Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Zastosowanie praktyczne

Zastosowanie praktyczne Pytania i porady

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.10.2009, 17:14   #291
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
XT pozwala zapisywać tracki, ale nie wiem jakiej długości (czasu).
Zapisywac to potrafi sporo programow (Automapa, iGo na ten przyklad). Ale wczytac je potem i po nich jechac to chyba tylko nareczniaki Garmina potrafia..

Cytat:
Może zrobię test
A zrob
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2009, 19:36   #292
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Moje 3 grosze.
Kiedyś to nawet proste navi od garmina za grosze, typu garmin quest miały track back i w ogóle opcji w menu 5 razy tyle co nuvi zumo i te inne nowe.

Nie każda mapa działa garmin mobile XT. Tylko niektóre. w google czy mapa którą masz na myśli chodzi pod mobile XT.

60csx super wybór, zgadzam się po raz kolejny z Jarkiem G
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2009, 20:05   #293
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
(..)
60csx super wybór, zgadzam się po raz kolejny z Jarkiem G
Kurde, trzaby chyba w koncu cos na spole wypic.. tyle tych zgodnosci
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 10:05   #294
KOKOS
 
KOKOS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
KOKOS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 7 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z mapą Wanderlust WorldMap pod Garmina ? Jak z dokładnością itp.
KOKOS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 10:08   #295
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 5 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KOKOS Zobacz post
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z mapą Wanderlust WorldMap pod Garmina ? Jak z dokładnością itp.
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=13&t=2514
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 10:17   #296
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

hej,
jako, że ostatnio wciągnął mnie temat garminów to też podzielę się moimi doświadczeniami i podpytam o parę rzeczy.
Mam starego legenda (bez literek - czarnobiały, bez routingu) i muszę przyznać, że do latania offroadowego sprawdza mi się lepiej niż 60cx, jedyną jego wadą w tym zakresie to długie rysowanie map, ale jeśli ma się zbiór waypointów już zbudowany to nie jest to problem.
W czym rzecz? Otóż 60cx nie ma kompasu (csx ma) i nawet przy krótkim postoju zaczyna 'chodzić' zupełnie gubiąc namiar (ogólnie dosyć często ma problem z ustaleniem kierunku ruchu). Legend mimo braku kompasu trzyma na postojach namiar na sztywno, więc podejrzewam, że to kwestia softu - wie ktoś może co poprzestawiać/jak namieszać, żeby poprawić sytuację w 60cx ? Druga sprawa to to, że legendowi nie wystają żadne antenki, jest bardziej zwarty i tani więc ma się mniejsze opory przed glebieniem
Co do nawigowania po drodze to miałem okazję raptem dwa razy do tej pory na 60cx i jestem mocno zawiedziony - mało precyzyjnie/wyraźnie informuje jak skręcić i często daje znać już zbyt późno. Może ktoś polecić jakiś wypróbowany zestaw ustawień do nawigacji szosowej w 60tkach ? (mapę mam UMP na razie). W każdym razie w porównaniu do TomToma z którym dużo śmigałem jazdę po szosie z garminem 60 uważam za spory krok wstecz.
Co do mobile XT - testowałem go na swoim PPC, ale przy próbie nawigacji 'po drogach' wyliczał trasę po czym grzecznie zawsze oznajmiał, że nie może nawigować, gdyż w okolicach punktu startowego brakuje drogi (mimo, że na mapie dobrze określał pozycję - stałem dokładnie na drodze, mapa też UMP). Miał może ktoś podobny przypadek i znalazł rozwiązanie ?

pozdrawiam, Adam
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 10:31   #297
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Generalnie stare garminy powinny trafić już do utylizacji lub do muzeum A już na pewno nie powinny być używane jako "moja pierwsza navi" bo tylko zniechęcą ludzi do zjawiska nawigacji gps.
Nowe byle nuvi garmin za 400zl, czy manta za 200zł nawiguje tryliard razy lepiej, ma też nie porównywalnie szybszy procek i o wiele czulszą antenę. Mobile XT można mieć w PPC jako dodatek. To jest taki bajerek, by czasem się na to przełączyć np z TT i uświadomić sobie że byle mapa garmina za 500zł jest słaba.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 10:38   #298
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 5 min 26 s
Domyślnie

Adam, "stanie" kompasu w etrksie spowodowane jest słabą czułością odbiornika. Jak stanie to stoi. W 60 jest on czulszy, choćby przez antenę, która Ci przeszkadza i stąd ciągłe "szukanie" sygnału. W gęstym lesie większa czułość=prawidłowy kierunek.

Co do szosy. Może to kwestia UMP? Wiadomo, że za prawidłowe pozycjonowanie na drodze odpowiada funkcja "przyciągaj do drogi", czy jakoś tak. I tu znowu to samo. masz dobrą mapę, ale słabe urządzenie ustala pozycję oddaloną o 20m obok. Wtedy i skręty nie wychodzą.

jak w 60csx włączę opcję WAAS/EGNOS to mam dokladność do 3m. ETREX tego nie umi
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 10:51   #299
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

hej,
nuvi, zumo raczej nie kupię - mam TT i on mnie w tym zakresie w zupełności zadowala.
legenda i 60cx kupiłem z przeznaczeniem na krótsze i dłuższe wypady po drogach, których w TT po prostu nie ma (TT na terenie na którym nie ma pokrycia jest praktycznie bezużyteczny, w teren zupełnie)
Co do mniejszej czułości - to fakt, choć legend ma WAAS i zwykle fixing ma z dokładnością 6-10 m. Jest zauważalnie mniej czuły niż SIRFowy 60cx, ale w terenie (dopóki łapie sygnał ) nie ma to większego znaczenia, a gubienie namiaru już tak. Jak ciekawostkę - jeśli legend zacznie pływać ma jakiś tryb 'niepewności' - pokazuje ugiętą strzałkę, z której da się odczytać ostatni PEWNY namiar - coś takiego w 60tce załatwiło by sprawę w zupełności.
Pewnie kwestia przyzwyczajenia - w weekend więcej potestuję i mam nadzieję, że się wszystko dotrze.
Jeśli bylibyście zainteresowani - mogę wrzucić tracki nagrane jednocześnie na legendzie i 60cx z testowej traski po lesie.
Jeszcze w temacie PPC/garmin - gdybym miał do wyboru tylko jedno urządzenie to na pewno byłby to PPC - można na niego załadować prawie wszystko, łącznie z OziExplorerem, który obsługuje raster.

pozdrawiam, Adam
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.10.2009, 10:56   #300
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,451
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 5 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Jeśli bylibyście zainteresowani - mogę wrzucić tracki nagrane jednocześnie na legendzie i 60cx z testowej traski po lesie.
Jasne, ale lepiej wgraj oba do MS lub Earth i zrób zrzut ekranu. Sporo osób i tak nie będzie wiedziało jak to ugryźć.


Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Jeszcze w temacie PPC/garmin - gdybym miał do wyboru tylko jedno urządzenie to na pewno byłby to PPC - można na niego załadować prawie wszystko, łącznie z OziExplorerem, który obsługuje raster.
Cały czas to wszystkim powtarzam, ale Rambion który zjadł naszego kolegę Rambo psuje mi robotę
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pad jako nawigacja Andrzej Hardware 35 18.03.2013 20:38
nawigacja Dzieju Zastosowanie praktyczne 21 03.12.2009 16:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.