Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.12.2014, 22:51   #1
roman350
 
roman350's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Ośno Lubuskie/Lünen
Posty: 44
Motocykl: RD07a
Przebieg: 55tys
roman350 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 10 godz 55 min 36 s
Domyślnie Shell V-power nitro+ 95 i ogólnie o benzynie

Ciekawi mnie opinia szanownego grona na temat tego paliwa proponowanego przez shella. Opłaca się to lać czy raczej jest to zwykły chwyt marketingowy.
W necie różne opinie napotkałem ale czy jakaś afryka na tym śmigała I właściwie jak z tym jest czy królowa nie jest taka wybredna i zadowoli
zupą mającą tylko 91 oktanów Proszę o wyrozumiałość gdyż nie zalewałem nigdy mniej niż 95 oktanów jeżeli ufać naszym Polskim uczciwym stacją benzynowym
roman350 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2014, 22:59   #2
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Ja uważam że do takich silników jak afry, trampka, jeżdżąc normalnie szkoda kasy na takie paliwa. Moim zdaniem nie poczujesz różnicy.

Natomiast "ulepszane" paliwa np. z bp to totalna ściema i wyciąganie kasy od ludzi.
__________________
Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :-)
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 09:56   #3
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał roman350 Zobacz post
Ciekawi mnie opinia szanownego grona na temat tego paliwa proponowanego przez shella. Opłaca się to lać czy raczej jest to zwykły chwyt marketingowy.
W necie różne opinie napotkałem ale czy jakaś afryka na tym śmigała I właściwie jak z tym jest czy królowa nie jest taka wybredna i zadowoli
zupą mającą tylko 91 oktanów Proszę o wyrozumiałość gdyż nie zalewałem nigdy mniej niż 95 oktanów jeżeli ufać naszym Polskim uczciwym stacją benzynowym
Akurat Shell ma słabą kontrolę paliwa, zwłaszcza na stacjach ajencyjnych. Większość paliwa w RP jest z Rosji i są magazynowane w jednym miejscu (Orlen / BP / Statoil /Shell). Różnią się tym, że Skandynawowie od czasu do czasu biorą dostawę z Norwegii, i wiadrem dodatków, który wlewa się przed sprzedażą. Ja leję osobiście co drugi bak 98 i na zimę 98. Tankuję w BP - gdzie nie ma wynalazków, za to są czujniki kontroli odchyleń normy w dystrbutorach końcowych. Unikam stacji ajencji.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 10:21   #4
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 33 s
Domyślnie

Kiedyś w motormanii było porównanie paliw.
Wzięli cbr 600 na gażniku cbr600fi na prostym wtrysku i bmw 1000rr
Paliwa z orlenu 95, 98 i verwa i z szela 95, vpower i vpower racing na każdym z paliw robili 3 pomiary i uśredniali wyniki.

I każdy z motocykli najlepszy winik uzyskiwał na zwykłym 95 z szela, z tym że różnice mieściły się w 1,5% i swierdzili że to może równie dobrze wynikać z blędu pomiaru.
Więc rożnic nie ma nawet w hiper wyżyłowany sprzęcie takim jak 1000rr, więc tym bardziej w afryce.
Ale placebo daje międzu 35-65% efektu(źródło wiki) więc afra na takim verwopałęrze będzie miała między 80-100km
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 10:43   #5
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

http://motormania.com.pl/testy/motoc...a-wiecej-mocy/

Placebo+pomyślne wiatry=lepsze osiągi.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 11:31   #6
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 59 min 44 s
Domyślnie

Tankuję na szelu od iluś lat. Kiedyś zalałem kilka razy jakieś Vpower nitro coś tam po prawie 6zł.

Żadnej różnicy, najlepiej zwykłe 95 fuelsave się chyba nazywa.

To nie takie sprzęty żeby tracić pieniądze na jakąś ulepszaną benzynę. Z olejem za to mam zupełnie odwrotne zdanie, nie warto oszczędzać.

Co ciekawe - i tu prośba do bardziej oblatanych. Mam wrażenie, a przynajmniej tak mi wychodziło że mój trampejk czy była AT mniej paliły benzyny włoskiej, śłoweńskiej czy chorwackiej. Ja rozumiem że w gościach nie należy być pazernym ale jeździłem tak samo a spalania były mniejsze (typu 120-130km/h na autostradzie i spalanie 5,5-6L a u nas pod 6,5 przy takim samym przelocie).

Jeśli to tylko placebo to mnie uswiadomcie. Ja sobie to tłumaczyłem tak że może jakość benzyny i jej "kaloryczność" jest rózna między krajami...?

Pozdr
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 11:35   #7
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Statystycznie rzecz biorąc Polak za granicą jeździ wolniej niż w kraju. Może to to?
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 12:06   #8
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

I kurczy mu się za granicą zbiornik. Koło mnie na stacji ulokowanej na zajezdni Redutowa raz udało mi się wlać 7 litrów do pojemnika po płynie do spryskiwaczy. Wiem od znajomego pracownika stacji że robią taki kant że zapowietrzają dystrybutor.. Ciekawe jaki jest odsetek stacji gdzie kantują..?
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 12:13   #9
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Kantują na potęgę na większości stacji w ten sposób - przy wysilonych jednostkach na wtrysku gdzie dawka wachy i ilość powietrza - czytaj współczynnik Lambda - ma ogromne znaczenie to jakość paliwa jest bardzo ważna- w naszych niewysilonych "klekotach" na gaźniku nie ma to znaczenia najwyżej przy bardzo słabej jakości będzie więcej spalał.
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2014, 12:37   #10
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
... przy wysilonych jednostkach na wtrysku gdzie dawka wachy i ilość powietrza - czytaj współczynnik Lambda - ma ogromne znaczenie to jakość paliwa jest bardzo ważna- w naszych niewysilonych "klekotach" na gaźniku nie ma to znaczenia najwyżej przy bardzo słabej jakości będzie więcej spalał.
Nie rozumiem co napisałeś.
Właśnie w nowoczesnych silnikach współczynnik lambda jest na bieżąco kontrolowany i dawka paliwa jest korygowana bez przerwy. Czyli w pewnych granicach komputer sobie to reguluje. Jak już nie daje rady to wywala Check-Engine.

Gaźnikowiec nie ma szans reagować na zmianę warunków w tym także jakość paliwa.

Inna sprawa, że jak w paliwie jest syf to prędzej zapcha się wtrysk niż gaźnik ale nie o tym pisałeś.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Power Big Meeting Vasteras Bies13 Kwestie różne, ale podróżne. 1 27.02.2014 20:03
Czyszczenie - ogólnie jorge Regularne czynności serwisowe 35 02.04.2012 06:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.