Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.12.2009, 08:47   #1
mckrzysiek
 
mckrzysiek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wołomin
Posty: 130
Motocykl: TRANSALP XL600V
mckrzysiek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 29 min 24 s
Domyślnie regulacja zaworów-klucz

najpierw się pochwalę - jako mechaniczny lamer zupełny, kierując się Waszymi radami oraz doczytywując w haynesowej biblii swojemy własnemy rencamy wymieniłem olej, filtr, płyn w chłodnicy, oleje w lagach (z demontażem lag i porządną inspekcją), klocki i płyn hamulcowy (przód i tył), przejrzałem i przesmarowałem wszystkie znalezione styki elektryczne... No - nie owijając - była chwila gdy czułem się jak Bruce Wszechmogący

Tak szło mi dobrze, że stwierdziłem, że synchro gaźników i luzy na zaworach to też dam przecież radę. I na tych zaworach poległem

Czym - u licha - wykręcacie te pieprzone kontry z główką w kształcie kwadrata? Na moje mocno nieprofesjonalne oko to klucz przydałby się jakiś o rozmiarze rzędu 4, a gdzie bym nie pytał wszędzie mi mówią, że najmniejszy dostępny kluczyk to 6... A już optymalnie to by mi się marzył taki kluczyk nasadkowy, ale o takim pod główkę w kształcie kwadratu to już w ogóle, zdaniem pytanych fachmanów mogę zapomnieć.

Druga rzecz - wyczytałem, że duża śruba, ta od wału korbowego, powinna być dokręcana z wyczuciem (określonym w stosownej liczbie Nm), bo inaczej kolejnym razem już jej nie odkręcimy. Cóż, kiedy kolo, który poprzednio serwisował mój motocykl, najwyraźniej tego nie doczytał i dokręcił tak mocno, że już na etapie dokręcania nadkruszył gniazdo, w które wchodzi klucz imbus. I dupa. Oczywiście nie dałem rady tego odkręcić, a obawiam się, że zabawa z wykrętakiem niewiele przy aluminium pomoże - co najwyżej rozwiercę sobie otwór. Jak to pieroństwo teraz wykręcić i co zrobić, żeby za rok znowu nie stanąć przed tym samym problemem... (najchętniej to bym wspawał w gniazdo typową srubę 10mm, z sześcioboczną głową i odkręcałbym wszystko standardowym kluczem nasadkowym. Ćwiczył ktoś takie cóść?

I rzecz trzecia - skierowana raczej do aktualnych i byłych trampkarzy. Czy da się w trampku 1996 zdjąć głowicę bez demontowania całego silnika? Bo jak bym nie próbował rama mi nie pozwalała...
mckrzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 11:24   #2
Vooytas
status-TAK stan cywilny-TAK....
 
Vooytas's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Mikołów
Posty: 1,216
Motocykl: BRAK
Przebieg: Tak,
Vooytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 11 godz 41 min 35 s
Domyślnie

Czy piszesz o tej aluminiowej zaślepce na imbus pod którą jest łeb do kręcenia wałem?

Jeżeli tak to jest z tym problem. Mnie też dotknął. Po czasie ta śruba się nieźle zapieka/zakleja, jest tam też oring uszczelniający który przypuszczam utrudnia odkręcenie. Jeżeli masz to już zmasakrowane to radze (tak jak mi wcześniej poradził Podos) szlifierka/gumówka/fleksa cienka tarcza i naciąć rowek (delikatnie żeby syfu nie napchać do środka) i przecinakiem odkecisz. Nowa zaślepka kosztowała mnie 46 złotych (może coś się zmieniło).

Ja już nie odkręcam tej zaślepki już więcej. Teraz wysoki bieg, wykręć po świecy i kołem sobie zakręcisz.

Co do reg zaworów to są klucze do tego przeznaczone, ale bez problemu udaje się przytrzymywać śrubę kluczykiem nastawnym (francuz?). Ważne żeby przy luzowaniu kręcić kontrą (kontra to nakrętka a nie odwrotnie) a nie starać się za wszelką cenę przekręcić ośką bez popuszczania kontry.

