Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.01.2021, 23:57   #41
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 150
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 15 godz 16 min 28 s
Domyślnie

Lałem beton u siebie przed warsztatem w tamtym roku.Nie jestem budowlańcem ale robiliśmy to we własnym zakresie.nie jest to takie proste jak się patrzy z boku.Popierwsze zastanów się nad kostką bo jak spier....lisz to poprawisz ,beton to koniec.Kostkę możesz układać bez pośpiechu, a wylać gruchę betonu to musisz mieć ludzi do pomocy.Dylatacja konieczna.Beton powinien być ściągany wibrołatą i cały widz w tym że spece którzy to robią zawodowo nie używają żadnych rurek jako prowadnic.Możesz zapytać w wypożyczalni o wibrołatę regulowaną i tą łatą możesz ściągać po dechach szalunkowych.Wylewanie podzieliłbym na dwa etapy pierwszy 5x10 i drugi 5x10.Zacierać to proponuję zacieraczkę z napędem z wypożyczalni.Bardzo ważny jest moment kiedy można zacząć zacieranie, przegapisz i nic z tym nie zrobisz(o posadzkach był tu spec na forum ale go wyebano).Tirami tam nie będziesz wjeżdżał więc wystarczy wybrać czarnoziem ,wysypać piachem i dobrze zagęścić.Betonu nie więcej niż 15 -20 cm.Traktój moje uwagi jako niebudowlańca.
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 01:00   #42
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Metr sześcienny betonu około 300 PLN (poszło około 26-30 ), pompa, zbrojenie po całości stalowe, dystanse, projekt (1500), folia, szalunki, koparka do wybrania humusu, piasek, zagęszczarka, wibrator, maszyna do zacierania, opaska przeciw zamarzaniu, zwir na opaskę, krawężniki wokół, bez styropianu pod spodemTo chyba wszystko co było potrzebne. Cen poszczególnych nie pamiętam ale, że wyszło około 350 PLN za metr to kojarzę :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 01:05   #43
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 37 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
wyszło około 350 PLN za metr to kojarzę :-)
To 350 czy 3500 bo niby zero to nic ale tu robi różnice
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 09:11   #44
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 46 min 24 s
Domyślnie

Polecam kostkę
Wiata.jpg
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 10:07   #45
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Przepraszam za zero i zamieszanie :-) patrze a nie widzę.
Pod kostkę dla aut trzeba zrobić dobrą podbudowę, krawężniki na betonie - to tez trochę wyjdzie. Najtaniej to wysypać żwiru i zagęścić.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 10:34   #46
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,031
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 32 min 24 s
Domyślnie

Korytowanie 60/70 cm, krawężniki drogowe na solidnym betonie, konstrukcja wiaty na stopach betonowych 100-120 cm w dół /zależy od strefy przemarzania/ ale tu wiele nie zaoszczędzisz a czym solidniej tym bezpieczniej, włóknina, pospółka /kamień ze żwirem i piaskiem/ 40cm. w koryto a dalej gruby kliniec przechodzący w warstwę nawierzchniową czyli czym bliżej poziomu "0" tym drobniej i ładniej. na koniec można dać z 5-10cm. ozdobnego łamańca typu kamień ogrodowy czy inny drobny płukany. Ma to sporo zalet a niewiele wad - wcale na kołach wiele nie wywieziesz, jak kapie z dyfra to brak śladów i bólu serca, zawsze można z taczek uzupełnić i grabkami podrównać, zero wilgoci czy wkurwiających kolein a jak się w totka wygra to se można na tym płyty granitowe, kostkę czy inny marmur położyć. Moda na zabetonowywanie nie jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem i tak jak poprzednicy pisali - przy tej powierzchni na 100% szlag to trafi, no chyba, że zrobisz zbrojenie jak pod żelbet ale wtedy to wyjdzie drożej jak to co na tej posadzce postawisz. Też nie jestem budowlańcem ale praktykiem/użytkownikiem czegoś takiego - nie zamienił bym na kostkę czy inny beton, które mam na części podjazdu/parkingu więc na żywo widzę różnicę w użytkowaniu. Teraz Szkodnik planuje inwestycje i całość oprócz trasu pójdzie w klińcu plus coś miłego dla oka na ostatnią warstwę.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 11:30   #47
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Może się będę powtarzała ale nie jestem zwolennikiem kostki, na Szewskiej już mam dwa miejsca gdzie pojawił się problem, ale jak się ma resztki kanału blokowego na podwórku to można się było tego spodziewać. Gdy przyszło do robienia wjazdu pod dom to wiedziałem że nie chcę kostki tylko kamień, teraz żałuję że i miejsca na samochód i motocykl nie zrobiłem tak samo, wydawało mi się że będzie się zapadać, ale jednak tylko mi się wydawało. Poprzedni wjazd wylany z betonu z dylatacjami żył własnym życiem po 20 latach. Co jest dla mnie największą zaletą? Nie mam problemu z wodą opadową bo spływa do gruntu, myślę że służy też jako miejsce gdzie woda z przyległego terenu też może znaleźć swoje ujście. No ale wymaga to porządnego wykorytowania i nawiezienia dobrego kamienia i ubicia
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 82E266D2-6BCE-433E-BCB8-765B76EF9946.jpg (1.08 MB, 39 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2021, 14:12   #48
Widmo80
Pracuj uczciwie dla dobra swego kraju- dostaniesz rentę , bilet do raju
 
Widmo80's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Dzierżoniów
Posty: 959
Motocykl: RD03
Przebieg: 12 000
Widmo80 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 53 s
Domyślnie

A co z izolacją poziomą pod wylewką? Dawać coś? Sciany tej wiaty, to będą profile plus blacha.
Widmo80 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2021, 14:26   #49
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 37 min 2 s
Domyślnie

Rozważ takie coś może:
https://www.youtube.com/watch?v=liRhTLFlwqc
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.01.2021, 22:40   #50
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Jak liczysz na ciepło od gruntu to nie dawaj.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kaukaz - pozwolenia na wjazd do strefy przygranicznej klanol Przygotowania do wyjazdów 13 19.01.2020 15:52
Alarm do garażu ablos78 Inne tematy 37 11.10.2019 13:47
Budowa/zakup, garażu/wiaty z blachy Widmo80 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 1 04.03.2019 10:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.