Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2018, 09:10   #41
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A znów sobie po moderatorsku napiszę... Temat trudny, potrzebny, a dyskusja merytoryczna - tak trzymać, super! Pilnujmy się proszę, abyśmy (jako widzowie, a Wy jako aktorzy) nie popłynęli w mordobicie, ok?

:*
 
Stary 01.09.2018, 09:14   #42
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

w punktach:

1. kazdy gwint byl zabezpieczony bo bez tego mialbys tam gule farby proszkowej. wiesz na czym polega ta technologia? ponadto kazdy przejechalem gwintownikiem bo byl dramatycznie zardzewialy. jak caly ten motocykl. jedna wielka korozja co widac na fotkach.
2. regulator ma mase na dwoch zielonych kablach nie na obudowie. pobudka!
3. kazdy konektor zawsze przed zacisnieciem lutuje w przeciwienstwie do Ciebie i radosnej tworczosci

na reszte pytan odpowiedzialem powyzej. w cywilizowanym kraju na stacji kontroli pojazdow to by poszlo pod prase. wycieczki przyjezdzaly jak widzisz robic sobie fotki z tym cudem. sprawe gory silnika ogarniales Ty i Twoi fachowcy, ktorzy nawet nie rozumieli co im wyslalem po angielsku i niemiecku jezeli chodzi o parametry elementow. i wierzac w swiete: 'wystarczy zmienic pierscienie' zrobili Ci 'generalny remont'. a Ty kupiles olej do Harleya i wierzysz ze sie zjebany silnik naprawi
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 01.09.2018 o 09:38
szynszyll jest offline  
Stary 01.09.2018, 09:25   #43
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Ponawiam - dlaczego motocykl nie pali?
adoado0 jest offline  
Stary 01.09.2018, 09:29   #44
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

u mnie palil czego swiadkiem jest kurier z ktorym razem pakowalismy motocykl. z tego co czytam jestes fachowcem - znajdz przyczyne i napisz. zapraszalem Cie do siebie na wies zebys sam motocykl odebral. miales takie plany a mnie to odpowiadalo. sadzisz ze zaprosilbym Cie na drugi koniec Polski po niepalacy motocykl w chwili gdy byles mi winny pieniadze za prace? kto to kupi?

afryka to prosty motor - masz kompresje, masz iskre, masz paliwo i pali.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 05.09.2018 o 05:35
szynszyll jest offline  
Stary 01.09.2018, 09:49   #45
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,515
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 48 min 24 s
Domyślnie

Prośba/propozycja do Moda - usuń wcześniejsze wypowiedzi osób innych niż strony dyskusji. Tam się zaczęło robić polowanie na czarownice, a dopiero dziś jest merytoryczna dyskusja (nie będzie zaciemniało wątku i dawało pola do popisu dla wyciągających wnioski po dwóch pierwszych postach)
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline  
Stary 01.09.2018, 09:51   #46
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

"U mnie działał" - tak mówi mechanik uważający się za specjalistę?
Rozumiem, że na tym stwierdzeniu pojadę nim na wyprawę?
Takie rady możesz dać komuś kto pyta na forum, ale nie komuś komu oddałeś motocykl po swoim serwisie!

Człowieku, to było typowo ironiczne pytanie , bo jakbyś chociaż zerknął na zdjęcia tej roboty co odwaliłeś, to byś zobaczył, co jest przyczyną!

LUŹNE DYSZE w gaźnikach.
Czy Ty to widzisz?
Wkleję jeszcze raz - stan zastany po otwarciu gaźnika. Lużne dysze wolnych obrotów, luźne dysze główne.
TO jest ten serwis gaźników? Przypomnij mi ile za niego zapłaciłem, zanim siąde i wybiorę z maili, na piśmie wszystko przedstawię? Bo takiej sterty kłamstw jak wyżej napisałeś w punktach to nie czytałem długo:

1) gmole domowej roboty pogiete(...)

I Pisałem, że pogięte, będą przerabiane. Gmole nie są domowej roboty jakbyś nie zauważył, a zgięte.

