Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.10.2016, 01:01   #1
velmafia


Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 6
Motocykl: Transalp 600 '87
velmafia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 7 min 27 s
Domyślnie Wypadek w Mołdawii, problem z ubezpieczycielem sprawcy.

Siema,

13-go sierpnia swój wyjazd wakacyjny zakończyłem w Mołdawii na zderzaku taksówki która wyjechała mi z podporządkowanej. Na szczęście żyję i obrażenia skończyły się na złamanym lewym kciuku i mocnym stłuczeniu/zmiażdżeniu kolana i okolic, na szczęście żona (pasażer) tylko nabiła siniaka. Już pomału wracam do zdrowia.

Po wypadku sprawa przewinęła się przez tamtejszą policję i zakończyła się przyznaniem się do winy sprawcy i mandatem dla niego. Następnie sprawa została zgłoszona do jego ubezpieczyciela. Wtedy wróciłem do domu.

W tamtym tygodniu dostałem list od mołdawskiego ubezpieczyciela że powołując się na jakiś tam przepisów inchiejszego OC, nic nie wypłacą, bo ubezpieczenie było nieważne...
Z tego co rozumiem ten przepis, to jeśli osoba fizyczna przekaże pojazd osobie prawnej, a ta dalej osobie fizycznej, to OC jest nieważne. Oni to zinterpretowali tak: właściciel firmy taksówkarskiej przekazał swoje auto swojej firmie, a potem firma pracownikowi, więc ubezpieczenie jest nieważne. Śmierdzi to jakimś wałkiem, dlatego mam pytanie:
Znacie jakieś firmy zajmujące się takimi sprawami, albo jakiegoś adwokata od spraw komunikacyjnych w Mołdawii? Ewentualnie kogoś kto mógłby pomóc/doradzić?
Ewentualnie czy miał ktoś doczynienia z jakimiś wschodnimi ubezpieczycielami (najlepiej Mołdawskimi) i może coś doradzić?

Pozdrawiam
Kamil
velmafia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2016, 07:34   #2
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 18 godz 47 min 26 s
Domyślnie

A zgłaszałeś szkodę u swojego ubezpieczyciela? Wiem, że to dziwnie brzmi, ale teraz możesz szkodę z OC sprawcy zgłosić u swojego ubezpieczyciela - o ile masz "dobre" OC z tzw. bezpośrednią likwidacją szkody.
Dodatkowo, uderzył bym do UFG https://ufg.pl/infoportal/faces/page...=ic9hl6sq4_105, o ile nie masz problemów z ciągłością OC

Ostatnio edytowane przez tommi : 13.10.2016 o 07:38
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2016, 07:59   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 53 min 20 s
Domyślnie

Dobrze ze czytam pomału a ty masz konto od 2013 roku bo mało brakowało i dostał byś ostrzeżenie za spam a co w przypadku jednopostowca właśnie zarejestrowanego skutkuje banem

Wszystkim którzy pragną się tylko po to zarejestrować aby w tym wątku odpowiedź zamieścić informuję bany będę sypać się gęsto i bez litości
Nie dotyczy to was forumowiczów wy radzie co wiecie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2016, 09:04   #4
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 30 min 18 s
Domyślnie

W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy sprawca posiadał polisę w TU, które ma reprezentanta roszczeń w Polsce. Jeżeli podasz nazwę TU to sprawdzę.
Po drugie biorąc pod uwagę kraj w którym miało miejsce zdarzenia to uważam, że to będzie ciężki temat. Uważam, że ciężko będzie znaleźć osobę, która będzie się chciała podjąć takiego zadania. Kopiuję Twojego posta i wysyłam do kilku osób, aby zorientować się w temacie.
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2016, 13:59   #5
velmafia


Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 6
Motocykl: Transalp 600 '87
velmafia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 11 godz 7 min 27 s
Domyślnie

@tommi - jestem ubezpieczony w PZU i mam bezpośrednią likwidację szkody w ramach OC, ale działa to tylko na terenie Polski (info uzyskane telefonicznie od PZU jeszcze w dniu wypadku).
Co do UFG nie udało mi się znaleźć informacji że zajmują się także sprawami poza granicami kraju. Co prawda w Mołdawii jest coś na kształt UFG, ale z tego co znalazłem, to wypłata od nich jest jakoś mocno ograniczona co do zakresu wypłaty odszkodowań.

@onufry22 - jeszcze w Mołdawii szukałem informacji czy ten mołdawski ubezpieczyciel (Moldasig) ma w Polsce reprezentanta, wtedy nie udało mi się znaleźć, więc zgłosiłem sprawę na miejscu bezpośrednio do ubezpieczyciela, kontaktowałem się z nimi mailowo, więc zapomniałem o reprezentancie w kraju. Teraz sprawdziłem na stronie http://www.pbuk.pl/pl/lista-korespondentow i wychodzi na to że ich reprezentantem jest PZU, więc jest jakaś opcja którą spróbuję wykorzystać.
O tym o że może być ciężko z tym ubezpieczeniem to zostałem poinformowany jak dzwoniłem do konsulatu zaraz po wypadku. Ale nie mam zamiaru odpuścić.

Rozważam jeszcze opcję znalezienia adwokata na miejscu i podpisania mu pełnomocnictwa, bo i tak muszę po trampka jeszcze wrócić. Tylko że wielokrotnie byłem ostrzegany tam na miejscu, żeby uważać na tamtejszych adwokatów, bo mocno są powiązani z firmami ubezpieczeniowymi i mogą więcej zaszkodzić nić pomóc.

@pałeł - raczej należę do tych czytających tutaj niż piszących

Pozdro
Kamil
velmafia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.10.2016, 18:16   #6
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Żeby się nie skończyło jak w przypadku Olka, miał wypadek w Gruzji, Afryka została i po jakimś czasie ślad po niej zaginął!
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 19:14   #7
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,000
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 13 godz 30 min 18 s
Domyślnie

Prześlij mi odpowiedź jaka dostałeś od tego TU widzę szansę dla Ciebie
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek gruby Inne tematy 14 21.08.2016 17:32
Wywiało nas do Mołdawii [wrzesień 2013] igi Trochę dalej 27 06.06.2014 12:24
Wypadek Evvil Inne tematy 49 24.09.2011 15:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.