Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.03.2018, 21:35   #1
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie Powrót do domu

1.05 lądujemy w Tel Aviv, statek wypływa w czwartek, to oznacza że w środę będziemy musieli się pojawić przy burcie, wypływa w czwartek o 6 rano. W piątek o 8 rano powinien być w Limassol, gdzie mamy nadzieję dotrzeć aby odebrać motocykl. Na Cyprze powinniśmy mieć plan od miejscowych motocyklistów. Gorzej z dalszą częścią wycieczki, gdzie jeździć w Turcji, oto jest pytanie. Poprosiłem o pomoc miejscowych, może odpowiedź będzie jutro, ale pomocy nigdy za wiele, to i was proszę o rady, na dziś takie są ramy

https://goo.gl/maps/fSXh94cSdiF2

PozdrawiaMy BMW
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2018, 22:48   #2
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie

Siemka,

w Turcji to np. Kapadocja, Goreme, słone jezioro Tuz, Belisirma (knajpka na wodzie). To jako aymuty, a dookoła różne szlaki szutrowe.

Różne obrazki tutaj http://myaforadventure.blogspot.com/...kapadocja.html

Dobrej podróży
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2018, 23:00   #3
Piast


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Piastów
Posty: 131
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Piast jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 51 min 18 s
Domyślnie

I tak ogólnie to trochę nie czaję tego zamysłu? W sensie, czy wysyłacie moto do Tel Aviw i wracacie? Czy to część jakiejś trasy i TA jest po drodze?

I tak w ogóle to kiedys można było wysłać moto z Hajfy do Iskenderun w Turcji. Pewnie taniej i szybciej.
__________________
http://myaforadventure.blogspot.com/
Piast jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2018, 12:06   #4
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Zasadniczo jest to część pewnej historii Izrael motocyklem
https://r.tapatalk.com/shareLink?sha...8&share_type=t
Co do możliwości dotarcia do Europy z Izraela, wydaje mi się że nie ma innej opcji łatwej do znalezienia. Salamis podobno pływa też na Sycylię, a ta linia o której piszesz to raczej Egipt Turcja. Połączenie Izrael Europa nie jest najtańsze, najbardziej bolą opłaty portowe. Ponieważ traktujemy powrót jako część wycieczki to nie chciałbym wylądować w Lavrio i jeździć w miejscach gdzie już byliśmy. Z tego powodu powrót jest przez Cypr i później promem do Turcji . Obawiam się jednak że ze względu na czas będziemy raczej trzymać się cieplejszej strony poruszając się w kierunku domu. Północ zostawimy na większą wycieczkę. Koresponduję z jakimś prezydentem tureckiej organizacji OMM to może i jakieś ciekawe trasy poleci. Cypr też mam podpowiedziany przez lokalnego motocyklistę, jedyne co będę musiał zrobić ekstra to zmienić opony bo chyba mi nie starczą do domu te które mam teraz, mają już 14,5 kkm. Miejsce na zakup mam brakuje mi miejsca na zmianę.

Pozdrawiam Marek
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2018, 07:11   #5
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie









Za chwilę ruszam do Hajfy nadać motocykl, opony może by stykły do domu ale nie chcę się stresować i tracić przyjemność z jazdy. Trasa oczywiście mało zaplanowana, znany jest tylko punkt końcowy, reszta wyjdzie w trasie. Temperatura na razie zniechęca, ale obawiam się anomali pogodowych, bo to co ostatnio w przyrodzie się dzieje normalne nie jest. Wczoraj jeszcze ostatnia wizyta na plaży, ciekawe jest obserwować rodziny arabskie w tym miejscu.
Na koniec opony niby jeszcze całkiem całkiem, tyna trochę kwadratowa ale mają już około 14,5 kkm





Raczej nigdy nie oszczędzałem na oponach i nie rozumiem teraz tego swojego oporu aby przeciągnąć sprawę.
Pozdrawiamy BMW
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2018, 08:42   #6
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Obstawiam że 3 tysiące zrobisz zanim znaczniki minimum bieżnika będą na asfalcie.
A później nadal trochę można kontynuować...

