Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.06.2020, 21:00   #1
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie Rosja i Białoruś podpisały umowę o wzajemnym uznawaniu wiz

Mińsk, 19 czerwca-RIA Novosti. Ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Białorusi Siergiej Ławrow i Władimir Maciej podpisali umowę o wzajemnym uznawaniu wiz.


Dokument przewiduje, że cudzoziemcy, którzy otrzymali białoruską wizę, będą mogli wjechać na terytorium Rosji, a ci, którzy otrzymali rosyjską wizę — na Białoruś. Wizy będą wzajemnie uznawane na pobyt do 90 dni.

Uwaga! W tej wiadomości nie powiedziano od kiedy dokładnie ten program startuje. Jest podpisane, a czy już działa - to nie wiem.

Źródło: https://ria.ru/20200619/1573201564.html
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 22:22   #2
Pegaz
 
Pegaz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: WGM
Posty: 25
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Pegaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 40 min 44 s
Domyślnie

Tylko czy będzie można tranzytem do Rosji przez Białoruś...
Pegaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2020, 22:31   #3
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Na razie nie są podane niuanse, ale chyba właśnie o to chodzi, skoro już są uznawane te wize powinni akceptować tranzyt. Ale to tylko moje myśli....
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2020, 20:09   #4
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie E-wiza ciąg dalszy....

Cytat:
Napisał Pegaz Zobacz post
Tylko czy będzie można tranzytem do Rosji przez Białoruś...
Można. Oczywiście, jeśli wjazd na ich teren będzie dostępny, a nie jak teraz.

I jeszcze coś dodam: od 01 stycznia 2021 roku wchodzi w życie nowa ustawa dotycząca wydawania E-wiz w Rosji.

Oto kilka nowości:
E-wizę można będzie zamówić z własnego laptopa prosto z domu
Czas oczekiwania na decyzję: 4 dni robocze.
Termin ważności: zostanie wydana na 60 dni kalendarzowych z dozwolonym okresem pobytu w Federacji Rosyjskiej — 16 dni
W ciągu 60 dni o dowolnej chwili możesz wjechać do Rosji i spędzić tam 14 dni. + 2 dni na wjazd/wyjazd

O ostatnie, to najważniejsze.... e-wiza na 16 dni będzie wydawać się bezpłatnie.....

Może warto już zacząć się zastanawiać?
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 13:13   #5
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Metel - wiesz coś może więcej, uznają już swoje wizy ?
Wg info w necie, e-visa będzie/jest płatna - 40USD.
Jeszcze chyba ten system nie działa, cytuję: "Powyższy system jednolitej elektronicznej wizy nie został jeszcze uruchomiony z uwagi na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, zgodnie z którymi od 16 marca 2020 r. wstrzymano wydawanie wiz dla obcokrajowców (rozporządzenie rządu FR nr 635 z 16 marca 2020 r. )."

Jeśli uznawanie wiz wejdzie w życie to chyba najrozsądniejsza opcja to postarać się o miesięczną wizę na Białoruś - 35euro + kilka zł dla biura. Tyle samo kosztuje miesięczna z dwukrotnym wjazdem, czyli coś dla tych wybierających się do Mongolii, tylko pytanie czy wjeżdżając z Mongolii do Rosji taka białoruska wiza będzie uznana, raczej powątpiewałbym.
Na razie czysta teoria, bo chyba w 2021r za dużo (a precyzyjniej mówiąc raczej za daleko) też nie pojeździmy... ;(
O wizę dłuższą lub tzw. multi z moich informacji nie ma/nie było co się starać, bo "z urzędu" takie wnioski były odrzucane i kasa szła "na marne".
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 13:21   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 56 min 47 s
Domyślnie

