Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.10.2018, 09:39   #1
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie Torby boczne na GMOLE uwaga !!!

Witajcie.
Piszę w tym wątku dla przestrogi. Nie kojarzę by temat był wcześniej nagłaśniany,choć mam wrażenie ,że gdzieś już o tym czytałem .
Mianowicie, w ostatni weekend wybrałem się nową NAT w góry. Po drodze była spora dojazdówka S5 do Wrocka. Jak niektóre osoby może kojarzą miałem w tym roku zdarzenie ,czyli położyłem poprzednią NAT na asfalcie z powodu shimmy ptzy dość konkretnej prędkości.
Obecny wyjazd był dla mnie trochę terapeutyczny (psychotetapeutyczny &#128513, zatem byłem ostrożny i jechałem z duszą na ramieniu. Piękna pogoda, niby dobra bo nowa trasa, asfalt ok.więc były momenty ,że pocisnąłem więcej niż 120. Mamy przełom września i października, więc czuje się jadąc różne masy powietrza, to zimne w cieniu to cieplejsze w słońcu, wiaterek itp. To wszystko powodowało,że w pewien rezonans wpadała mi momentami kierownica. Miałem różne myśli, czy to ten wiatr, czy może mam słabe ręce, czy może jestem za gruby i wiatr mnie traktuje jak żagiel. Gdyby nie to ,że mam nowy motocykl pomyślałbym , że coś nie tak mi złożyli w serwisie po wypadku, gdyby nie to ,że jadę na seryjnej gumie pomyślałbym ,że to kostka ,bo takie lubię opony, ale jeszcze ich nie zdąrzyłem założyć. Po przekroczeniu ok.125 km/h motocykl zaczynał wchodzić w lekką shimmę. Przez dlugi czas po prostu nie jechałem szybciej niż 120 km/h więc problem mnie nie dotyczył. Niestety bywały sytuacje,gdzie nie było wyjścia i dodanie prędkości było konieczne.
Przejechałem ponad 700 km i w drodze powrotnej na S5 zacząłem badać ręką gdzie masy powietrza działają najmocniej. Oczywiście niezbyt to było rozsądne, ale...
Mam zamontowane wszystkie oryginalne z Hondy akcesoryjne deflektory boczne, szyba oryginalna ale na Batzenie, jedynie obecnie nie mam deflektora na zbiorniku, tego akcesorium , co zapobiega telepaniu głowy jak wiatr dostaje się pod daszek, ale mam tankbag, który działa do niego podobnie w tym zakresie. Ciąg powietrza spomiędzy czachy i zbiornika wykluczyłem, bo nie działał on jakoś drastycznie na ręce.
Wyszło na to , że z okolicy gmoli na wysokości baku mam taki wir powietrza, który przy większej prędkości zawija się do góry i wprawia ręce w łopot.
Zatrzymałem się na stacji i postanowiłem zdemontować torby dowieszone do gmoli.
Wróciłem na szosę i do 160 km/h nie miałem drgań poziomych na kierownicy.
Wniosek - mimo , że byłem bardzo zadowolony z toreb dowieszanych na gmolach w moim przypadku obie produkcje to HEED, to musze stwierdzic ,ze jesli ktos zamierza nie tylko dziadkować niskimi prędkościami , to raczej o takich torbach powinien zapomnieć.
Miałem taki sam zestaw na poprzedniej NAT i mimo ,że torby lekko inaczej były mocowane ,to pewnie mogły mieć wplyw na powstanie (dodatkowo oczywiście do innych czynników) shimmy , czyli przyczyny wypadku.
Szkoda, bo wydaje się to być fajne rozwiązanie. Oczywiście te prędkości o których mówimy nie są wyprawowe, ale jednak w skrajnych momentach potrzebne do osiągania. Każdemu poddaję pod rozwagę ów temat.
Hawk
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 09:44   #2
operator99


Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 266
Motocykl: nie mam AT jeszcze
operator99 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 35 min 33 s
Domyślnie

Ciekawe lepiej nie testować chyba,ja nie mam takich toreb na gmole i nie montuje niczego na nie
operator99 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 09:47   #3
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,738
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 27 min 17 s
Domyślnie

