Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.09.2018, 15:53   #431
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

tu kolezka przedstawia swoje sposoby:

https://www.youtube.com/watch?v=fFaOoeqTqfA&t=203s
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2018, 16:26   #432
adniem21


Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 46
Motocykl: FJR 1300
adniem21 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 15 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Sposobów jest mnóstwo jak i literatury na ten temat, na CNC info forum jest tez sporo opisane jak ostrzyc do jakich materiałów.
adniem21 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 12:32   #433
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Chciałbym dostać od Mikołaja nową wiertarko-wkretarkę- pyt. na jaka firmę postawić/może jakiś konkretny model ktoś poleci
Zastosowanie prace na działce, przy budowie ale amatorsko.

Obecnie mam B&Deckera jakiś podstawowy model na 12V ale nie daje rady i aku po wymienie trzyma b. krótko.

Te co ogladałem w markecie i zrobiły pozytywne wrażenie to JCB, DeWalt, Makita.
Budżet powiedzmy ~500-700
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 13:50   #434
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Miałem taka sama jak Ty powiedzmy BD marketowa - bardzo dostała w dupę ale wciąż działa tylko aku już ledwo zipią. Zima chce zrobić swap na liion.
Ale... kupiłem najdroższego dewalta 18v XR z udarem dwubiegową.... japierd... kosztuje z walizka koło 900 ale od kiedy ja mam nie używam już w ogole wiertarki w garażu. Masakra.

Stal wiertlem 10mm noproblem, profile do 2mm wiertło stopniowe sprawdzone do 30mm. Świder drewno 15mm belki 150mm na wylot, forstnery do 32mm jak w masło w dębinę i osb czy pzdzierz to nawet nie mówię. Zwykle wkręty do drewna 180mm na łeb 13 potrafi po prostu ukręcić...... No i bateria trzyma baaaaardzo dobrze.

Jedyna wada jest taka prócz ceny ze nie ma akcelerometru i przy wkręcaniu śrub jak nie jesteś ostrożny to nadgarstek może chrupnac. Niektóre mocniejsze modele boscha to maja i uważam ze w tak mocnej wkrętarce powinno to być standardem bo dłoń wraz z palcem na spuście ma tendencje do zacieśniania chwytu przy wkręcaniu.

Bierz dewalta - również w wielu porównaniach ta wkrętarka ma bardzo dobra opinie.
Ja mam 5ah baterie wiec mniejsza będzie poręczniejsza i tańsza.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 04.12.2018 o 13:56
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 14:44   #435
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mam Boscha z akcelerometrem i jak przedmowca wspomina jest to dobre rozwiazanie. Do tego bateria 6Ah Li-lon i mozna dzialac. Nic jej nie zatrzymuje, jest mala lekka i poreczna
Bosch GSR 18 V-EC
IMG_20181204_133816.jpg

A tak z innej beczki, dzis wpadl mi w rece fajny zestaw z wery sygnowany ...
IMG_20181204_091234.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 14:56   #436
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 21 godz 26 min 32 s
Domyślnie

Dubel Twoja wera ma bity w rękojeści chowane?


Ja mam od paru miesięcy pod ręką zestaw wera kraftform 60. Dokupię dwa płaskie i spróbuję jakieś pokrętło na bity wymyślić ( czasem trzeba mocniej skręcić a szkoda nadgarstka męczyć) i zestaw idealny dla mnie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20181204_150653.jpg (998.2 KB, 19 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Artek : 04.12.2018 o 16:11 Powód: Dodano foto
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 15:32   #437
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Matjasku jaki to dokladnie model DeWalt ?

