Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.10.2012, 14:33   #31
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Ok, ale pomimo wszystko spójrz w statystyki głębiej, porównaj ilość śmiertelnych wypadków w UK i Pl. I ilość pojazdów. Bo co z tego że w Polsce jest większa wiedza teoretyczna, skoro na drogach giną tysiące ludzi rocznie.
Nie można wszystkiego tłumaczyć stanem dróg nad Wisłą. Absolutnie nie bronie angielskich kierowców, jednak na drogach jest o wiele mniej agresji. Moim zdaniem głównym problemem w UK jest egoizm na kierownicą, co widać nawet z Twojej relacji Pawel- zamkneli mu pas a on chcę jechać.
Druga sprawa dotyczy policji, cokolwiek by nie mówić to w większości przypadków angole nie robią ci koło pióra, opisuję to z doświadczenia. Nie zdarzyło mi się żeby zatrzymali mnie dla samego 'zatrzymania', kontroli, w poszukiwaniu apteczki, gaśnicy, kamizelki, czytaj: dziury w całym. Powiem więcej, robie rocznie 20-30k mil rocznie, autem i na bajku i nie miałem kontroli! W Pl jestem około miesiąc w roku i za każdym razem coś, czy jako pasażer czy kierowca. I wszystko z dupy, bo np. jedziesz o 2 w nocy przez miasto, więc pewnie nawalony. Jeśli okazuję się że jesteś trzeźwy wtedy następuje kontrola duperel, żeby tylko coś znaleźć.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2012, 17:17   #32
Pawel
 
Pawel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nottingham, UK
Posty: 697
Motocykl: RD07a
Pawel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 19 godz 49 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luzMarija Zobacz post
Ok, ale pomimo wszystko spójrz w statystyki głębiej, porównaj ilość śmiertelnych wypadków w UK i Pl. I ilość pojazdów. Bo co z tego że w Polsce jest większa wiedza teoretyczna, skoro na drogach giną tysiące ludzi rocznie.
Nie można wszystkiego tłumaczyć stanem dróg nad Wisłą. Absolutnie nie bronie angielskich kierowców, jednak na drogach jest o wiele mniej agresji. Moim zdaniem głównym problemem w UK jest egoizm na kierownicą, co widać nawet z Twojej relacji Pawel- zamkneli mu pas a on chcę jechać.
Druga sprawa dotyczy policji, cokolwiek by nie mówić to w większości przypadków angole nie robią ci koło pióra, opisuję to z doświadczenia. Nie zdarzyło mi się żeby zatrzymali mnie dla samego 'zatrzymania', kontroli, w poszukiwaniu apteczki, gaśnicy, kamizelki, czytaj: dziury w całym. Powiem więcej, robie rocznie 20-30k mil rocznie, autem i na bajku i nie miałem kontroli! W Pl jestem około miesiąc w roku i za każdym razem coś, czy jako pasażer czy kierowca. I wszystko z dupy, bo np. jedziesz o 2 w nocy przez miasto, więc pewnie nawalony. Jeśli okazuję się że jesteś trzeźwy wtedy następuje kontrola duperel, żeby tylko coś znaleźć.
I tu się z Tobą zgadzam. W Polsce Policjant razem z blachą dostaję coś takiego co stawia go na pozycji wyższej niż inni i za wszelką cenę chce nam to pokazać. Tak dla przypomnienia każdy którego pojazd został przeszukany powinien dostać kopię raportu z przeszukania. Jeżeli tego nie dostanie to można nadgorliwemu policjantowi narobić koło dupy.

Co do wypadków też się z Tobą zgodzę bo u nas (o iledobrze pamiętam) ginie ponad 7 osób na 100 wypadków a średnia Europejska to ok 4,2. Myślę, że bierze się to z wieku naszych samochodów. srednia wieku samochodów w Polsce to 16 lat a wiec jeżdżą po naszych drogach samochody wyprodukowane zanim ktokolwiek brało pod uwagę bezpieczeństwo, zanim powstało EURO NCAP, zanim zaczęto montować ABS-y, ASP... itp. No i nie możemy zapomnieć o naszej UŁAŃSKIEJ FANTAZJI.
__________________
Gdzie BMW nie może tam Africę pośle.
Pawel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.10.2012, 21:05   #33
śliski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

......

