Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.07.2013, 10:46   #1281
electro


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kraków
Posty: 160
Motocykl: nie mam AT jeszcze
electro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 13 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post


Choć to tylko suzuki coś tam z niego można wydłubać...
No i to jest właśnie prawie mój sprzęt marzeń
Rama i silnik z DR650SE + Keihin FCR, zawias WP, duży zbiornik i szersze siedzenie.

Motocykl lekki, z totalnie niezawodnym i mocnym silnikiem, super w terenie i na drodze. Jeśli ktoś to zacznie produkować fabrycznie, to ja zamawiam od razu trzy
electro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2013, 10:49   #1282
electro


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kraków
Posty: 160
Motocykl: nie mam AT jeszcze
electro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 13 godz 13 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
A ten też wygląda super.
Miałem okazję zrobić w tym roku dłuższą rundkę po piachu i asfalcie na nowej tenere i jestem pod wrażeniem - ktoś w końcu wypuścił motocykl, który prosto z fabryki nadaje się do podróżowania po bezdrożach. Bo jednak przez dłuższy czas nie było tego typu sprzętu na rynku, no może oprócz KLR650.
electro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2013, 10:53   #1283
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał electro Zobacz post
W temacie wydumek - zobacz, co dopra wydlubał na bazie DR650SE - jest gdzieś na FAT relacja zdjęciowa.
coś tam dłubnął

dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2013, 11:07   #1284
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,857
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 5 godz 29 min 33 s
Domyślnie

Trudno w tych czasach znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka,ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko...
fajnie się ogląda i debatuje o wydumkach, ale jeszcze fajniej się je buduje...
Od poniedziałku zabieram się za szczepienie zawiasu do afry
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2013, 15:09   #1285
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Jeździłem SE w czasach kiedy mało kto u nas wiedział o jej istnieniu , mam kilka argumentów żeby jej nie chcieć . W ostatnich latach jakoś niespodziewanie stała się znów pożądana . Pamietam jak pociąłem pierwszą Africe to koledzy patrzyli na mnie jak na zjeba , dziś nie jest to już żadne dziwactwo . Za derkę trzeba wyłożyć dwa klocki euro , których moim zdaniem nie jest absolutnie warta . XT 660X z 2010 roku kupiłem za jedną trzecią tej kwoty .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2013, 17:49   #1286
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Miałem przygodę z 660 z roku 2006 bo wydawała mi się fajnym pomysłem. Zrobiłem nią nawet Maroko , ale ostatecznie zrezygnowałem - pomimo fajnego silnika. bardzo podobał mi się pomysł Yamahy z nie dzieloną głowicą i wałkiem na łożyskach wkładanym z boku - tak jak w starych kl-ach, czy choćby skuterach yamahy. Bez pieprzenia:
+ Silnik - jest długowieczny, dynamiczny
+ spalanie - minimalne 3,1 w Maroku, maxymalnie - 5,5, średnio 4,5 a
- Zasilanie wtryskiem w XT-ku daje trochę opuźnienia przy pewnych obrotach (sprawdziłem w 3 sztukach), ale nie w każdym jest równie duże i podobniez związane jest to z potencjometrem na przepustnicy - były wymieniane w akcji naprawczej.
- seryjny zawias przedni - Paioli bez regulacji, dobijał, ogólnie słaby
- seryjny zawias tył - zawieszenia na poziomie Transalpa
- fabryczny wydech - waży 10 kg i idzie dołem, ja zamontowałem wydech arrowa i przerobiłem kolektory od Yamahy Raptor 660 - idą górą. Motocykl po wywaleniu katalizatora zyskał na osiągach (albo chałas robi takie wrażenie).
- XT nie ma wymiennego filtra paliwa w baku a jedynie siateczke na smoku pompy w baku. Można całą pompę wsadzić w taką akcesoryjną siateczkę robiącą za filtr..
-W xt 660r i x fabryczny filtr powietrza jest papierowy i malutki. Cały airbox jest malutki. Żeby podnieść moc ludzie wiercą Airbox i montują w tym filterki, stosują pokrywę airboxu z filtrem ale do enduro to się raczej nie nadaje. Zasada pracy airboxy w xt jest trochę inna niż zazwyczaj - powietrze filtrowane jest na wejściu do airboxu i sam airbox musi być szczelny, co dostanie się do airboxu to i do silnika. Trzeba zrobic nowy airbox i za 1/4 ceny motocykla sa takie w handlu
- podnużek kierowcy mocowany jest do ramy za pomocą 1 cm tulejek, gleba na twardym i podnużek wyrywa kawałek ramy razem z tulejkami, śrubami i wspawanymi gwintami. Mi całość się wygieła (na ramie ) przy naprawdę niegroźnej glebie na kamyczkach)
- nie składana dźwignia zmiany biegów oraz hamulca - do wymiany.
- przy zabawach na wydmach afryka chodziła na wentylatorze, DRZ kumpla również , mój XT nie wyłanczał wentylatora a na 300 metrowym podjeździe na wydmę zakończył jazdę z gotującą się chłodnicą i dymiąc z wydechu (olej zaczął się koksować).. inna sprawa że pałowałem, ale niesmak pozostał

