Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.03.2019, 21:10   #1
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie OSZUSTWO - Prośba o pomoc czarnuchów ze Słupska

Wiem, wiem....starym, a głupim.
Mea culpa....biję się w piersi...dałem się oszukać, choć sprawa wydawała się na prawdę uczciwa.
Po kolei i w skrócie.
Znalazłem na olx.pl smartfona, napisałem do sprzedawcy, ugadaliśmy cenę, gościu wypisał umowę z nr dowodu osobistego, podał adres w Słupsku, nazwisko, etc. Zrobiłem mu przelew na konto, miał wysłać zaraz w pierwszy pracujący dzień i .....nie trudno się domyśleć...dupa.
Pisał, że w szpitalu leży, bo nogę rozwalił, kasę odeśle, telefon przyśle....takie tam.
Odpowiadał na sms-y, ale nie odbierał, teraz już kompletna cisza, choć telefon ma włączony.

Dlaczego nie zgłoszę na Policję?
Otóż zgłoszę, ale jeszcze 2 tygodnie jestem na kontrakcie za granicą, a koleś obiecał wysłać telefon przed moim wyjazdem i oczywiście tego nie zrobił.
Moja żona nie może tego zgłosić, bo muszę być osobiście.
Ot taka procedura.

Prośbę jaką mam, to Was drodzy Czarnuszkowie ze Słupska lub okolic, to jest to, aby podjechać pod adres kolesia, zobaczyć czy on wogóle istenieje, mieszka tam, czy to jest kompletny kanał i kasa poszła w błoto.
Ja mam 800 chyba km, więc raczej się nie wybiorę, a Policji zejdzie z miesiąc, aby się wybrać na miejsce.
Wolałbym być przygotowany wcześniej.

Jeżeli ktoś z Was podjąlby się wykonania "Mission Impossible", to oczywiście adres podam i wszelkie namiary.
Jeżeli ktoś miałby znajomości w szpitalu w Słupsku, to może by się dowiedział - NIEOFICJALNIE - czy takowy koleś trafił tam.
Chciałbym zebrać jak najwięcej informacji nim udam się na Policję.

Oczywiście emaile, sms-y temu oszustowi wysyłałem, ale cisza, choć odczytuje.

Dziękuję za ewentualną pomoc i proszę o wstrzymanie się od opinii, że można było zrobić tak czy siak, że trzeba było to lub tamto, bo i tak jestem na siebie mega zły , więc nie chcę tutaj robić jakiejś gównoburzy.

Post także ku przestrodze. Trzeba uważać na każdym kroku, bo złodziei i oszustów jest pełno.

Pozdro
SpideR.

P.S. Numer do mnie 5zero1 jeden 33 66 jeden
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline  
Stary 16.03.2019, 09:24   #2
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie

Suche fakty bo się trochę tematem interesuję. Sam zostałem kiedyś wydymany na zakupy przez neta.
-Na 99.9% trafiłeś na zawodowego oszusta
-na 99.9% ten gnój jebany w ogólne nie istnieje i żadne adresy i dowody osobiste nic tu nie zmieniają bo są na 99.9% nieprawdziwe i nie ma sensu jeździć i szukać.

Ciężko to strawić ale trzeba zapomnieć bo inaczej można się tylko rozchorować, przykra sprawa, ale ludzie muszą się nauczyć jednej rzeczy.

OLX to nie jest portal aukcyjny, nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa -
NIGDY NIE PRZELEWAJCIE LUDZIOM PIENIĘDZY NA KONTO !
I w drugą stronę nigdy nie wysyłajcie towaru na "potwierdzenie przelewu"
Molek jest offline  
Stary 16.03.2019, 09:35   #3
Sidorowski
 
Sidorowski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 94
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: >120000
Sidorowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 11 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Molek Zobacz post
Suche fakty bo się trochę tematem interesuję. Sam zostałem kiedyś wydymany na zakupy przez neta.
-Na 99.9% trafiłeś na zawodowego oszusta
-na 99.9% ten gnój jebany w ogólne nie istnieje i żadne adresy i dowody osobiste nic tu nie zmieniają bo są na 99.9% nieprawdziwe i nie ma sensu jeździć i szukać.

Ciężko to strawić ale trzeba zapomnieć bo inaczej można się tylko rozchorować, przykra sprawa, ale ludzie muszą się nauczyć jednej rzeczy.