Ostatnio edytowane przez śliski : 10.12.2012 o 23:40
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 14:13   #34
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Nigdy nie jeździłem za kółkiem w Anglii, zawsze jako pasażer. I pamiętam taką scenkę jak jechaliśmy na lotnisko. Tłuczemy się Xsarą Picasso z 80 km/h i wszyscy jadą tak samo. Ok, prędkość dla mnie niedopuszczalna, już by mnie TIRy w Polsce zaczęly wyprzedzać. A tam, dwa moto jechały za nami ze 20km, bo ciągła była. "Ja pierd...." wtedy powiedziałem, nigdy bym tak nie pojechał a tam wszyscy grzecznie jeden za drugim. Może i przepisów nie znają ale są mniej naładowani, coś musi być z tą angielską flegmą.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 14:51   #35
śliski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

........

Ostatnio edytowane przez śliski : 10.12.2012 o 23:39
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2012, 15:16   #36
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 6 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał laska Zobacz post
Nigdy nie jeździłem za kółkiem w Anglii, zawsze jako pasażer. I pamiętam taką scenkę jak jechaliśmy na lotnisko. Tłuczemy się Xsarą Picasso z 80 km/h i wszyscy jadą tak samo. Ok, prędkość dla mnie niedopuszczalna, już by mnie TIRy w Polsce zaczęly wyprzedzać. A tam, dwa moto jechały za nami ze 20km, bo ciągła była. "Ja pierd...." wtedy powiedziałem, nigdy bym tak nie pojechał a tam wszyscy grzecznie jeden za drugim. Może i przepisów nie znają ale są mniej naładowani, coś musi być z tą angielską flegmą.
pozdr,
laska
Rzeczywiście są mniej "naładowani negatywną energią" poza wyjątkami ale one są wszędzie. A najbardziej zabawne jest to ze anglicy mają statystycznie najmłodsze auta w całej uni , jedne z lepszych i lepiej oznakowanych dróg .
Wedlug mnie anglicy jeżdżą bardzo agresywnie w miastach i na ich ringach aby potem mocno sie "wyciszyć" na autostradach .
Często na dwupasówkach lub autostradach wyświetlacze podają dystans do jakiegoś miasta czy rozjazdu i czas w jakim ten odcinek mozna pokonać jadąc przepisowo - dla mnie jest to fenomenalnie proste i skuteczne ostudzenie temperamentu lub jak kto woli pośpiechu.
Jeżdżąc regularnie po danej okolicy większość z kierowców poprostu wie ile zajmuje przejazd z punktu A do B (biorąc pod uwagę dzień tygodnia i porę dnia) łot takie dobrodziejstwo autostrad.
A My Polacy(w większości) musimy sie dopiero nuczyć autostrad no i pozbyć sie tej fatalnej maniery ze "authobana"(a już najlepie niemiecka) jest od zapier....
Co do znajomości przepisów to wg mnie wszyscy jedziemy na tym samym wózku niezależnie od narodowości popełniamy podobne błędy na drogach.
( no może na tzw zachodzie nie przeginają aż tak jak to potrafimy np MY)
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2012, 13:36   #37
śliski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

.....

Ostatnio edytowane przez śliski : 10.12.2012 o 23:38
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2012, 23:37   #38
śliski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

.......

Ostatnio edytowane przez śliski : 10.12.2012 o 23:24
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2012, 00:55   #39
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Mnie w tym tygodniu w środe i czwartek 2 puszki chciały przytulić do siebie. Mokra nawierzchnia nie sprzyja unikaniu takich spotkań. Oczy dookoła to mało Wyjeżdżają pod koło bez zapowiedzi. Co nam po racji po naszej stronie jeśli to my ryzykujemy zdrowiem i życiem? Obojętność. Rozumiem. Choć chęć do jazdy jest u mnie silniejsza mimo 3 grubszych gleb. Oby więcej nie było. Śliski, trzymaj się i wsiadaj na moto. Kiedyś Cie odwiedze i licze, że oprowadzisz po lewobrzeżnych drogach
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.