Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.08.2020, 14:24   #251
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Instalacja offgrid to fajna opcja, zwlaszcza ze szczyt produkcji wypada w polowie dnia, natomiast szczyt zuzycia kiedy slonce zaczyna zachodzic. Sprawa rozbija sie jak zawsze o koszta. Trzeba nakupic tyle akusuw zeby miec zapas na - ile ? Zalezy od glebokosci portfela. A jak bedzie pochmurno np 3 dni ? No to 3 doby, a jak slonca nie bedzie tydzien ? Mozna to nadgonic powierzchnia paneli, ktore przy pochmurnym niebie generuja jakis tam ulamek nominalnej mocy. Czyli "wincyj paneli" - ktore tez na drzewach nie rosna.
Akumulatory to nie tanie ołowiaki, gestosc energii jest tam marna, akusy przy ladowaniu gazuja itd. Idealne pasua tu Litowe ktore nie gazuja, sa stabilne, i maja sprawnosc powyzej 90%. I tu znowu wchodzi cena. LG i Tesla oferuja gotowe rozwiazania - ktore staja sie powiedzmy "przystepne" cenowo. Pojedynczy modul tesla Powerwall 2 jest w stanie dostarczyc okolo 13 kW energii po calkowitym naladowaniu, ma zabudowana tez przetwornice itd. Gwarancja na akusy jest na 10 lat. Cena w USA to 5500 USD, w polsce szacowana to jakies 23 tys. Ale..
Pewnym "problemem" jest ze na razie w europie oficjalnie Powerwalla mozna kupic w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Luksemburdu, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Nie ma w Polsce, i w gwarancji nie ma wzmianki o naszym kraju.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2020, 22:23   #252
flisak

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 405
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 23 godz 8 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Problemy? Proszę bardzo

Żeby falownik mógł wysłać prąd w druga stronę (sieć 230V) potrzeba napięcia 235V, ale sąsiad z 49 domu nie frajer przestawił falownik na 240V bo mu nie szło w druga stronę
To samo mamy w instalacji motocyklowej / samochodowej 12V. Jeśli mamy spoczynkowe aku 12,4V to alternator podający 12,2V nie naładuje aku. Jak wiadomo potrzeba 14,5V

Pozostało nam jeszcze 48 domów co oni zrobią Napiszą do elektrowni o obniżenie napięcia? Do ilu - do 180V? Oświetlenie ulic też jest zasilane z tego samego transformatora, a nie z kosmosu Czyli, co? W 48 domach falowniki się wyłączą i nie ma nadwyżki, która mieliśmy dostać w zimowe wieczory?


Jest taka fajna tabelka w necie pokazująca spadek żywotności urządzeń w zależności od napięcia w sieci.
Taka zwykła żarówka ma np 500 godzin (przykład) żywotności przy napięciu 230V, bo tak ja zaprojektowali.
Przy napięciu 250 - 260 (podbitymi przez falowniki) ta żarówka poświeci 100 godzin? Co z resztą sprzętu czasami drogiego, jak AGD, PC, Audio itp?

Dlaczego na ważne pytania nie ma wyjaśnień? Taka ogromna wiedza w necie......
Właśnie to miałem na myśli. Podobno są asy co montują autotransformatory, ale to chyba nielegalne.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2020, 22:31   #253
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Z ciekawości sobie podglądnąłem


__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2020, 23:25   #254
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Jak myśle o tym wszystkim w sensie finansowania, kredytów, odliczeń podatków i tego rzekomego oddawania do sieci to nabieram przekonania graniczącego z pewnością ze zysk z paneli na Waszych domach został w kielniach tych wszystkich po drodze. Niestety.
Nie tylko ty Sam byłem zainteresowany, bo kto by nie chciał płacić mniejszych rachunków za prąd? Niestety im więcej chce poznać technicznych problemów związanych z tym tematem, tym bardziej wydaje mi się to mało ciekawe

Z jednej strony sprzedawcy instalacji , którzy wyczuli krew. Są dofinansowania ulgi bla,bla,bla i klimat/ekologia. Z drugiej strony "wielcy od produkcji i dostarczania prądu" z którymi nie wygrasz, a po środku "Kowalski". "Kowalski", który chciałby szybkiego zwrotu poniesionych kosztów. To "szybko" może się przesuwać w nieskończoność. Lista długa: Spadek wydajności paneli, duża liczba pochmurnych dni w roku, awarie falownika, wymiana elementów sieci itp. Fajnie jak nowe, a co potem?