2) 10. przednie lagi i polki krzywe

Dziwne, dzwonię do Ciebie - jak lagi? Wyprostowane? Odpowiadasz:
"Eee, to jednak nie jest krzywe, albo tak mało, że maszyna w tym zakładzie tego nie wychwyci (SIC!). Składam jak jest, jest dobrze."

Gość widzi okiem, że krzywe, ale maszyna w specjalistycznym zakładzie nie wychwyci, że krzywe? Ktoś może mi wyjaśnić

3) 12. wyjmuje silnik i wysylam cylindry, glowice i tloki do kolegi bo wiem ze nie chce brac odpowiedzialnosci za ta prace

Ile masz lat? Dlaczego mnei tygodniami zwodziłęś, że czekasz na termin pracy? Wstyd Ci było wziać odpowiedzialność, ale pieniądze już nie? Też chcę taką pracę, gdzie za nic nie odpowiadam.

4) 13. jeden ze sworzni tloka zatarty. sugeruje wymiane tloka i obu sworzni. kolega stwierdza ze umyl nafta i jest ok

Słucham?! A dodałeś, że Ci się zsunął ten młotek przy wibijaniu sworznia i uderzyłeś w tłok? Czy zapomniałeś o tym dodać?

4) 14. przez dwa miesiace nie dostaje czesci do zlozenia silnika z powrotem

Przez dwa miesiące to ja ciebie pytałem co z ramą! Co tydzień słyszałem "no cisnę gościa"

5) serwisowka podaje 0,22-0,32 luz pierscienia. tu fachowcy zaproponowali 0,6. na zdjeciu

I ty złożyłeś to, na moją prośbe o weryfikację powiedziałeś, że jest ok? W kogo to uderza? We mnie? Czy w Ciebie?
Na piśmie mam , że proszę Cię o weryfikację bo tym ludziom nie ufałem.


6) 8. wydech zespawany na sztywno

Co to znaczy? W którym miejscu? Wrzucałeś radośnie fotki w internet, ale mnie nie miałeś czasu o niczym informować?

7) 18. 50km po lesie i asfalcie. myjnia i w dniu odbioru przez kuriera wjezdzam palacym motocyklem na lawete na co mam swiadka - kuriera.

Rozumiem, że mam kuriera pytać czemu motocykl nie działa?


8) 20. wymiana linki sprzegla - zalozylem Twoj zapas - stara byla zupelnie postrzepiona

Brawo, w końcu się przyznałeś, żę wziałeś linkę, którą miałem na zapas, ale nowej już nie położyłeś

9) 13. inspekcja kosza sprzeglowego

PROSIŁEM, kosz był regenerowany (czemu tutaj też obleg w moją stronę nie rzuczasz?), ale prawdopodobnie jakieś łożysko do zmiany bo hałasuje strasznie jak się naciśnie klamkę - nie wiem czy tam łożysko oporowe wysprzęglika jest - brzmiało jak ono.
Na mailu mam, że zajmie się tym - hałąsuje jak wcześniej.
Czego inspekcję dokładnie zrobiłeś?

8) 18. remont gory silnika

Jak to ty? Mówisz że to ja zjebałem bo, cytuję, :"bo wiem ze nie chce brac odpowiedzialnosci za ta prace"

9) 10. serwis gaznikow - mycie i synchro.

Czy ty człowieku widzisz zdjęcie z pierwszej strony i odniesiesz się w końcu do tego czy nie? Zapomniało się dyszy dokręcić? Jakiejkolwiek?


Dalej:

"po odebraniu przez kolege motocykla zaczalem dostawac sms-y i telefony bo:

- nie ma iskry ale zapala na chwile
- bo dysza wpadla do gaznika (?)
- bo airbox zle zalozony itd itp w zaleznosci od humoru kolegi.
- bo za mocno dokrecilem owiewki i cytuje: po cholerę śruby już zmęczone tak
dokręcać? Na wyprawie nigdy bym tego nie odkręcił tanimi narzędziami i inne kwiatki

"

Chłopie, ja to robiłem u OBCYCH ludzi, bez SWOICH narzędzi, bo przyjechałem pociągiem.
Czy ty to jesteś w stanie zrozumieć? Diagnozy na szybko. Motocykl miał być jezdzący!