Dobrej jazdy!
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2018, 07:42   #7
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie Powrót do domu

Jak czytam różne relacje ze słonecznej Italii to zaczynam się bać. Dziś było 36 teraz wieczorem też ciepło, zobaczymy jak będzie na Cyprze. Wyjechaliśmy z Krakowa gdzie od 3 tygodni gorąco, przed wyjazdem było prawie 30. To nie jest normalne, woda w morzu śródziemnym w porównaniu do Bałtyku gorąca ale nie zupa. Jak wylądowaliśmy to wiał hamsin. Teraz na szczęście jest spokój. O 23.00 lokalnego czasu powinniśmy wylądować na Cyprze, nasz motocykl już tam płynie. Samo nadanie zajęło w sumie 3 godziny a byłoby szybciej gdyby wzięli franki a nie czekali na euro. Motocykl płynie z motocyklem Uwe Schmidt i są jeszcze 3 izraelskie, gości którzy jadą na wycieczkę do Baku. Na moje pytanie dlaczego nie jadą przez Cypr, że wstydem przyznali że to była pomyłka. Po naszym dotarciu do Turcji, mogę napisać że mieli duże szczęście że się pomylili. W drodze na lotnisko wstąpiliśmy do Bene Beraq gdzie ortodoksyjni żydzi starają się żyć według reguł. Obiad w tradycyjnej knajpie bezcenny. Później odwiedziny w Petach Tiqwa u przyjaciół naszego Benka, małżeństwo polskich Żydów on wychowanek krakowskiego sierocińca ona z Łodzi pochodzi, ciekawe pokręcone losy.

Lądujemy na Cyprze jest około północy, odbieramy samochód z wypożyczalni i jedziemy na kwaterę. Jedziemy to za dużo powiedziane, cały czas walczę ze skrzynią biegów która jest po niewłaściwej stronie. Zaczynam sobie uświadamiać ze mój plan polegający na oddaniu kierownicy w ręce małżonki ma znamiona szaleństwa i może być niebezpieczny nie tylko dla jej życia. Gdy wstajemy rano z dużą ulgą przyjmuje informację o zwrocie samochodu, najpierw próbuję to zrobić na lotnisku, ale po analizie kosztów i logistyki wychodzi na to że rozsądniej to zrobić w Limassol. Obijam niemiłosiernie przednią felgę podczas parkowania, trudno przyzwyczaić się do zmiany strony. Miejską komunikacją docieramy do portu, na początek musimy trochę pochodzić bo miejsce gdzie załatwia się papiery jest w porcie towarowym, temperatura dokucza.