Trzeba tez zrozumieć drugą stronę. Taki prezes spółki dostarczającej prąd do naszego domu miał w planach zakup trzeciej posiadłości nad Riwierą i tu nagle przez oszczędnych "Kowalskich" spada mu sprzedaż prądu i kicha. Nie ma premii nie ma zakupu posiadłości. No sami powiedzcie nie bylibyście wkurzeni?
Jak bym dodał jeszcze do tej "wyliczanki" górników? Spadek zapotrzebowania na węgiel?

No głowa mała na ogarnięcie tej Fotowoltaiki
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg tabelka V &%.JPG (48.9 KB, 188 wyświetleń)
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.

Ostatnio edytowane przez Kazmir : 25.08.2020 o 23:42
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2020, 23:30   #255
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,752
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 34 min 4 s
Domyślnie

Kazmir

Dodam że w germanii w przyszłym roku operatorzy sieci energetycznych nie dadzą rady utrzymać frekwencji sieci. Czyli blackout stanie się rzeczywistościa a nie fikcja
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 07:51   #256
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Kazmir

Dodam że w germanii w przyszłym roku operatorzy sieci energetycznych nie dadzą rady utrzymać frekwencji sieci. Czyli blackout stanie się rzeczywistościa a nie fikcja

To jest akurat wynik obecności zielonych w parlamencie, którzy zawsze nieśli postulat by uwolnić Hertza.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 08:24   #257
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Kur..., tu też szukacie spisku? Jaki prezes jakiej firmy dostarczającej prąd?
W Polsce wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż prądu jest podzielona na różne podmioty. Nie możesz być elektrownią, która swoimi kablami dostarcza i sprzedaje prąd Kowalskiemu.
FV jest oczywiście problemem dla sektora energetycznego - zarówno dla produkcji (spada zapotrzebowanie na ich prąd, a sami nie chcą/nie umieją inwestować w OZE, te parę GW na Bałtyku to jest śmiech na sali), przesyłu (muszą inwestować ostro w infrastrukturę), dystrybucji (pojawiają się rozproszeni, mało przewidywalni producenci, którym nie można kazać zwiększyć czy zmniejszyć) oraz sprzedaży (prąd z domowej FV jest niesprzedawalny, a z drugiej strony zmniejsza popyt na "normalny" prąd z elektrowni).

Cały ten ruch z domowymi FV ma o tyle sens, że zmniejsza ilość wyprodukowanego CO2. Wiem, że tutaj jest mocna frakcja wypierająca itd., ale nawet jeśli nie wierzycie w związek emisji CO2 z klimatem, to trudno wyprzeć fakt, że emisja CO2 kosztuje. Drugi sens jest taki, że pojawienie się nowych źródeł prądu wymusi w końcu na energetyce zbudowanie infrastruktury bilansującej, co jest literalnie największym problemem - nikt tego nie robił przez lata i zaraz będzie katastrofa techniczna. Świeży artykuł profesora Świrskiego - bardzo mądry gość i na energetyce w skali makro zna się. https://biznesalert.pl/kalifornia-bl...nergetyka-oze/

W każdym razie, nie szukajcie spisku ani dziejowego przekrętu. Te nasze zgrywusy nie umieją zwykłego wałka na respiratorach zrobić...

Ostatnio edytowane przez bukowski : 26.08.2020 o 12:07
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 11:53   #258
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Teoria spiskowa jest silnie zakorzeniona w Narodzie, a tu jest kilku liderów krzewienia jej
Co zrobisz, w każdej społeczności występują jednostki przeciw, bo tak.
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 15:52   #259
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 15 godz 7 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezar3 Zobacz post
Teoria spiskowa jest silnie zakorzeniona w Narodzie, a tu jest kilku liderów krzewienia jej
Co zrobisz, w każdej społeczności występują jednostki przeciw, bo tak.
I jednostki, które są zawsze na tak, bo tak
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2020, 16:44   #260
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Na tak, bo mnie przekonali, że warto...ale ja głupi jestem, więc trudno nie było.
Od 24.06, więc jedna fakturka na razie, za bidne 6 dni - w kwocie 2.77 zł.
mam roczne zużycie na poziomie ok 3tys kWh, a na razie wyprodukowało się ok 1200...
Może nie będziemy aż tak bardzo w doopę, mam nadzieję
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 23:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 14:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.