PATRZ, dlatego motocykl nie palił (w ogóle) - bo jak teraz pali to woła o pomstę do nieba.
Dodałeś, że motocykl jak przyjechał do Ciebie w tym totalnie AGONALNYM stanie, ale czy napisałeś, że :

- idealnie trzymał wolne obroty?
- palił na dotyk zimny/ciepły?
- napięcie ładowania było książkowe i stabilne?
- NIE KOPICIŁ grama, nawet przy pełnym otwarciu przepustnicy?
- nie dusił się/wkręcał żwawo, szybko schodził z obrotów?

Nie, nie napisałeś, bo jakbyś miał to skonfrontować z tym co jest, to byś sam się za głowę złapał.
Wolisz napisać, że puszczała uszczelka pokrywy, że po 10 tysiącach kilometrów, w tym wielu walkach z totalntymi bezdrożami było:
- poobdzierane wszystko i ujebane,
- luźne kable
- brudny silnik
- pogięte gmole

To robi wrażenie przecież na ludziach z forum, nie?
To można pokazać i wyśmiać klienta.

Widzisz to zdjęcie? To gaźnik po twoim serwisie!
Dobra, wymagam za dużo - widzisz tę dyszę luźną? Kto robił serwis gaźników? Ja, ludzie od pierścieni? Czy szklarz z naprzeciwka?
Przypomnisz mi ile serwis gaźników u ciebie? 200 PLN?'

A widzisz zdjęcie zacisku na pierwszej stronie? Tak, ten zacisk jest po serwisie u ciebie.
Prowadnica skorodowała podczas transportu?
Najbardziej durny poradnik serwisu zacisku mówi by przeczyścić prowadnicę i ją przesmarować.
Po co skoro można tylko wziąć wodą umyć? I tak będzie hamować?
I dodatkowo pokazać gawiedzi na forum zacisk sprzed wyjęcia totalnie brudny? Ten brudny nie jest czysty, więc wygląda gorzej? Tak, po umyciu jest lepiej? Jest. 200 PLN, następny klient, proszę.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180831_144630.jpg (958.6 KB, 41 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 08.09.2018 o 13:01
adoado0 jest offline  
Stary 01.09.2018, 10:09   #47
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 966
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 57 min 9 s
Domyślnie

Szynszyl nauczka na przyszłość ....nie próbuj wskrzeszać trupów 😀.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline  
Stary 01.09.2018, 10:13   #48
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

W sumie co się dziwić pracy takiego mechanika, jeżeli jeszcze zyskuje poklask na forum..
adoado0 jest offline  
Stary 01.09.2018, 10:18   #49
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 12 s
Domyślnie

Mój dziadek mawiał;
"Jak coś robisz to rób to porządnie, albo nie rób w ogóle"
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline  
Stary 01.09.2018, 10:40   #50
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

mam nauczke. juz kilka osob nie zdjelo motoru z przyczepy. w dniu jak ten przyjechal z tylu glowy mialem: wez to odeslij. zdecydowala jedna rzecz - walek zdawczy byl ladny i zdrowy. jakby nie to to bym to olal.

co do kolegi: olewales moje sugestie - zalecalem wymiane sworzni i conajmniej jednego tloka. uznales ze nie ma potrzeby to co Ci bede glowe zawracal jakimis 'wymiarami' pierscieni? motocykl palil do konca - dlaczego nie pali nie wiem bo nie ma mnie obok. probowalem Ci przez telefon jakos pomoc ale dostales piany i jest jak jest. co mam zrobic? zagladnac w szklana kule? miales sam po motor przyjechac - oddalbym Ci niepalacy?
__________________
buziaki
szynszyll jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 13:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.