Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.01.2009, 21:59   #1
ARIL
 
ARIL's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ARIL jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 min 47 s
Domyślnie AT czy DL650 oto jest pytanie...

Witam.
Mam lekki dylemat i nie wiem za bardzo co zrobić.Zbliża się sezon ( choć wiadomo,że czasem trwa cały rok) i czas kupić nowy motocykl. Rozważam 2 w/w motocykle i mam kilka pytań do braci motocyklowej.
DL650A...2009 K9..wiem jak jeździ,jak się zachowuje w terenie,jakie ma mocne strony.Trochę już K8 jeździłem i nie powiem..jedyne co mi przeszkadza to trochę za mało mocy i off-roadowo wypada raczej słabo ( piszę o standardzie z fabryki bez przeróbek)..cala reszta,spalanie,ochrona przed wiatrem, jak się sprawdza w ruchu miejskim jak najbardziej mnie zadowala.
No i co nejlepsze takiego DL'a 650 2009 mogę kupić za cenę niewiele wyższą od używanej AT z końca produkcji. (22-23tys.)
Nigdy natomiast nie miałem okazji jeździć na AT i stąd pytania:
- jak motocykl zachowuje się podczas szybszej jazdy...no..trochę szybszej niż autostradowa
- jak jest wtedy z ochroną przed wiatrem
- biorąc pod uwagę,że teoretycznie AT będę wykorzystywał do dojazdów do roboty w Warszawie ( oczywiście nie tylko )- jak się ona sprawdza w takich warunkach w porównaniu do takiego DL'a 650
- średnie spalanie? ( trasa,miasto,teren?)


Być może to głupie pytanie akurat na tym forum,ale czy ktoś z Was miałby wybrać AT z np.2001 roku lub nowego salonowego DL'a 650...co byście wybrali...i dlaczego?


Pozdrawiam
Artur
ARIL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 22:17   #2
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Witam
Nie ma nowych afryk niestety.
Jazda powyżej autostradowej w wykonaniu AT to raczej odpada, ale są tacy co nią podróżują 160/170kmh. Byłem wiele razy wyprzedzany przez DL650.
AT ma bardzo dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i wiatrem. Lepszą niż GS DL Tiger itd. lepszą ma np Varadero.

Na mieście jak i trasie DL jest w każdych warunkach motocyklem oszczędniej obchodzącym się paliwem, ale nie bardzo da się tak sprawnie jeździć po krawężnikach i schodach jak na AT 22cm skoku robi swoje.
O trwałości się nie ma co rozpisywać bo nic się nie powinno dziać z suzuki 2009 jak i z afryką 2003.

DL to taki bardziej turystyk niż enduro, a afryka to to i to (oprócz autostrad) a najlepiej się czuje na wycieczkach na koniec świata

U Mnie w firmie jest DL i kilka AT. DL szybciej się zużywa ale daje rade!

PS: właśnie się doczytałem że Ci brakuje mocy w DL. AT ma jeszcze mniej.. Ceny używek motocykli mówią same za siebie co ile jest warte, ale są gusta i guściki

Średnie spalanie AT na mieście przy jeździe emeryckiej 6L. Przy sprawnym połykaniu wszystkiego co się da wyprzedzić dochodzi do 7,5. Trasa od 4,7 do ~ 10 przy pełnym gazie (185kmh)

Pozdrawiam
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 22:22   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 23 min 9 s
Domyślnie

rambo oby takich wypowiedzi było więcej
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 22:33   #4
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Musisz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie ... do czego ma CI służyć motocykl.. jeśli tylko do dojazdów do pracy i asfaltowych wycieczek... to bierz DLa ... jest lekki, szybki .. ma bardzo ładnie zestrojony silnik i skrzynię biegów... Natomiast jeśli bardziej nastawiasz się na off road, polne i leśne dukty... wyprawy w odległe zakątki świata gdzie infrastruktura drogowa jest szczątkowa, to tylko Afryka ... DL i Afryka to trwałe motocykle ... ale Afryka ma gaźniki zatem każdy kowal sobie poradzi z DLem już bardziej skomplikowana sprawa... Ja wcześniej latałem dużym DLem ... i przesiadłem się na Afrykę , bo DL nie nadawał się do off roadu wogóle... za to na asfaltach radził wyśmienicie... tzw "złoty środek" nie istnieje zatem na szutry i lasy mam Afri a na winkle i tor SV 650 S i teraz wilk syty i owca cała.
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 22:45   #5
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
rambo oby takich wypowiedzi było więcej
Dzięki Pałeł. Już mi działa klawka normalniej Ale i tak się dziwię że mi się udało przy grypie żołądkowej
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 22:48   #6
ARIL
 