Do czego wykorzystujesz te torebeczki? Tak z ciekawości bo małe i można ich zawartość z powodzeniem upchać w innym miejscu. Tym bardziej że jakiś dyskomfort i shimmy powodują jak mówisz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 09:57   #4
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Dotychczas miałem tak podręczne rzeczy ,które nawet jakby ktoś chciał je podpierniczyć to jakoś bym przeżył. Chusteczki do rąk , rękawiczki do ewentualnych prac na drodze, kabelki zapasowe, bezpieczniki, olej do olejarki, mały lejek, szmatki... Wszystko to co na szybko moge potrzebowac i na szybko schować. Raczej miękkie rzeczy. Dziś już wiem ,ze stracę fajne miejsce na przydasie, a o tyle miejsca zmniejszy mi się zawartość kufra. Szkoda, ale cóż...
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 10:06   #5
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Pogadaj z Mirkiem Xcountry.pl a napewbo zrobi coś pod zamówienie i będzie elegancko
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 10:15   #6
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Mam torby na gmole Sw-Motech'a. Umieszczam je zwykle tylko wtedy, gdy mój tył jest objuczony i jadę gdzieś z pasażerem.
Traktuję te torby jak przeciwwagę dociążając przód. Pakuję do nich zawsze małe butelki z piciem.
Przy prędkościach wyprawowych raczej nie zauważyłem shimmy.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 10:33   #7
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 16 godz 37 min 15 s
Domyślnie

Harley popracuj nad ustawieniami zawieszenia,bo one mają kolosalny wpływ na stabilność moto. Najpierw sprawdź czy wszystko jest na fabrycznych ustawach, bo u mnie po wyjeździe z salonu nie było, ustaw odpowiedni SAG a następnie podkręć odbicie (to u dołu) - Jeździć obserwować.
Zmien styl pakowania, zamontuj sakwy boczne rezygnując w pakowanie się w centralkę. Ja centralki używam, tylko jak jadę z moją jako oparcia.
Chociaż zazwyczaj nie wietrze i nie słucham ludzi w beretach tutaj masz wytłumaczone co nieco o zasadzie pracy zawieszenia, również pare słów nt. pakowania się na tył moto.

__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 10:49   #8
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Jedyne zastosowanie dla toreb na gmole widzę w ochronoe plastików jak sie afryka obali, ale z reguły to jednorazowo, bo paski wyrywa z torebek. W innym przypadku to tylko łapie brud i kurz i wyglada jak ch... z dupy wciągnięty
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 10:51   #9
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 24 s
Domyślnie

Dzięki za wpis. Ja dodam od siebie, że podobnie dzieje się jak wpada powietrze w rękaw kurtki (mam taką jedną na dobiciu). Lubię jeździć w krótkich rękawiczkach i powyżej 110 km/h zaczyna się trzepanie ramionami. Inna kurtka lub długie rękawiczki rozwiązały problem.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2018, 10:51   #10
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Mada, zgadzam sie w 100 %. Niestety na regulacji zawieszen sie nie znam. Nawet jesli teorię poznaję to mam wrazenie,ze musialby ktos z doswiadczeniem mi pomoc. Raz juz teorię wyjscia z shimmy probowalem wdrozyć sam 😂, choc tutaj trudno by ktos cos za mnie zrobił.
Przy regulacji poszukam jakiegos szpeca. Co do tylnego kufra, to nie odczuwalem roznicy po demontazu ,choc to kolejny moj cel, by z niego rezygnowac
Niestety najpierw tankbag. Obawiam sie jedynie,ze bede zmuszony nauczyc się spakowac do portfela

JarekO, dzieki za podpowiedz. Sprawdze. Tez lubie krotkie rekawice.
Radiolog, u mnie po szlifie paski trzymały ,ale torba miała nowy otwor.
Co do brudu, to skolei dla mnie Afryka im brudniejsza tym ładniejsza. Na myjkę niech jezdzą GSy 😂

Ostatnio edytowane przez wierny : 21.08.2022 o 04:43 Powód: Połączenie postów.
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
torby z chin ala kriega Grzechu2012 Gadżety / wyposażenie 25 06.02.2019 10:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.