Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.01.2012, 20:11   #71
borunin
 
borunin's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: DW/RP/BHA/WE
Posty: 203
Motocykl: RD07a
borunin jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 2 dni 9 godz 9 min 13 s
Domyślnie

Do Elwooda:
napisałeś:
"Chciałbym mieć taki społeczny biznes, który "dorabia" z emitowania reklam a państwo wymusza jeszcze dodatkowo skladkę na jego utrzymanie, tłumacząc to jakąś misją, której i tak nie realizuje.
W końcu tvp i tak jest utrzymywana z podatku, który płacę."

I tak i nie.
Tak, też chciałbym mieć taki biznes.
Nie, gdyż produkcje bardziej ambitne są z założenia mniej dochodowe (z reklam) niż programy dla mas. W razie spadku wpływów do TVP- oszczędności dotkną raczej te pierwsze.. To czy wywiązuje się z misji to już tamat na oddzielną dyskusję
Nie sprawdzam na co dokładnie idzie składka z forum ale to co z niego czerpię, jest dla mnie warte zapłacenia sybolicznej kwoty raz do roku. Tym bardziej że nie mam
a) wiedzy aby samemu odwdzięczyć się jakąś poradą techniczną,
b) czasu na jakąś wyprawę, którą mogłbym się później podzielić z innymi

Przepraszam za off-top i pozdrawiam
__________________
"Jak sobie pościelesz ...to mnie zawołaj!"
borunin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 20:36   #72
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 6 min 42 s
Domyślnie

Jagna nie rob tego tzn nie wycofuj sie . Zrob to tzn zwymitoj a nastepnie przegryz sernikiem i pisz i pokazuj ,poniewaz dla takich relacji ludzie tu zagladaja. Leidiska nie jestem ale dzial mam niezle "obstrzelany" co?. Dobra postow naprodukawalem az nadto jak na ten rok - schodze do podziemia. Ps. Co do Twojego pytania (wiem retoryczne ale co tam...) TAK bo ludzie z incjatywa to tacy jacys... noo.. niewiem... ale napewno blee i oszusci tacy jeszcze k...a . Z Panem Bogiem...
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 20:58   #73
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Nie jestem długo tutaj na forum.
Jak go zakładali to miałem inne pasje. Jakby mi ktoś na ulicy pokazał taki motocykl? AfricaTwin? Pewnie bym przeszedł obojętnie

Nie jestem długo na forum. Nawet nie mam AT

Ale z całego serca mogę powiedzieć że poznałem tu fantastyczne osoby i fantastycznych ludzi Miejsce to nie tylko kopalnia suchej wiedzy. To miejsce do cementowania realnych znajomości.

My naród Polski mamy wrodzoną skłonność do męcenia i psucia W takiej chwili może mas zjednoczyć coś miłego, jakiś wspólna pasja lub wspólny wróg Brakuje nam wiosny!

__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 22:49   #74
majo
 
majo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: 816
Posty: 4,382
Motocykl: XRV 650:)
majo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 3 dni 3 godz 12 min 42 s
Domyślnie

Nagrody wywołują ślinotok u większości osób Proponuje w nast roku statuetkę z pietruszką z grawerką za najlepiej opisaną wycieczką Skończcie już tą smutną dysputę ,prawda leży po środku. Zacznijmy ze sobą rozmawiać a nie szukać kwadratowych jaj. Szukając harmonii z otoczeniem otworzę kolejny kanał przepływowy tego chłamu który tworzy stereotypy o udowadnianiu swojej racji za wszelką cenę, przewertowałem temat i spuszczam te treści w rzekę niepamięci.
Co do składek to dobrze, że są dobrowolne, źle że bezskładkowicze mają ograniczenia dostępu do forum.
__________________
RD 03 TO NAJSTARSZA AFRYKA... MOTOR MARKA

XRV 650 THE LAST TRUE DUAL SPORT BIKE ON EARTH

http://www.youtube.com/watch?v=fnEHAjt_XPw
majo jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 00:01   #75
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
...Reklama i sponsorzy to rzecz niestety niezbędna....
Lupusie nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią, z paroma wcześniejszymi również bym dyskutował, ale to nie czas i miejsce - forum jest dla NAS, a nie dla sponsorów - sami je utrzymujemy - płacąc skłądki i żaden producent oleju, czy benzyny, nie będzie nam narzucał/usuwał tematów dyskusji. Jeśi rzeczywiście wierzysz w te wartości o których piasałeś wcześniej, wiesz o tym, że właśnie dzięki temu, że nie ma tu tłustych świń ze swoim szmalcem - to forum jest bardziej prawdziwe i daje możliwości prawdziwego poznania ludzi z sercem i pasją.
Nie miałem okazji poznać Czosnka jeszcze, ale skoro on tego pilnuje, jak piszecie, to dzięki mu za to!
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bliźniak : 29.01.2012 o 12:56
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 00:16   #76
BOGUŚ
 
BOGUŚ's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 27
Motocykl: nie mam AT jeszcze
BOGUŚ jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 49 min 21 s
Domyślnie