Procedura odzysku motocykla to droga pod górkę. Gdy pojawiliśmy się w porcie, uprzednio pozbywszy się wynajętego samochodu, statek już tam był. Mieliśmy skąpe informacje co należy zrobić, na początek był spacer bo nowy port nie był docelowym miejscem. Trafiliśmy do urzędu celnego, niepozorny budynek z wewnętrznym dziedzińcem, którego głównym elementem była kawiarnia. Biznesy załatwia się przy stolikach, a smród papierosów wychodzi poza budynek. Faceci w oczekiwaniu na jeleni grają w tryktraka, piją kawę i gadają. Na parterze w budynku jest inna kasta, parę komputerów i mnóstwo segregatorów, wszystkie napisy w języku greckim. Po wielu próbach odnajdujemy gościa który przyznaje się do związków z firmą Salamis i nawet tam dzwoni. Podobno agent z naszym listem przewozowym już do nas jedzie. Po dłuższej chwili rzeczywiście się zjawia, a my obserwujemy przedziwny ruch dokumentów, facetów którzy podbijają sobie papiery pieczątką będącą na korytarzu. Zasadniczo facet chce od nas 155 EUR, których nie mam, na szczęście im też zależy i jedziemy do ich biura gdzie ściągają mi kasę z karty. Pani dziękuje bardzo i mówi że teraz muszę sobie tylko załatwić clear agent, cokolwiek to znaczy. W drodze pytam gościa ile ten znów weźmie, od 60 do 100 EUR, no to zaczyna mnie wkurzać i co ten gość niby ma robić. Już pod urzędem pada propozycja że on, znaczy kierowca ma takiego znajomego. Idziemy na dziedziniec, przy stoliku prawie leży rozparty taki Vito Corleone i rozmawia przez komórkę, mój kierowca w postawie baczność, czeka aż zostanie zauważony, gdy to się staje przedstawia sprawę. Vito wyraża zainteresowanie idziemy do środka, na parterze wpada do jednego z pomieszczeń, coś tam pokazuje, przerzuca kilka papierków. Podążamy dalej wychodząc na wyższe piętro, ponieważ nie mogę zrozumieć jego roli w tym przedstawieniu zaczynam pytać, mówię coś tam o unii europejskiej, a on mi na to że tutaj jest afryka a wszyscy co tutaj pracują to willage people. Ciągnie mnie do pokoju gdzie siedzą dwie kobiety ale one maja już rozpoczęte sprawy i nas wypraszają. Jednocześnie nasz Vito wdaje się w konflikt z urzędnikiem w pokoju obok który najwidoczniej odrzucił jakieś dokumenty przygotowane przez naszego Cicerona. Siedzimy na tym korytarzu a oznaczenia po angielsku , no to zaczynam je studiować i po krótkiej chwili dochodzę do przekonania że to jest tzw załatwiacz. Mimo protestu Beatki pytam go wprost, jaka ma być jego rola, jest wyraźnie rozczarowany moim pytaniem, coś tam próbuje wyjaśnić a na koniec mówi że mamy złożyć deklaracje czasowego wwozu pojazdu, co i tak doczytałem z kartek powieszonych na szybach. Po wejściu do pokoju urzędniczka celna wypełniła kilka papierków zeskanowała dokumentu a nam wręczyła dwa dokumenty, jeden do zwolnienia motocykla z obszaru celnego (6 EUR za wjazd 2 osób najeżona teren) a drugi który rzekomo mam okazywać policji jako dowód rejestracyjny. Vito już się więcej nie pojawił . Przy okazji wyszła drażliwa kwestia, czyli część Cypru nad którą Cypr nie sprawuje kontroli a tylko z tamtąd można dotrzeć do Turcji. Zasadniczo pani nie potrafiła dać żadnej wskazówki poza tym że bardzo nas prosi aby zaznaczyć na przejściu granicznym że nasz motocykl opuszcza teren Cypru, może ta informacja dotrze do pani i ściągną sobie nasz pojazd z ewidencji. Z drugiej strony wystawiony nam dokument jest ważny do 8 maja, ale możemy go przedłużyć do sześciu miesięcy. Z radości że mamy motocykl na pierwszym prawoskręcie chciałem wjechać na stojące na moim pasie samochody, które stały na swoim pasie oczekując na możliwość włączenia się do ruchu, na szczęście równocześnie z przekleństwem wróciła pamięć gdzie jestem.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 08.05.2018 o 08:05
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.05.2018, 20:32   #8
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,784
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 5 godz 14 min 30 s
Domyślnie

https://youtu.be/BoG18518hxg
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kirgistan 2017,powrót do przeszłości Gilu Trochę dalej 29 04.08.2019 23:08
Powrót z Mongolii & Syberii kajman Przygotowania do wyjazdów 0 18.06.2013 11:48
Powrót Sokoła czosnek Inne - dyskusja ogólna 15 25.11.2012 19:00
Powrót do formy lena Lejdis 68 05.12.2010 21:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.