w latach 90-tych. Membrany takich producentów jak Toray i eVent są już lata świetlne przed korporacją Gore, której swoją drogą, skończyły się, lub zaraz skończą się patenty na tę ceratę.
Tyle ode mnie.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 15:28   #114
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Dzięki bardzo za podpowiedzi. Może słówko o potrzebach:

- okazjonalny deszcz gdy się trafi w drodze do pracy czy w trasie,
- tylko duży deszcz bo mały do średniego to kurtka i portki ogarniają.

Ja nie kwestionuję że ten Scott zapewne jest świetny. I gdyby mi zbywało kapusty na ten cel, lub inaczej - gdyby ta rzecz była dla mnie bardzo ważna to z pewnością bym takiego kupił.

Sidi zrobiło na mnie dobre wrażenie tym, że jest to mała saszetka po spakowaniu.

No nic - znam dwie ścieżki do tematu. Dzięki!

Zaciekawiło mnie to o Gore-texie. W mojej świadomości jest to TOP. Ale ja zupełnie nie zgłębiałem tematu - możliwe że na dziś są wynalazki podobne lub lepsze. Z butami mam takie doświadczenia, że jedyne co mi nie przemakały to turystyczne LOWA z gore. Motocyklowe Modeki, Diadory, IXS - wszystko z membranami ciekło w deszczu i kopyta mokre były najczęściej.

Gdyby nie to to bym niskie Formy ADV (diadora mud po nowemu) zakupił bo są mega wygodne, ale ta membrana..

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 15:51   #115
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Rev'it cyclone na górę. Oddycha i pakuje się jak ten Scott Asi.
Jakiekolwiek deszczaki na dół, wiadomo że góra jest najważniejsza.
Zmieścisz się w 300 PLN.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 16:04   #116
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Był czas, że potrzebowałem "na już" deszczówki, padło na rebelhorna - tak, wiem, budżet jakich mało... ale
Buty miałem szosowe typowo deszczowe, na to właśnie miałem rebelhorna dwuczęściowego i... dał bardzo radę jak mnie dopadła naprawdę mocna ulewa.
Dałem wówczas za niego jakieś 230zł w promocji. Nie ma membran, stref oddychania etc, po prostu chamski worek z zamkiem w oczojebnym zielonym kolorze - działa.
Często samej góry używałem jak wracałem gdzieś przy temperaturze około 0 C i dzięki temu nie wchłodziło mnie doszczętnie.

W sklepie miałem do wyboru również spidi, i jakieś wyższe marki. Czy kupiłbym raz jeszcze - biorąc pod uwagę budżet - tak, czy optymalne to jest na dłuższą metę - nie, wolałbym teraz dopłacić i mieć jednak jakąś wentylację lepszą niż to, co mam teraz aby się wręcz nie zagotować.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 16:06   #117
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

To nie kwestia membrany tylko wykonania. Akurat Gore dba o jakość wykonania produktów ze swoimi membranami, dlatego tak to wygląda. I tak to kosztuje. Zobacz na przykładzie bardzo popularnej marki Alpinestars. Masz takie same modle ciuchów, jedne z membraną Gore, drugie z ichnią jakąś tam drystar lub coś w tym stylu. To jest dokładnie to samo, technologia się specjalnie nie różni. Cena się różni, bo Gore musi odciąć swój kupon a i producent na tym swoje zarabia. Generalnie, tam gdzie masówka tam różne ciekawe zdarzenia
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 16:08   #118
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,209
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 60k+20k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 47 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Często samej góry używałem jak wracałem gdzieś przy temperaturze około 0 C i dzięki temu nie wchłodziło mnie doszczętnie.
Dokładnie w ten sposób wykorzystuję górę. Jeździ sobie zawsze w narzędziówce razem z resztą rzeczy niezbędnych i zakładam ją jak leje albo ziębi. Używam oczojebnej bo powyższe często zdarzają się o zmroku.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.02.2024, 23:53   #119
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Marcin,
Jak nie masz nic przeciwko militarnym ciuchom, to można tą droga kupić tanie Gore. Przykład z mojego podwórka do wygóglania:

- MTP Lightweight Waterproof Jacket: https://goarmy.co.uk/products/britis...goretex-jacket
- MTP Lightweight Waterproof Trousers: https://goarmy.co.uk/products/britis...retex-trousers
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2024, 08:46   #120
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,155
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 2 min 5 s
Domyślnie

Apropo tych militarnych to gdzie w PL można kupić te przeciwdeszówki z gore?
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
odzież rukka Motobrek Ciuch Afrykańczyka 66 29.09.2014 22:05
Odzież biesu Ciuch Afrykańczyka 2 28.07.2011 11:24
Odzież przeciwdeszczowa - opinie i rady szymek Archiwum 19 20.04.2008 11:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.