Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.01.2012, 13:09   #61
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Może ktoś powiedzieć jak te przyciski Trial Techa są podłączone do ACEWELLA?

Ostatnio edytowane przez Rychu72 : 02.01.2012 o 13:12
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 23:49   #62
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Chinol to zrobił u siebie i podobno działa
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 06:55   #63
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Wink

Nie tylko chinol, co z poprzednich postów wynika.
Ciekawi mnie tylko do których kabelków się podpieli.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2012, 17:20   #64
Gali


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poronin
Posty: 5
Motocykl: RD07
Gali jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 22 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Witam. Posiadam takie ustojstwo (acewell) już chyba dwa sezony.Działa OK.
Prędkościomierz podłączony pod fabryczny ślimak. Linka usunięta (fabryczny licznik zdemontowany) i teraz ślimak kręci się bez oporu czyli się nie niszczy. Slimak kilka lat temu już naprawiałem bo zablokowana linka spowodowała wytarcie ząbków wewnątrz.W celu naprawienia wystarczyło przesunąć wewnątrz tak elementy (ślimak i ślimacznicę) żeby zazębiały się w innych miejscach. Czujnik wody wkręcony w miejsce oryginalnego.(dodatkowa plastikowa złączka z akcesoryjnym czujnikiem jakos mnie nie przekonała).
Stopka boczna podłączona pod kontrolkę awaryjnch. Wskażnik paliwa pokazuje dwa stany pełno lub mruga rezerwą (kontaktron umieszczony koło kranika paliwa i kawałek magnesu na jego pokrętle. Włączając rezerwę mruga rezerwa).
Natomiast urządzenie posiada jedną wadę, która morze spędzić sen z powiek i przysporzyć o szybsze bicie serca. Kontrolki fabryczne posiadają żarówki o mocy 2lub3W i do zaświecenia takowej potrzebny jest relatywnie dosyć spory prąd, natomiast w acewellu mamy do czynienia z diodami w dodatku dosyć słabej mocy, a do zaświecenia takowej wystarczy prąd który jest w stanie przepłyńąć przez kroplę słonej wody lub śniedż na kostce lub przy czujniku. Dotyczy to czujnika luzu, stopki bocznej i CIŚNIENIA OLEJU. Niemniej jednak wiedząc o tym i patrząc wnikliwie na kontrolkę czy świeci pełnym światłem czy jedynie żarzy, możemy prawie spokojnie dojechać do domu.

Jak chodzi o sterowanie z kierownicy, to jego wykonanie jest dosyć proste. Rozbieramy aceewella tak aby dostać się do przycisków od środka.Fizycznie przycick to dwie ścieżki metalizacji na płytce zwierane przewodnikiem podklejonym od spodu do przycisku. Znajdujemy wzrokowo ktora ścieżka z jednego przycisku jest połączona ze ścieżką zprzycisku drugiego(możemy do tego celu użyć omomierza). W dogodnym miejscu przylutowujemy 1-szą ztrzech żył przewodu trzy żyłowego (np stary przewód USB od klawiatury). Pozostałe dwa przewody lutujemy do przycisków (druga ze ścieżek pierwszego i drugiego przycisu).Składamy obudowę w odpowiednich miejscach wykonując napiłowania aby umieścić w nich nasz przewód.Kluczowe miejsca zabezpieczamy silikonem. Przyciski na kierownicy możemy zakupić jakieś firmowe, bądż zrobić. Ja osobiście zrobiłem. Do cienkiego prostokątnego paska plastiku (5X15mm) przyklejamy dwa switche (takie jak w pilotach do alarmów samochodowych). Pierwszą żyłę naszego przewodu (tzw.wspólną) lutujemy do przycisków tak aby połączyła po jednym ze styków naszych przycisków. Pozostałe dwa przewody lutujemy do wolnych końców przycisków.Wszystko wkładamy w odpowiednią rurkę termokurczliwą i zagrzewamy końce. Z racji małych wymiarów morzemy przykleić nasz przycisk na górze włącznika zespolonego przy lewej ręce, lub innym wygodnym miejscu.