Możecie mi przybliżyć o co chodzi z tym akcelerometrem ?
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 15:33   #438
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

aha! jeszcze jedno mi się przypomniało bo zdębiałem jak wyjmłem tego dewalta z walizki. na naklejce jest napisane Made in Czech Republic dawno nie widziałem niczego takiego

nie żeby to miało jakiś wpływ na jakość ale podaję jako wic raczej

ArtiZET - to model DCD796D2 https://www.narzedzia.pl/wiertarko-w...6d2,61029.html
zanim kupiłem dość mocno przeszukałem neta i obejrzałem nieskończone ilości filmików no i dewalt w tej chwili, przynajmniej ten to absolutna czołówka w tej klasie cenowej oczywiście. Jeśli weźmiesz zestaw bez walizki i z mniejszą baterią niż ja brałem to pewnie zmieścisz się w 800PLN - to pewnie trochę ponad Twój budżet i było też ponad mój ale wytłumaczyłem to sobie tak, że ostatnią wkrętarkę kupiłem 9 lat temu. Ta nowa zastąpi mi również wiertarkę 220V, która też ma już kupę lat. No i styknie na kolejne parę lat. 10? chciałbym.
No i wygląda to ogólnie tak, że powoli cały rynek zmierza do bezprzewodowości... Mam też piłę formatówkę ręczną DeWalta i pewnie jeszcze dukupię zakrętarkę typowo do kręcenia śrub i to wszystko będzie chodzić na jednym systemie baterii.
Mam też ich greubościówkę i nawet to narzędzie robią na baterie... ale tu jednak pozostałem przy zwykłym zasilaniu - niepotrzebna mi mobilność przy 40kg bez mała klocku.

Co do akcelerometru to skoro pytasz pewnie nie miałeś nigdy sytuacji, którą opisuję, że np. trzymając jedną ręką wkrętarę łapie Ci wiertło lub śruba staje... Wtedy może dosłownie ukręcić ci nadgarstek. Ja zresztą póki na co dzień nie porobiłem tym nowym zakupem tez nie wiedzialem.
Myślisz, że puścisz z bólu? Najwyżej kroplę w gacie - ręka sama się zaciska i nie zwolnisz nawet spustu.
Akcelerometr zabudowany w rękojeści wykrywa nagłe przechylenie urządzenia podczas wkręcania i wyłącza silnik. Można bez tego żyć ale po prostu trzeba być ostrożnym i o tym pamiętać: jeśli wiercę grubo, lub wkręcam coś naprawdę mocno, druga ręka zawsze na baterii aby nie dopuścić do obrócenia się wkrętarki z moją witką na gripie.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 04.12.2018 o 15:46
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 15:38   #439
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Dubel Twoja wera ma bity w rękojeści chowane?

Ja mam od paru miesięcy pod ręką zestaw wera kraftform 60. Dokupię dwa płaskie i spróbuję jakieś pokrętło na bity wymyślić ( czasem trzeba mocniej skręcić a szkoda nadgarstka męczyć) i zestaw idealny dla mnie.
Nie kupiulem tylko ogladalem ten zestaw Bity byly w nim dlugie i wszystko w ladnym etui jak na focie, nie bylo mozliwosci chowania bitow w rekojesc. W zestaw wchodzily plaskie, krzyzak, torx i imbus. Kolorystyka rekojesci tez nawiazywala do RedBull. Moze nastepnym razem sie na niego skusze, tym razem bylo pare innych zabawek na liscie.
Miedzy innymi klucz udarowy IDG Tools (ten maly)

klucz.jpg

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Matjasku jaki to dokladnie model DeWalt ?

Możecie mi przybliżyć o co chodzi z tym akcelerometrem ?
Chodzi o to ze podczas np. wiercenia czy dokrecania bez ustawionego sprzegla nie powykreca przeszczepow. Nie wiem jak inne ale dodatkowo Bosch ma tak ze przy zalaczeniu sie sprzegla po dwuch max 3 uderzeniach wkretarka wylacza sie i by ja ponownie wystartowac nalezy puscic i przycisnac spust.

Ostatnio edytowane przez Dubel : 04.12.2018 o 15:44
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 15:56   #440
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Bosch ma tak jak pisałem Dubel - nie ma znaczenia ustawienie sprzęgła. Gdyby tak było to upierdzieliłoby Ci łapę na najwyższym ustawieniu lub na wierceniu.
Byłem na szkoleniu produktowym ongiś w centrali Boscha w stolnicy i tam o tym było.
Jak piszę - można i bez tego ale trzeba z głową bo te zabawki na baterie teraz mają power jak fiut w burdelu

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Warsztat 4x4. jorge 4x4 30 07.10.2013 22:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.