Ogólnie moim zdaniem choć fajnie jeździ na czarnym to robiąc moda na bazie Xt660 trzeba podejść bardzo kompleksowo i trzeba w tym sporo zaangażowania - wiedzy i finansów.
ps. tenere 660 w wersji z abs dostała zmniejszony skok zawieszeń do 16 cm , czyli tyle co moja stara MZ
Podaj prosze argument żeby nie mieć dr 650Se bo jestem nim zainteresowany
Podajcie proszę argument przeciwko tt600 oraz dominator 650 (zawias do zmiany na 43 mm z exc), husqvarna 610 ie - zasilana wtryskiem- najmłodsza ale nie widzę różnic w silniku względem modelu z 2000 roku, na dodatek rama wygląda jak bym ja ją pospawał z półcalowych rurek..
pewnie kupie największy młotek z wymienionych motocykli czyli tt, bo "twarda", tania w naprawach i nie problematyczna.
Ostatnio na wycieczki wożę swój motocykl/lub mi wożą więc nie musi to być długodystansowiec a w koło komina latam exc i go systematycznie zamulam
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 20.07.2013 o 18:17
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2013, 06:42   #1287
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Podaj prosze argument żeby nie mieć dr 650Se bo jestem nim zainteresowany

Mam już dość olejków chłodzonych wiatrem , gdzie przy wolnej jeździe po wydmach w wysokich temp. gotują się i przegrzewa się góra , nie chce mi się bez końca remontować głowicy , docierać zaworów , wymieniać koników i przytartych wałków , co w se jest częstą przypadłością . Kolejny argument to ospała jednostka napędowa , której nie da sie pobudzić . W 660 zakładam comandera i mam możliwość zmiany parametrów . Jest tez druga strona medalu jak zawsze , jeśli eksploatujesz moto zgodnie z jego przeznaczeniem to zapewne większość usterek zminimalizujesz, ale ja tego nie robię z żadnym .
Po wielu latach jazdy po krzaczorach mam pewne wymagania . Kiedyś wjeżdżałem na Africe i nie przeszkadzało mi to że po kolejnej glebie nie miałem już siły na jej podniesienie , teraz zmieniłem motocykl ze względu na kilka kg różnicy w wadze . Jak wiesz kocham afrykańskie piochy i często jeżdżę na czarny ląd , dlatego silnik chłodzony cieczą . Propozycja Cibora z ER6 jest ciekawa , ale dwu cylindrowe rzędówki jakoś nie specjalnie mi leżą .
Zdrowia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2013, 22:38   #1288
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

I mi czasem powraca pomysł kupna 660r, będę śledził temat. Silnik rzeczywiście ma fajny.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2013, 23:10   #1289
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

a mi ciagle chodzi po glowie jakis pick up z usa , hiene bym oddal za takiego
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2013, 23:32   #1290
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

tundra 5,7 l ? Parkuje koło mojego biura, zajmuje 3 miejsca na parkingu
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wydumka o kosztach NOR/FIN Evvil Umawianie i propozycje wyjazdów 12 18.07.2013 12:03
Wydumka afrykańska - dla tych co się boją o plastiki... sambor1965 Inne tematy 23 12.12.2010 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.