Po lekturze wątku stwierdzam, że i jedni i drudzy mają prawo do swojego zdania, o ile poparli je argumentami.Wpisy z wycieczkami osobistymi nie są potrzebne, a wręcz szkodliwe. Pomijając inne poruszone kwestie uważam, że każda inicjatywa warta jest docenienia, także konkurs. Nie oceniam czy jest dobry czy lepszy.Doceniam to, że jest, bo stanowi kolejny składnik tego forum.Co do wolności to pewnie wszyscy jej pragniemy, a są i tacy co o nią walczą. Ja ich traktuję jako niezbędną przeciwwagę dla "porządkowych",ale w równej mierze cenię tych drugich za robotę dla forum i jego atmosfery. Końcowy skutek jest taki, że postanowiłem zapłacić składkę (przekonaliście mnie) i pojechać tam gdzie Lupus czy Elwood, gdzie nie kupuje się wody w butelkach i nie płaci za wejście na górski szczyt(przekonaliście mnie, że to możliwe).A i jeszcze na koniec nieco patriotycznie.Nie mam "forum w dupie", jestem z tego Narodu, ale nie mam tendencji do "gnojenia wszystkiego".Mnie się tu podoba.Dziękuję za uwagę.
BOGUŚ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 00:47   #77
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał BOGUŚ Zobacz post
Po lekturze wątku stwierdzam, że i jedni i drudzy mają prawo do swojego zdania.....
jestem podobnego zdania BOGUŚ
jest mi przykro czytając tutaj w tym wątku "gorzkie żale" szkoda mi bo to dla mnie ostatnie internetowe gniazdo.. do którego się nie....
z NK" czy innych facebooków (zbuków) już dawno zrezygnowałem mniej więcej po dwóch miesiącach jestestwa w tym worku głupoty i narzędzi inwigilacji.... wolę las.

Szanujmy tu co mamy i siebie nawzajem a konkursy czy inne pierdółki które tu jeszcze się mogą pojawić traktujmy jak dobrą, zdrową zabawę.
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 12:33   #78
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Panowie, jest logika postepowaniu jednaj jak i drugiej strony, są 2 drogi, jedną z nich władze forum musiały wybrać wybrały właśnie taką. Bo Organizując ten konkurs miały prawo do ustalania jego zasad! Jak kto was zaprasza na imprezę to ma prawo decydować o jej formie, oraz o osobach na nią zaproszonych. Jako opłacacz składek i sponsor.. (heheh) ROGALA, muszę oświadczyć iż nie żadne grube świnie nie wpływały na GTW

na całym świecie są 2 typy konkursów, takie gdzie głosują osoby wybrane (fachowcy, sponsorzy, gwiazdy itd...) i takie gdzie głosuje społeczeństwo. zarówno jedna jak i druga forma ma swoje wady... patrz - oskary! (wygrywa amerykański shit) zaś w drugim przypadku patrz Wybory!
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 13:17   #79
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

W sumie to już nie pamiętam dokładnie ale z tego co w mojej dziurawej pamięci zostało to, to, że chodziło przy organizacji o to:
1. Konkurs miał zachęcić do pisania relacji, bo część jeździ daleko ale nie chce im się pisać - może jakiś bonusik zachęci do napisania, może chęć rywalizacji.
2. Nie chcieliśmy nagradzać za samą wagę wycieczki (trasę, miejsce) bo są tu kosmici (moi idole) którzy co roku robią trasy o których ja tylko marzę - dlatego nagradzamy sposób opisania - relację.
3. Nagrody są z kasy forumowej bo jest jej wystarczająco dużo na opłacenie serwera. Poza tym, dochodzą nadwyżki z forumowych akcji.
4. Mimo, że nikt ze składkowych się na to nie skarżył wydawało nam się uczciwe, że skoro płacą za nagrody to mogą chcieć kontrolować sposób ich wydania.
5. Ograniczenie do "Członków" zabezpiecza przed jakąś machlojką, czyli założeniem dużej ilości fikcyjnych kont do głosowania. Gdyby się to zdarzyło, dopiero byśmy (GTW) oberwali
6. Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek ktoś rzucał kalumnie nie tych, którzy nie płacą. Pamiętam takie argumenty w dyskusjach między forumowiczami ale były (na szczęście) rzadko i były raczej źle odbierane.
7. Zwróćcie uwagę, że płacących składki jest ok. 300, wszystkich użytkowników ponad 4 tys., aktywnych 1,2 tys.
8. Nigdy w pracach GTW nie było mowy o ograniczaniu dostępu dla użytkowników nie płacących składek. Bardziej staraliśmy się zrobić coś więcej dla tych którzy płacą.
9. Ograniczenia np. w ogłoszeniach czy PiD wynikają z tego, że to nie allegro. Mogliśmy zrobić to na dwa sposoby, albo wyciąć jakąkolwiek formę komercji i pewnie wysyłalibyśmy co roku odezwę z prośbą o pomoc na utrzymanie albo zrobić to dla wszystkich wolne. Tylko czy byłoby to forum AT czy gumtree albo allegro? Poza tym lubię kupować od kolegów z forum Oni łożą na utrzymanie, my pomagamy im odrobinę w biznesie.
10. Nikt z ludzi zarządzających forum nie bierze za to kasy. Więc raczej się nie dorobi na tym interesie.

Chciałbym bardzo podziękować Czosnkowi, że mu się chce i znajduje czas na organizację takich akcji. Mam nadzieję, że zrobi to jeszcze raz
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 13:44   #80
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał laska Zobacz post
Mam nadzieję, że zrobi to jeszcze raz
...albo dwa...
Konkurs jak zrozumialem jest dla forumowiczow,a nie uzytkownikow forum.Forumowicz,to dla mnie ktos,kto tworzy forum i oplaca skladke potrzebna do jego istnienia.Uzytkownik to ktos,kto na forum zaglada,cos napisze,przeczyta,a reszta jest mu obojetna.Osobiscie uwazam,ze to dobry pomysl z ta oplata skladki w zamian za prawo uczestnictwa w konkursie.Poszedlbym nawet dalej i po tych awanturach,oglosilbym zwyciezce tylko do wiadomosci glosujacych
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
1 wielki afrykański konkurs na relację z podróży czosnek Kwestie różne, ale podróżne. 26 13.02.2012 11:13
Nowe relacje w wersji PDF - RELACJE - ALL IN ONE 7Greg Trochę dalej 11 31.10.2011 17:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.