Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.07.2020, 14:17   #811
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Consi jaki model tv kupiłeś - led czy oled?
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2020, 14:48   #812
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ten co był w promocji na raty zero procent , jak się okazuje po sprawdzeniu w opisie, jest to oled, ale ważniejsza była wielkość( wszyscy zgodnie twierdzą że rozmiar ma znaczenie, to i ja temu uległem). Ten bank w przeciwieństwie do Paribas udzielił mi kredytu i jak tu nie wierzyć w układy, no chyba że telewizor łatwiej zlicytować niż kosiarkę do trawy . Na razie nie mam zbyt wiele czasu aby oglądnąć go w pozycji on, głównie widzę w nim siebie jak w lustrze



Mam też nadzieję że jak ogarnę do końca kuchnię, co ma być na początku przyszłego tygodnia, to wsiądę na motocykl aby się wybrać gdzieś dalej. Może w tym tygodniu podciągnę stan licznika aby z czystym sumieniem wybrać się na dawno planowany przegląd. Może nawet zmienię listwę paliwa aby się pozbyć żółtego trójkąta. Na wrzesień jak bóg pozwoli to chciałbym zrobić z Beatką jakąś jeszcze dalszą wycieczkę, tak na miesiąc.

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2020, 10:04   #813
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,720
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 8 godz 42 min 24 s
Domyślnie

TY skurczybyku
mydlisz nam oczy budową domu,
zarabianiem na chrzanie itd......

WYDAŁEŚ SIĘ

OPISZ jak budujesz TEN MOST.! ! ! !
Czy najpierw ścinałeś trawę kosą żeby był dojazd do budowy? ? ? ?

ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2020, 10:09   #814
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Życzę Tobie i nam wszystkim co planują dłuższy na wrzesień wypad ale wydaje mi się, że będzie tylko gorzej
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2020, 10:14   #815
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,720
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 8 godz 42 min 24 s
Domyślnie

DRUGI ŁYKEND WRZEŚNIA


BIAŁY BRZEG


będzie zaraz wątek ! !
ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2020, 10:52   #816
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Życzę Tobie i nam wszystkim co planują dłuższy na wrzesień wypad ale wydaje mi się, że będzie tylko gorzej
Niestety zdaję sobie z tego sprawę, wydaje mi się że to co jest nam serwowane, ilości zakażeń, kwarantanna itp jest już ujęte w tabelkach w arkusza kalkulacyjnego rozpisanego do końca tego roku. Nie mam złudzeń, w tym roku gości w hotelu nie będzie, z drugiej strony wydaje mi się że podróż własnym transportem z zachowaniem izolacji od skupisk ludzi, może być całkiem ciekawym doświadczeniem. Nawet kupiłem namiot i mam nadzieję go użyć, jak będzie zobaczymy, inszallah.
Moja teoria na temat Zamknięcia, dotyczy głównie turystyki, tej masowej. Jej wpływ na środowisku naturalne jest, moim zdaniem, porównywalny z zanieczyszczeniem środowiska w czasach rewolucji przemysłowej, a nawet jest jeszcze gorzej bo niszczy ona nie tylko środowisko naturalne ale też niszczy lokalne społeczności. W tym wymiarze COVID może zmienić tą negatywną tendencję. Nigdy mnie nie kusiły getta all inclusive, gdzie zabudowuje się pół wybrzeża, wybrzeże tureckie w rejonie Antalyi jest doskonałym tego przykładem, gdzie jak mniemam technicznie mogą przyjąć na wczasy pół Europy( może przesadzam ale taka jest skala).
Co do mostu, most jak most, obok mamy też ładny, tylko kompletnie nieprzystosowany do dzisiejszego ruchu, od tygodnia malują konstrukcję i jest ruch wahadłowy, a to główna trasa Tarnów Kielce.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2020, 14:19   #817
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Powoli się szykuję do zgłoszenia budynku do użytkowania, co pozwoli zacząć spłacać kredyt a nie tylko odsetki, chociaż z drugiej strony ta sytuacja przypomina mi życie w Szwajcarii. Tam praktycznie nikt nie spłaca hipoteki, jest ona niejako częścią stylu życia. Pół dnia spędziłem próbując połączyć pompę ciepła z siecią. Pani będąca przedstawicielem serwisu producenta, powoli i drukowanymi literami starała się przekazać wiedzę tajemną. Za drugim razem nie wytrzymałem i powiedziałem że poradziłem sobie z połączeniem falownika i innych urządzeń tylko ich urządzenia będącego przebrandowanym tplinkiem nie mogę skonfigurować bo ów nie raczy zauważyć sieci wi-fi, mając nawet router obok siebie. Po kilku godzinach nierównej walki, wysłaniu kilku zdjęć, pani stwierdziła że wyślą nowe urządzenie na podmianę. W końcu zostawiłem router na jego miejscu


Przeniosłem komputer do kotłowni aby pokazać że sygnał wi-fi jest mocny i nie powinno być takich kłopotów


Ostatecznie poczekam jeszcze chwilę, jest to dla mnie potrzebne aby serwis poustawiał mi bazowe parametry potrzebne do poprawnego działania. Ostatnio skraplało się po zasobnikiem bo gdzieś był punkt rosy, okazało się że urządzenie pracowało w trybie zima i z zaznaczoną opcją ignorowanie trybu lato, po zmianie ignorowania i przestawieniu w tryb automatyczny nie ma już skraplania. Parametrów do ustawiania jest sporo a ja nie jestem w tym temacie fachowcem.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 07:23   #818
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zgodnie z sugestią poprawiłem połączenie wejścia cieplej wody do zbiornika. Po dokręceniu o pół obrotu woda zaczęła na serio kapać. Okazało się że redukcja wchodzi tylko na półtora zwoja gwintu i do tego krzywo, po wywaleniu plastikowej osłonki i zastosowaniu nowej redukcji zrobiło się sucho. Dojechał właściwy stół i tzw rtvałka, niestety stół prowizoryczny który wylądował w małym pokoju okazał się tam zbyt duży. W pomieszczeniu dziennym z kuchnią udało się uzyskać minimalizm i otwartą przestrzeń a mały pokój zmienił się w graciarnię.
Podobno w poniedziałek mają przyjechać goście od tarasów, dobrze by było bo zaczynam być już zmęczony tą budową.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg F4FFAAC1-C4F4-4445-9B46-205A30B1FB59.jpg (574.1 KB, 27 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 07:30   #819
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,085
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 8 godz 52 min 31 s
Domyślnie

Mnie 20 lat temu zmęczyła budowa (głównie finansowo) i to czego wtedy nie dokończyłem, jest do dzisiaj...
Nie poddawaj się, 3mam kciuki!
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 07:52   #820
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Ja mam największy problem z ludziami od kostki czy też np meby. Wszystkim za mało 100 m2 ułożyć a sąsiedzi we wsi akurat bez takich potrzeb. Wiele rzeczy robiłem sam ale tego to już naprawdę mi się nie chce.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.