Ostatnio edytowane przez Gali : 22.01.2012 o 18:46 Powód: uzupełnienie
Gali jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2012, 18:07   #65
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Thumbs up

Cytat:
Napisał Gali Zobacz post
Natomiast urządzenie posiada jedną wadę, która morze spędzić sen z powiek i przysporzyć o szybsze bicie serca. Kontrolki fabryczne posiadają żarówki o mocy 2lub3W i do zaświecenia takowej potrzebny jest relatywnie dosyć spory prąd, natomiast w acewellu mamy do czynienia z diodami w dodatku dosyć słabej mocy, a do zaświecenia takowej wystarczy prąd który jest w stanie przepłyńąć przez kroplę słonej wody lub śniedż na kostce lub przy czujniku. Dotyczy to czujnika luzu, stopki bocznej i CIŚNIENIA OLEJU. Niemniej jednak wiedząc o tym i patrząc wnikliwie na kontrolkę czy świeci pełnym światłem czy jedynie żarzy, możemy prawie spokojnie dojechać do domu.
Dzięki. Dobrze wiedzieć
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.02.2012, 09:20   #66
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artuditu Zobacz post
są dwie opcje. Albo przejście z linki prędkościomierza na sygnał elektroniczny albo osobny czujnik działający jak licznik w rowerach.
a skąd tripmaster, po zapięciu zworki, bierze informację o prędkości? Czy stamtąd nie można sygnału wziąć? Myślę o zastąpieniu tripa acewellem (zostawiając normalne zegary - ace robiłby za tripmaster + voltomierz + kontrole temperatury) i chce sie jak najmniej narobic
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2012, 12:14   #67
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Testuje Acewella i mały ZONK, bo obroty przy dodaniu gazu szaleją.
Na jałowym biegu są w miarę stabilne, a przy jeździe to mała masakra i Las Vegas z diodami czerwonymi i zielonymi informującymi o zmianie biegów.
Mam podpięte pod górny pin przedniej cewki, bez owijania wokół przewodu cewki. Może to być przyczyną?

Stachu miał podobnie i mechanik mu to podłączył pod kostkę tylko nie bardzo kojarzy pod który kabel.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2012, 07:52   #68
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

U siebie podłączyłem starym sposobem , owijając przewód w koło kabla wysokiego napięcia , działa bez zarzutów i jest precyzyjne w zakresie wyświetlanych obrotów . Przy okazji chciałem zapytać jak u Ciebie z wyświetlaniem prędkości , ustawiając według instrukcji wychodzi sajens sfikszen , doktoryzowałeś to może ? Wiesz jaki obwód koła podać żeby wskazywało poprawnie , mam podłączone pod mechaniczny ślimak , czujnik który był w komplecie , ale na obwodzie podanym do koła 21 cali jest nie poprawna prędkość .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2012, 09:12   #69
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

W rowerowych pamiętam że się wpisywało obwód koła, jeżeli tu też jest podobnie to postaw moto na prostej, zaznacz kredą kreskę na boku opony i na asfalcie, przepychasz moto o jeden obrót koła, stawiasz drugą kreskę na asfalcie i mierzysz pomiędzy nimi.
W niektórych licznikach był jakiś wzór po przeliczeniu którego wartość trzeba było wpisać.
Ewentualnie doczepić GPS-a i zmieniać wartość w górę lub w dół aż wyniki się pokryją,
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2012, 11:54   #70
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wczoraj dołożyłem sobie ace 3250 w miejsce tripmastera. Z dobrych wieści - do fabrycznego stelaża można ace przykręcić bez żadnych przeróbek, lekko doginając tylko górną część.
Nie zastanawiając się, jak to jest elektrycznie, podpiąłem pod czujnik prędkości kabelki SPD+ i SPD- z tripa - nie działa, z czego wniosek, że musi być sygnał impulsowy a nie ciągły.
Kombinacje z rowerowym hallotronem do mnie nie przemawiają więc wymyśliłem, że gdyby pod ten sygnał o prędkości wpiąć odpowiedni kondensator, to może dałoby się to wyskalować?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg ace_back.jpg (610.2 KB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpg ace_front.jpg (707.3 KB, 2 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Acewell potrzebna pomoc maho Inne tematy 7 18.03.2014 16:24
Acewell 3971 - problem zw wskazaniami obrotomierza hans Układ elektryczny i zapłonowy 20 10.12.2012 09:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.