Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.11.2013, 20:50   #21
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 505
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 2 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Może nie w tym dziale ale też o chowaniu pieniędzy
-kobieta wychodzi z kościoła i lamentuje że ją okradziono
- ksiądz pyta gdzie miała schowane pieniądze
- w staniku proszę księdza
-i nic nie czułaś
-czułam ale myślałam że to w uczciwych zamiarach
A tak na poważnie to rzeczy cenne (pieniądze, dokumenty) należy rozmieścić w kilku różnych miejscach wtedy nie stracisz wszystkiego.
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2013, 21:43   #22
Maciej


Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 250
Motocykl: nie mam AT już
Maciej jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 8 godz 19 min 8 s
Domyślnie

A ja jak jeżdżę np na giełdę słomczyn to pojedyńcze papierki chowam do skarpetek a całe pliki banknotów do gaci.
Maciej jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2013, 22:51   #23
Peterka


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 55
Motocykl: CRF300L - zmiana z Husqa TE610ie
Peterka jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 8 godz 14 min 42 s
Domyślnie

Portfel w boczną kieszeń bojówek a w "podręczną" kieszeń trochę rupii na tuk tuka czy jakieś chapati Ale grunt to nie popadać w paranoję jak to już ktoś radził i nie spinać się, że zaraz okradną bo to po człowieku widać. W Indiach też są bankomaty więc nie trzeba zaraz nosić przy sobie 1k $
Peterka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2013, 14:55   #24
ofca234


Zarejestrowany: Aug 2011
Posty: 338
Motocykl: XChallange
ofca234 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 2 godz 25 min 10 s
Domyślnie

ja mam taki system:

a) kilka kont. jedno na biezace wydatki, drugie gdzie jest cala kasa, trzecie rezerwowe. ktos w Polsce ma moje dane do logowania i doladowuje od czasu do czasu konto 'biezace'. nawet jak mi przystawia gnata i bede musial wyciagac wszystko do zera - nie wyciagne wszystkiego. wyplaty mam za free na calym swiecie, wiec jak konczy mi sie gotowka to wyplacam troche.
b) kase mam porozkladana po roznych kieszeniach. na patent z kieszeniami na ochraniacze nie wpadlem, przyznam, ze jest b. dobry.
c) kopie dokumentow, dodatkowa karta, troche gotowki w dolarach/euro mam schowane w motocyklu. w apteczce, ktora jest w bagazniku mojej ST
d) dokumenty w szaszetce, ktora chowam pod spodnie. oddzielnie paszport i oddzielnie ID w portfelu
e) skany wszystkich dokumentow mam na roznych nosnikach ze soba (telefon, karta w aparacie) plus wystawione via cos takiego jak dropbox przez siec

do tego nie rzucam sie w oczy. nosze na sobie tanie marki, ktorych nie znaja miejscowi lub nie wzbudzaja sensacji (Quechua glownie), mam aparat, ktory z daleka wyglada jak Smienka (Fuji X10), slaby, stary telefon, etc.
ofca234 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kurtka i spodnie (for ladies) za mala kase kuntakinte Ciuch Afrykańczyka 6 14.10.2012 19:25
Relacja i porojekcja filmu z wypraw motocyklowych Głazio Imprezy forum AT i zloty ogólne 17 16.03.2011 21:37
Umawianie wypraw (kraj i świat) creativka Lejdis 3 26.10.2010 08:37
Kto ma luźną kasę? 7Greg Inne tematy 21 11.03.2009 08:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.