Wizy biznes były realizowane poprzez biura z tym, że nie każde biuro było w stanie to ogarnąć. Przykładowo Aina mi od razu powiedziała, że nie ma u nich opcji załatwić biznesowej wizy multi a chłopcy bodaj w wiza serwis (mogę się mylić) ogarnęli sobie i nie były to jednostkowe przypadki. Na razie odkąd Rosja się zamknęła to się nie otwarła i widoków na to nie widać.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 13:47   #7
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Dawno, dawno temu, w drugiej połowie 20 wieku można było z Polski wjechać do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw na podstawie pieczątki AB wbitej w paszporcie. Oznaczała ona wyjazd służbowy i można ją było od biedy przy pomocy stepmpla z ziemniaka postawić. I na pdstawie takiej pieczątki w roku 1992, a może 1993 dojechałem do Kirgistanu, po drodze nikt oczywiście o takiej umowie i pieczątce w paszporcie nie słyszał, ale dzielnie tłumaczyłem. Rumakowanie skończyło się w Uzbekistanie w pierdlu. To były czasy bez komórek i internetu więc skapitulowałem i zgodziłem się na misia w paszporcie, karę 20 dolarów i ban na wjazd przez chyba 10 lat. I dlatego w XX wieku nie zobaczyłem Chiwy i Buchary, a tylko Samarkandę.
Teraz z tą wizą białoruską pewnie będzie łatwiej i nawet do Mongolii da się dojechać. Ale jednak nie nastawiałym się, że w tym roku. Chyba, że będziecie zaszczepieni Sputnikiem
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 14:45   #8
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Hahahahaha
Może być tak ze TYLKO sputnik albo wizy niet!!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 15:14   #9
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Myślę że na Białorusi jest taki sam bałagan jak w Rosji. Byłam w konsulacie rosyjskim kilka dni temu. Na moje pytanie dotyczące skomplikowanej sytuacji na granicy Białoruskiej, kiedy mnie nie wpuszczono do kraju, urzędnik w konsulacie powiedział wprost: Rosja ma różne umowy z Białorusią, ale na to co wyczyniają na tej granicy Białorusini, rosyjskie władzy nie mają wpływu. Z rozmowy było jasne, że mój przypadek nie był pierwszy i...tak rozumiem, nie ostatni. Jeśli nawet mnie nie wpuszczono "do domu", to jak można traktować to wszystko na poważnie? Oprócz tego na Białorusi nadal są problemy polityczne, więc wolałabym jechać przez Rosję.
Nie jestem zadowolona z informacji o wizach do Rosji. Od czasu do czasu informacja ni stąd ni zowąd się zmienia i wprowadza zamieszanie, więc przestałam tu o tym pisać. Jednak jeśli czegoś się dowiem, oczywiście napiszę.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.02.2021, 21:59   #10
herni
 
herni's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,024
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Metel Zobacz post
Myślę że na Białorusi jest taki sam bałagan jak w Rosji. Byłam w konsulacie rosyjskim kilka dni temu. Na moje pytanie dotyczące skomplikowanej sytuacji na granicy Białoruskiej, kiedy mnie nie wpuszczono do kraju, urzędnik w konsulacie powiedział wprost: Rosja ma różne umowy z Białorusią, ale na to co wyczyniają na tej granicy Białorusini, rosyjskie władzy nie mają wpływu. Z rozmowy było jasne, że mój przypadek nie był pierwszy i...tak rozumiem, nie ostatni. Jeśli nawet mnie nie wpuszczono "do domu", to jak można traktować to wszystko na poważnie? Oprócz tego na Białorusi nadal są problemy polityczne, więc wolałabym jechać przez Rosję.
Nie jestem zadowolona z informacji o wizach do Rosji. Od czasu do czasu informacja ni stąd ni zowąd się zmienia i wprowadza zamieszanie, więc przestałam tu o tym pisać. Jednak jeśli czegoś się dowiem, oczywiście napiszę.

Super ,tez czekam na info Bo mam zamiar po raz kolejny odwiedzić Kaliningrad
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Białoruś consigliero Umawianie i propozycje wyjazdów 2 17.09.2018 17:42
Przejscie graniczne Białoruś - Ukraina -Rosja herni Przygotowania do wyjazdów 0 20.03.2017 19:52
Białoruś Tolecki Umawianie i propozycje wyjazdów 15 21.11.2016 09:34
Białoruś 30.05-7.06 Kuzomen Umawianie i propozycje wyjazdów 38 11.06.2015 23:06
Białoruś... Maciej Przygotowania do wyjazdów 29 06.05.2012 20:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.