OLX to nie jest portal aukcyjny, nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa -
NIGDY NIE PRZELEWAJCIE LUDZIOM PIENIĘDZY NA KONTO !
I w drugą stronę nigdy nie wysyłajcie towaru na "potwierdzenie przelewu"


Ale zgłosić na policję trzeba. Oszustwo to przestępstwo. Komuś ukradli tożsamość, Tobie pieniądze, w dzisiejszych realiach taki oszust jest do namierzenia przez zawodowców.


Wysłane z Nokii 3310
Sidorowski jest offline  
Stary 16.03.2019, 09:46   #4
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Kolega ostatnio namierzył takiego na olx. Jakis z najnowszych samsungow niby nowka za połowę ceny ale tylko natychmiastowa wpłata na konto. A niby z tego samego miasto a nie zgodził sie na odbiór osobisty ani pobranie.

Wysłane z mojego Lenovo A7600-F przy użyciu Tapatalka
Tomas_XRV jest offline  
Stary 16.03.2019, 10:41   #5
operator99


Zarejestrowany: Jun 2018
Posty: 266
Motocykl: nie mam AT jeszcze
operator99 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 35 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomas_XRV Zobacz post
Kolega ostatnio namierzył takiego na olx. Jakis z najnowszych samsungow niby nowka za połowę ceny ale tylko natychmiastowa wpłata na konto. A niby z tego samego miasto a nie zgodził sie na odbiór osobisty ani pobranie.

Wysłane z mojego Lenovo A7600-F przy użyciu Tapatalka
To jest jawny przekręt bo nie ma szans na zakup markowego drogiego towaru za połowę ceny! Trzeba być idiotą by w takie coś uwierzyć,a z drugiej strony nie róbmy z Polski jakiegoś złodziejskiego kraju bo większość to ludzie uczciwi ja sprzedaję i kupuję na OLX i nie mam problemu z przelewami, a kolega oszukany powinien zgłosić to na Policję bezwzględnie.
operator99 jest offline  
Stary 16.03.2019, 10:53   #6
spider2you
 
spider2you's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Krasne koło Rzeszowa
Posty: 883
Motocykl: RD04
Przebieg: 99 999
spider2you jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 23 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Dlatego chciałbym, aby ktoś podjechał i zobaczył co i jak na miejscu.
Na Policję zgłoszę bez 2 zdań, a w dobie technologii, to komórkę można namierzyć....a władza ma możliwości.

Dzięki za komentarze, jednak ja dalej czekam na pomocną dłoń Czarnego.
__________________
Chory na off-road - Discovery I
Africa Twin RD04
spider2you jest offline  
Stary 16.03.2019, 12:03   #7
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 399
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 13 godz 11 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Molek Zobacz post
I w drugą stronę nigdy nie wysyłajcie towaru na "potwierdzenie przelewu"
Kiedyś (5-6 lat temu) do mnie do firmy wchodzi gość i mnie prosi o przesłanie faksem potwierdzenia, bo był na poczcie zrobić przelew ale mają faks zepsuty i nie mógł wysłać..oczywiście zapłaci mi za to itp... Więc ok puściłem mu potwierdzenie faksem na podany przez niego nr... po 2 tygodniach telefon... "dzwonie w sprawie potwierdzenia które zostało wysłane z pana nr telefonu"....WTF?! ...Okazało się , że gość podrobił pieczątkę i wysłał potwierdzenie ..moim faksem ;/ ...na podstawie tego kurierem wysłali mu kilka( już nie pamiętam dokładnie ile sztuk) opon do auta ciężarowego i odebrał osobiście z centrali kuriera. Miałem nagrania z monitoringu i mu przesłałem więc do mnie pretensji sprzedający nie miał ale.... od tamtej pory nie jestem już człowiekiem tylko chuj... - na pytanie czy mógłby pan....? Nie!! nie mogę!!

......
Spider2you - wklep w neta nr telefonu może już kogoś naciągnął i ktoś go szukał
wezyr jest offline  
Stary 16.03.2019, 17:17   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jak ktoś może pomóc Spiderowi - niech pisze do Spidera. Wątek zamykam (jeżeli ktoś chce otwarcia - proszę o ) a dyskusje nt. policji wycinam do HP.
 
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomorskie otwarcie sezonu Kepice k/Słupska fazi Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 10.05.2009 23:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.