Ostatnio edytowane przez Vooytas : 11.12.2009 o 11:28
Vooytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 11:39   #3
Artuditu
Road legal
 
Artuditu's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Stolicstan
Posty: 1,317
Motocykl: AT Rd07 93r mud fighter
Przebieg: kręcony
Artuditu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 40 min 4 s
Domyślnie

odkręcasz kontrę (chyba 8 albo 10mm nakrętka) kombinerkami regulujesz luz, kręcąc tym kwadratowym właśnie i na koniec trzymając te kwadratowe, dokręcasz ową nakrętkę. Wsio.
__________________

Artuditu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 11:40   #4
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

nie potrzeba do tego klucza, wystarczą kombinerki - lekko chwyć i zakontruj. nie obraca się.
Sruba do dekla czeka Cie nowa. Dokrecanie 10Nm
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 11:47   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

klucz rowerowy do szprych pasuje do naszych zaworów. Nie da się nawet zdjać dekla pokrywy zaworów w TA niestety.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2009, 20:42   #6
mckrzysiek
 
mckrzysiek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wołomin
Posty: 130
Motocykl: TRANSALP XL600V
mckrzysiek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 29 min 24 s
Domyślnie

I wszystko jasne. Jeżeli nakrętka jest kontrą, a nie to-to z kwadratowym łbem to widzę światełko w tunelu. Jutro spróbuję ponownie - może jednak dam radę;-)
dzięki
mckrzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2009, 01:16   #7
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Angole reguluja zawory w devil-ce kluczem od centralnego ogrzewania (zaworki maja takie kwadraty do odpowietrzania)
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2009, 12:32   #8
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mckrzysiek Zobacz post
Druga rzecz - wyczytałem, że duża śruba, ta od wału korbowego, powinna być dokręcana z wyczuciem (określonym w stosownej liczbie Nm), bo inaczej kolejnym razem już jej nie odkręcimy. Cóż, kiedy kolo, który poprzednio serwisował mój motocykl, najwyraźniej tego nie doczytał i dokręcił tak mocno, że już na etapie dokręcania nadkruszył gniazdo, w które wchodzi klucz imbus. I dupa. Oczywiście nie dałem rady tego odkręcić, a obawiam się, że zabawa z wykrętakiem niewiele przy aluminium pomoże - co najwyżej rozwiercę sobie otwór. Jak to pieroństwo teraz wykręcić i co zrobić, żeby za rok znowu nie stanąć przed tym samym problemem... (najchętniej to bym wspawał w gniazdo typową srubę 10mm, z sześcioboczną głową i odkręcałbym wszystko standardowym kluczem nasadkowym. Ćwiczył ktoś takie cóść?
Jeśli piszesz o tej śrubie do kręcenia wałem to swego czasu mając podobny kłopot posłuchałem Artuditu i zostawiłem śrubę w spokoju, obracając wałem przez tylne koło (wszucasz 4-5 bieg i kręcisz).
__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2009, 14:46   #9
zbyszek_africa
księgowy...
 
zbyszek_africa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Radom/Rzeszów
Posty: 1,472
Motocykl: KTM LC8 990 Adv.S 08' E-bike CUBE Fox full
zbyszek_africa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 44 min 50 s
Domyślnie

Jescze poczytaj o punkcie zwrotnym tłoka ZZ, żebyś nie regulował otwartych zaworów.

pozdr.
zbyszek_africa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.12.2009, 20:35   #10
mckrzysiek
 
mckrzysiek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wołomin
Posty: 130
Motocykl: TRANSALP XL600V
mckrzysiek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 29 min 24 s
Domyślnie

kluczyk wyrzeźbiłem z kawałka metalu i po całodziennej walce wreszcie mogę stwierdzić, że pierwsza w moim życiu regulacja zaworów zakończona (mam nadzieję, że sukcesem i niczego nie spier...).
Dzięki za porady, naprawdę się przydały.
mckrzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
regulacja zaworow solo1972 Regularne czynności serwisowe 48 27.07.2019 18:33
Regulacja zaworów 7Greg Regularne czynności serwisowe 126 29.11.2017 08:57
Uszczelka pokrywy zaworów 7Greg Silnik, sprzęgło, skrzynia 40 04.09.2017 21:01
uszczelka pokrywy zaworów Zoltan Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 25.12.2012 15:40
Lublin regulacja zaworow i synchro.gazników Gdzie yakuzsa Inne tematy 3 09.09.2010 20:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.