Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 03.03.2019, 14:56   #1
Elektrician
 
Elektrician's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 13
Motocykl: KTM 1190 ADV R
Przebieg: 24000
Elektrician jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 52 min 26 s
Domyślnie KTM 1190 adv r dziwny przypadek.

Siemka.
Jak w temacie mam dziwny przypadek z moim sprzętem. Rocznik 2016, 24tyś km przebiegu. Na jesień wjechałem do garażu normalnie i do tego dnia moto sprawowało się bez zarzutu.
A że nastał czas na regulacje zaworów zrobiłem to.
Jako że udało mi się zdobyć manuala do tego sprzętu poszło łatwo i przyjemnie.
Niestety po złożeniu wszystkiego w całość sprzęt odmówił posłuszeństwa. Wyglada to tek jakby przedni cylinder nie pracował na całą moc a tylko trochę. Jest problematyczne odpalanie, zdarza mu się strzelić w gardziel przedniego cylindra, parcuje nie równo na wolnych obrotach, na wysokie wkręca się bez problemu ale od 2 tyś obrotów w dół nie równo pracuje, czasem gaśnie na wolnych obrotach czasem spada do 1000 i powoli stabilizuje się na 1500.
Czasem nie chce od razu odpalić zwłaszcza na ciepło muszę długo kręcić rozrusznikiem aż się rozbuja i zacznie chodzić.
Rozrząd sprawdziłem ponownie 3 razy za każdym razem znaki wału i wałków pokrywają, się luzy zaworowe są w granicach zakresów. Uznałem więc że rozrząd jest dobrze złożony i nie ma tam błędu.
Z objawów to jeszcze wydech za katalizatorem robi się czerwony i spaliny są bardzo gorące, przypuszczam że dopala się paliwo nie spalone w przednim cylindrze.
Pomierzyłem fajkocewki wszystkie dają bardzo podobny pomiar.
Wszystkie kable wtyczki są połączone. Tylni cylinder pracuje prawidłowo oceniam to po kolorze świecy i dzwięku.
Nadmienię że świece w tym silniku fabrycznie są dwie irydowe i dwie zwykłe. Irydowe podmieniałem w cylindrach nic to nie pomogło.
Wtyczek od cewek nie pomyliłem podłączyłem zgodnie z instrukcją białe na zewnątrz czarne wewnątrz.
Czekam teraz na świece bo zamówiłem wszystkie 4 irydowe, to chyba ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy którą mogę zrobić w własnym zakresie.

Powiem tylko że w silnikach i nie tylko siedzę od małego chłopca i mimio że nie jest to moim zawodem ale hobby, zawsze swoje motocykle i samochody robię sam, a i innym pomagam więc całkiem laikiem nie jestem, aczkolwiek jeszcze nikt nie urodził się taki co by wiedział wszystko, więc byłbym wdzięczny za ewentualne sugestie i porady.
Elektrician jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowy KTM Adventure 1190 Blazimir KTM 46 25.11.2012 11:37
Dziwny przypadek z pompą paliwa.. zimny Uklad paliwowy i wydechowy 15 24.06.2012 10:55
wypadek-przypadek Czechy anax Inne tematy 13 01.11.2011 12:47
Dziwny przypadek :( rumpel Inne tematy 37 08.05.2011 21:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.