Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.05.2013, 07:26   #1
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie Kingway DOminator 700 a Yamaha Grizzly 700

elo fachury

dotarły do mnie słuchy takowe, że powyższe to bliźniaki.
czy faktem jest?
problem mam taki, że poszukuję części do skrzyni biegów bo się posypało - w Polsce nie do dostania /dystrybutor to jakaś bania.../, mam dojście jeszcze w CZ ale na wszelki chciałem się upewnić, czy ew. nie możnaby kupić fantów od Grizzliego700?
mam teraz nieruchomość w garażu i części niet.

spotkałem się z taką opinią, że wręcz wyjeżdżają z jednej fabryki ale oczywiście może być to plotka. wiecie coś na ten temat?
byłem mooocno zdumiony jakością wykonania i obróbki fantów w trzewiach tego kolosa. więc albo Yamaha maczała w tym palce faktycznie albo po prostu oni już umieją to robić niemal doskonale

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 08:34   #2
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Matias, to żart ? Ocipłeś ? To jest CF-moto, fakt nie najgorzej, ale i nie jest dobrze. Założenia konstrukcyjne są podobne ale Gryzlaka mi tu nie obrażaj.
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 09:52   #3
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ok. rozumiem, że nie pasuje jak pisałem - powtarzam plotkę i nie upieram się przy niej.

co do wykonania zewnętrznego to widać oczywiście oszczędności, natomiast silnik robiony jest przez FujiMotor jak się zdążyłem naumieć w międzyczesiu i powiem Ci, że bardzo fajnie to wszystko jest spasowane i obrobione.
serio serio zero lipy - na pierwszy rzut oka to nie jest chińszczyzna. samo pasowanie łożysk na wałki jest zrobione tak, że hm... z rozbiórką i rozpołowieniem karterów w garażu jest pewien kłopot.
no ale skrzynia i tak się wyebaua bo uważam, że założenia konstrukcyjne były błędne. i to akurat może być typowe w sprzęcie stamtąd.
+ IMO zupełnym przerostem formy nad treścią jest płytkowa regulacja luzu w takim gównotrzęsie.

poza tym facet nie bawi się tym tylko ciąga jakieś przyczepki z nawozem, gnojem, płuży zimą, bronuje, więc sprzęt dostaje na wsi w dupę więcej niż niejedna przeprawówka. i tu będę bronił jakości wykonania - obrobiły się sprzęgła kłowe i starł/przypalił jeden wodzik ale to wynik nieumiejętnej eksploatacji - poza tym zero oznak zużycia.

fanty jednak zamawiamy w CZ - tam mają ten temat fajnie połapany.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 10:23   #4
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Swego czasu niejaki Zderzak znany w światku 4x4 jeździł tym jako kierowca-zawodnik firmowy Kingwała, między innymi w Poland Trophy. Nie będę przytaczał jego komentarzy bo dostał bym bana , a delikatnie mówiąc nie był zbyt zadowolony .
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 11:18   #5
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zdaje mi się, że to mniej więcej tak jakby chcieć z motyką na słońce i udowadniać, że jednak się da.
sport ma jednak troszkę inne wymagania materiałowe i przeglądowe - narzekanie, ze KWay sie zdupił bo się go zabiło to jest słabe... - to jest traktorek do spokojnego pyrkania i jako taki ma szansę służyć.

no nic - zobaczymy jak się przyłożą do części bracia czesi. u nas nie ma najmniejszych szans na komunikację z tym co pozostało po Kingway u w Polsce - serwis dramat.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TDM 850 czy Yamaha Super Tenere ? Kubaandcom Yamaha 48 21.04.2022 14:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.