ARIL's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ARIL jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 min 47 s
Domyślnie

Rambo dziękuję za odpowiedź, Cibor -mówisz jak prawdziwy handlowiec
Niestety co racja to racja i trzeba by mieć kilka motocykli żeby móc jeździć wszędzie i jak się chce.

W takim razie jeszcze dwa pytania a mianowicie. Czytałem różne opinie o silnikach AT i ich trwałości. Jak wygląda sprawa z przebiegami do remontu silnika? Ciężko mi uwieżyć że i 300tys. potrafi ( a gdzieś takową wypowiedź widziałem już)
No i moc...60KM to nie dużo ale podobno można wykrzesać z AT ponad 80 KM. Czy lepiej to zrobić po ew.kupnie motocykla ( i jak to wpływa na żywotność silnika) czy dopiero po remoncie?
ARIL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 23:07   #7
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Co do trwałości Afryki to faktycznie .. dobrze serwisowany motocykl powinien z palcem w dupie wyjeździć 200-300 tys. oczywiście trzeba będzie wymienić ... a to tarcze sprzęgłowe a to pierścienie ..oliwki może ubywać ... ale DL też daje radę ... na zagramanicznym forum DLa goście w Stanach dymają po 100 - 150 tys mil i nic się nie dzieje... nawet oleju nie biorą... wszystko zależy od tego czy właściciel dba o motocykl... Co do rasowania Afryki to moim zdaniem nie ma zupełnie sensu.. wymaga to wpompowanie kupy kasy ... a efekt nie pewny... to już lepiej od razu kupić KTMa LC8.
Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 23:12   #8
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Wykrzesanie z AT 80KM to chyba africanqueens i to za sowitą opłatą, zdaje się że około 10tys pln. 300tys? non problemo, są tacy co się zbliżają do tej granicy . Ja miałem blisko 200 tys i tylko brał lekko olej, nic więcej.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 23:18   #9
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ARIL Zobacz post
Rambo dziękuję za odpowiedź, Cibor -mówisz jak prawdziwy handlowiec
Niestety co racja to racja i trzeba by mieć kilka motocykli żeby móc jeździć wszędzie i jak się chce.

W takim razie jeszcze dwa pytania a mianowicie. Czytałem różne opinie o silnikach AT i ich trwałości. Jak wygląda sprawa z przebiegami do remontu silnika? Ciężko mi uwieżyć że i 300tys. potrafi ( a gdzieś takową wypowiedź widziałem już)
No i moc...60KM to nie dużo ale podobno można wykrzesać z AT ponad 80 KM. Czy lepiej to zrobić po ew.kupnie motocykla ( i jak to wpływa na żywotność silnika) czy dopiero po remoncie?
Aril, mam jakieś wrażenie że jesteś dość młody w mikołaja też jeszcze wierzysz..?
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2009, 23:19   #10
JareG
Piast Kołodziej
 
JareG's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Toruń
Posty: 1,892
Motocykl: RD03
JareG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 17 godz 44 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Wykrzesanie z AT 80KM to chyba africanqueens i to za sowitą opłatą, zdaje się że około 10tys pln. (..)
Jesli dobrze pamietam, to cos kolo 2k EUR
__________________
Pozdrawiam z Torunia i okolic,
Jarek

K1200RS & TRX850 & XTZ850
JareG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Z centralką czy bez? oto jest pytanie Skydiverek Wszystko dla Afryki 21 09.01.2014 18:20
zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie kruk Inne tematy 182 22.02.2012 10:49
Pytanie: czy jest jakis zamiennik tripmastera.. JareG Wszystko dla Afryki 2 22.04.2008 17:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.