Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.11.2021, 22:58   #541
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

To był pierwszy dzień kiedy próbowaliśmy jak wygląda prawdziwa jazda samochodem elektrycznym we Włoszech. W San Marino dorwaliśmy się do wolnej ładowarki aby się podładować w trakcie obiadu. Później jadąc w kierunku Gran Sasso, próbowałem znaleźć coś szybszego i niestety się nie udało. To znaczy znaleźliśmy jedną ale nie współpracowała z naszą kartą i tym sposobem dzień zakończyliśmy w agroturystyce z widokiem na Asyż. Myślałem że nie będzie problemu z podłączeniem się do gniazdka, ale się myliłem, bo na miejscu nawet nie było z kim rozmawiać na ten temat. Odłożyłem temat do następnego dnia gdzie w trakcie spaceru po miasteczku miałem zamiar podładować baterię. Ten plan jak się okaże również spalił na panewce. Rano podjechaliśmy po pod pierwszą ładowarkę i się okazało że nie działa, podobnie jak 3 następne, piąta była zepsuta. W następnych dniach się przekonałem że obsługa Enel X wymaga cierpliwości. W Nursji próbowałem znaleźć nocleg z gniazdkiem, wpisując takie życzenie w booking, jak się okazało informacja o stacji ładowania w danym miejscu nie oznaczała że miejsce noclegowe takowe posiada. Często była to ładowarka firmy Enel x położona w pobliżu noclegu.


Dzień czwarty

Wenecja- San Marino- Asyż

https://goo.gl/maps/PMseSxK6TvCKLe999


Dzień piąty Asyż Nurjsa

https://goo.gl/maps/3CE2zvrCtMA4gwVx9


https://www.flickr.com/gp/wawrzeniec/i13d8Y
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2021, 18:41   #542
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nie wiem tylko co byśmy mogli z tą wiedzą zrobić? To już nasze 3 lusterko od czasu zamieszkania w centrum. Z jednego incydentu mam nawet filmik, wynik - umorzone z powodu braku sprawcy.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2021, 19:02   #543
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Wczoraj były derby, Szewską w asyście policji przemaszerowali, odpalając race kibice jednej z drużyn. Taki mamy klimat. Naprawdę stawiając auto zawsze się zastanawiam jak będzie wyglądać na drugi dzień. Dzisiaj udało się w serwisie ustawić lusterko w pozycji do jazdy, ustabilizowane czarną taśmą, zobaczymy jaka będzie dostępność części.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2021, 20:03   #544
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Teraz będzie trochę tekstu, niechaj na twarzy wyjdzie mu taki wzorek jaki ma na podeszwach najlepiej w kolorze wściekłe fioletowym i niech już mu tak zostanie jak piętno
W Tesli jest tryb "SENTRY MODE", gdzie po włączeniu nagrywa każdy ruch po każdej ze stron.
Oczywiście w odszukiwaniu właściciela buta to nie do końca zadziała, ale takie OC sprawcy -> patrz Policja, wydaje mi się do obronienia.

Ps. W najnowszej wersji można nagrać głos ostrzegający, np. "Wypie.laj bo będę strzelać" i też po niemiecku
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2021, 22:10   #545
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Co tam lusterko, miałem umówiony serwis na środę, wymiana drążka stabilizatora i nic z tego bo nie ma części. Będzie się dalej tłukło przez minimum dwa tygodnie, ciekawe czy bebechy do lusterka znajdą się jeszcze w tym roku, czy dopiero w przyszłym
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2021, 09:48   #546
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Po ilu tysiach wymienia się drążek stabilizatora w tym autku?
Nie ma drążka bo są problemy z półprzewodnikami?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2021, 09:49   #547
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Raczej problemy z transportem towarow, jesli VW wykonuje elementy za granica.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2021, 09:55   #548
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Nie jest tak źle bo inny użytkownik ma ten sam problem po 10000 km, a kolejny dopisał że to wina złego supportu. Bo musieliby ten drążek wyciągnąć z bieżącej produkcji. To przypomina mi kłopoty z naprawą małego GSa gdzie ze 3 miesiące czekaliśmy na rury do przedniego zawieszenia. Umyłem samochód i znalazłem jedną przycierkę w rejonie tylnego koła, mógłby to być efekt przeciskania się między słupkami w miasteczku Castellana Grotte, chociaż przyglądając się fotkom po tym dniu nie bardzo mogę się tego dopatrzeć, może to się stało w innym miejscu i może bez naszego udziału. Odwożąc mamę na 3 dawkę szczepienia, byłem zaskoczony ilością ludzi w Pacanowie. Jak się okazało większość przyszła na pierwszą dawkę. Wyjaśnieniem okazała się informacja że rodzina która walczyła o przeżycie https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ie-w-szpitalu/ była właśnie z Pacanowa. Dzwoniąc na infolinię w sprawie terminu okazało się że wolny jest tylko jeden termin poniedziałek na 10.00, następne terminy w styczniu> Jak przyszliśmy to wszyscy byli na 10 a obsługa w Pacanowie była trochę odmienna, powiedziałbym z lekka chaotyczna. Mama czuje się dobrze, czego wszystkim życzę. Przy okazji zainwestowaliśmy nasze pieniądze w mąkę z dobrego młyna
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 0F48F103-F7AA-467D-8780-204ED0CDFCA7.jpg (993.5 KB, 6 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez consigliero : 09.11.2021 o 19:48
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2021, 09:37   #549
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Sprawdziłem na zdjęciach i niestety szrama musi być wynikiem mojego przeciskania się między budynkami w Castellano Grotte
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg D53D1819-FBB8-4046-96FA-6892B18BA0C1.jpeg (797.3 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 1F9BDFAD-9F0D-4AC1-A949-081A1EB017B4.jpeg (790.9 KB, 16 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2021, 16:43   #550
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zmieniłem na zimówki, nie wiem ile z 40000 km przejechaliśmy na letnich ale pewnie około 30000. Jak powiedział pan o opon to w przyszłym roku nie będzie co rotować, zostało od 2,2 do 2,5 mm, chyba następnym wyborem nie będzie bridgestone. Podczas ostatnich dni opony zachowywały się zdecydowanie gorzej.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg C288EAB0-44CF-46F1-98DF-25A915A3410C.jpg (1,010.6 KB, 18 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.