Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.03.2017, 13:09   #1
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie Wymiana złączy/wtyczek/konektrów na przewodach instalacji

Czy mogę bezkarnie wymienic konektory na przewodach (np. pod czachą, czy w innych miejscach) z okrągłych na płaskie? Tych płaskich mam sporo, ale nie mogę znaleźć informacji o obciążalności styków jednych i drugich, a okrągłe nie wiem czy nie mają własnie większej obciążalności. Nie widzę sensu oczyszczać pośniedziałych przewodów, pryskać sprayami, wolę je uciąć kawałek dalej i polutować wszystko, tak bym nie miał za pół roku znowu tego samego.
I te okrągle to jakoś ciężko w sklepach dostać, stąd moje pytanie.
Podejrzewam, że nowe polutowane to będzie i tak niebo, a ziemia, lecz wolę się upewnić.

Minusem wymiany na płaskie jest to, ze będę musiał jakiś wężyk naciągać na każde połączenie, by 'odizolowac' miejsce łączenia od okolicy.
Oryginalne mają ładne koszulki, czy jak to się tam zwie.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 13:30   #2
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Mogą być płaskie
Byle nie te najtańsze z gównolitu
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 14:28   #3
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 8 min 6 s
Domyślnie

eee... z tego co pamietam to okragle konektory maja kierunki i... sygnal obrotomierza - czarno zolty z modulu. cos jeszcze?

na wuj to ruszac? przezyja nas...

do tego nowy kierunek jak uszkodzisz stary ma fabrycznie zagniecione okragle wsuwki.

sprawdzilem: w AT tylko te zlacza ktore podalem sa okragle. obciazenie ich jest pomijalnie male. nie papraj.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 31.03.2017 o 14:33
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 16:13   #4
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Ok, nie wnikałem co do czego jest, bo tylko na razie tam zerknąłem i ujrzałem zaśniedziałe styki przerywacza kierunkowskazów, zatem wygląda, że tam jest wiele słabych połączeń i chciałem od razu co podejdzie wymienić. Ale jak to kierunki i obrotomierz to nie ruszam.

To może pod czachą w ogóle nie ma co ruszać? Jedynie światła mijania/drogowe? Tam to pewnie już parę ładnych amperów płynie, jak nie kilkanaście. Resztę najwyżej psiknę "Kontaktem".
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2017, 16:58   #5
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 8 min 6 s
Domyślnie

pod czacha duzy prad to tylko lampy. 60W/12V=5A na lampe na dlugich - ten uklad mozesz przeczyscic - wystarczy

to w RD07

w RD04 pod czacha jest czerwona wtyczka glowna stacyjki ktora lubi sie topic. ja warto sprawdzic przy kazdym serwisie.

w RD07 masz ja pod AirBox-em
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2017, 22:28   #6
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Rzeczywiście, tam z przodu nie było co grzebać, przeszlifowałem delikatnie styki bo trochę nieciekawie wyglądały, dałem 'Kontakt', jak wyschło to wazeliną posmarowałem i złożyłem do kupy. Najgorzej wyglądały te od kierunkowskazów tj. przerywacz.

Co ciekawe, albo niepokojące, jak włączałem światła to też 'postrzelał' trochę przekaźnik od świateł mijania, po chwili zaczęły działac, a styki przekaźnika były w stanie bardzo dobrym. Jest jeszcze opcja, że zaśniedziały jest sam przełącznik na kierownicy?
W sumie mogę do niego zajrzeć i też jemu przeczyścić blaszki, czy co on tam ma.
Jakieś specjalne uwagi co do rozbierania tego przełącznika od świateł i kierunków?

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, tak na boku, od czego jest ten przekaźnik po lewej w stronie w RD07A obok lewej lampy? Po prawej to kojarzę był od świateł mijania i przerywacz kierunków. Po lewej to osobny od drogowych? Zapomniałem sprawdzić do czego to szło.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.04.2017, 09:02   #7
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 8 min 6 s
Domyślnie

przelacznik na kierownicy moze przerywac - wplyw warunkow atmosferycznych no i wieku

przekaznik po lewej jest od lamp
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Bez.tytułu.jpg (18.0 KB, 107 wyświetleń)
__________________
buziaki
szynszyll jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Schemat instalacji elektrycznej Patryk Układ elektryczny i zapłonowy 3 23.03.2011 17:14
czy wazelina techniczna nadaje się do wtyczek? Vooytas Układ elektryczny i zapłonowy 24 20.04.2009 19:18
schemat instalacji elektrycznej klanol Układ elektryczny i zapłonowy 6 27.12.2008 21:25
Schemat instalacji elektrycznej Andrzej_Gdynia Układ elektryczny i zapłonowy 1 07.06.2008 16:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.