Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.04.2021, 09:23   #311
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Według mnie to jest dźwięk rezonansu całego silnika- uzwojen, obudowy, statora itd. To są na bank silniki bezszczotkowe trójfazowe i po prostu tak jest i nie da się tego wyłączyć moim zdaniem.
Dopiero powyżej pewnej prędkości obrotowej sterownik jest w stanie napędzać silnik płynnie i to również słychać.
Per analogia z dużymi bezszczotkami modelarskimi gdzie dźwięk jest identyczny.

M

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
ID.3 jest bardzo dobrze wyciszony i tego dźwięku prawie nie słychać wewnątrz (ja musiałem wyłączyć radio i ogrzewanie aby to usłyszeć).



Tak to słychać na zewnątrz w ID.3



Czy to się da wyłączyć. Hmm, nie wiem. Muszę pogrzebać w menu. Ale mnie to nie przeszkadza (vide co napisałem powyżej).
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2021, 07:48   #312
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zakupilem sobie takie coś do włożenia w gniazdo OBD aby mieć możliwość monitorowania parametrów samochodu, podobno będzie opcja kontroli stanu baterii. Mam zamiar zainstalować aplikację EVNotify dla iOS, nie mam innego telefonu, a twórca aplikacji działa głównie w środowisku androida, przez to w iOS funkcje są dość okrojone. Zasadniczo najbardziej przydatne dla mnie będzie właśnie monitorowanie baterii. Dodatkowo wykupię wersję premium ABRP gdzie można podpiąć dane z EVNotify, dzięki temu program będzie znał dane bezpośrednio z samochodu, co pozwoli lepiej zaplanować wycieczkę. Mam zamiar w jeden dzień dotrzeć do Sarajewa, ładowanie w Miszkolcu i gdzieś w Chorwacji i w Sarajewie. Drugi wariant prowadzi przez Serbię do Czarnogóry, wtedy ładowanie w okolicach Belgradu. Zobaczymy czy uda się połączyć z tym ustrojstwem i następnie zalogować do EVNotify.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2021, 07:53   #313
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Marku, ja już to przerabialem więc opiszę to dzisiaj po południu w swoim wątku.
Podsumowując: to działa ale są pewne ale 😜
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2021, 15:14   #314
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Powiało trochę optymizmem, po raz pierwszy zobaczyłem po załadowaniu do 100% prognozowany zasięg 360. Po wycieczce do dom w Krakowie i powrocie na wieś, zostało 152 km, czyli razem daje jakieś 368 km to pozwoli przejechać jakiś kawałek na wycieczce. Trochę się łamię jak i którędy jechać ze względów covidowych ale mam jeszcze trochę czasu na przemyślenia
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2021, 17:38   #315
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Powiało trochę optymizmem, po raz pierwszy zobaczyłem po załadowaniu do 100% prognozowany zasięg 360.
U mnie po naładowaniu dzisiaj rano do 80% pokazał się chyba nawet lepszy wynik: 202 mile czyli 325km. Jak to przeliczymy do 100% to wychodzi niewiarygodne 405km! Więc ja sobie nie obiecuje za wiele bo po pierwsze dzisiaj ciepło u nas (19*C), a po drugie ta wartość zależy od zużycia średniego zarejestrowanego w ostatnim okresie

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2021, 19:45   #316
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

19 stopni kontra 8-13 to znaczna różnica. Myślę że 410 przy 20 stopniach jest możliwe. Dziś wyjazd testowy do Rzeszowa bo nigdy nie byliśmy, tylko przejazdem się zdarzało. Naładowany do 100 % pokazał 377 prognozowanego zasięgu, jazda bez autostrad, w rejonie Rzeszowa przypomniałem sobie dlaczego nie lubię DK94, te ekrany zamykające domy mieszkających tam ludzi jak w getcie, ale przynajmniej nie mają linii kolejowej w sąsiedztwie. Rzeszów, miasto w reżimie wyborczym, policyjny radiowóz krążący w okolicach starego rynku, ale tak to jest jak przy głównym deptaku mamy siedziby wszystkich głównych partii politycznych. Z ciekawostek, niezłe sąsiedztwo praktycznie w jednym ciągu, urząd miasta, biuro wyborcze, rasputin, liceum oraz kościół. Niestety podobnie jak w Krakowie, rynek to wydmuszka dla turystów, gdzie ciężko o autentyczność, te same knajpy, te same biznesy jak wszędzie. Na tym tle wybija się nazwa schroniska młodzieżowego. Dwie najładniejsze secesyjne kamieniczki oczywiście są siedzibami banków, jednego Pekao i drugiego PKO. Powrót na dłuższe przez Połaniec gdzie są już czynne lody. Wczoraj udało mi się uniknąć przejechania dwóch kogucich bażantów które wybrały sobie miejsce do pojedynku na drodze, tak dziś jakieś zwierzątko typu łasica, nie dało mi żadnej szansy.


Ostatnio edytowane przez consigliero : 25.04.2021 o 15:28
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2021, 11:31   #317
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Kupiłem namiot 2 sekundowy fresh Black do odbioru w Tarnowie już. Nie zrobiłem jeszcze nic w temacie połączenia BT z obd, ale to najmniejszy problem.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png E0765BB6-770C-49BE-900B-6070574CF323.png (558.0 KB, 29 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2021, 12:37   #318
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

myślisz, że ID się do niego zmieści?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 10:51   #319
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Najprawdopodobniej zrezygnuję z prób użycia tego ustrojstwa w obd. Po pierwsze ciężko się z tym połączyć, po drugie w opcjach wyboru nie ma możliwości wybrania ID.3, a za tym idzie brak możliwości aktualizowania danych w ABRP. Próbowałem TRONITY przez dwa tygodnie i za dwa dni mam podjąć decyzję czy z nimi zostaję. Oni działają tylko programowo i są w stanie monitorować działanie baterii. Jednym słowem kolejna stówka wyrzucona w błoto.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 21:13   #320
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Marku,
Nie za dokładnie opisałeś w czym jest problem, ale po kolei:

Cytat:
Po pierwsze ciężko się z tym połączyć
Czyli jest problem ze sparowanie fona z modułem OBD przez bluetooth, tak?

Cytat:
po drugie w opcjach wyboru nie ma możliwości wybrania ID.3
O których opcjach wyboru piszesz? ID.3 trzeba wybrać tylko w EVNotify i definitywne jest tam w opcjach wyboru

Cytat:
Próbowałem TRONITY przez dwa tygodnie i za dwa dni mam podjąć decyzję czy z nimi zostaję. Oni działają tylko programowo i są w stanie monitorować działanie baterii.
A oświeć mnie proszę niekumatego co to takiego Tronity?
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.