Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.06.2017, 11:41   #21
Głazio
 
Głazio's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubaczów
Posty: 307
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Głazio jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 57 min 22 s
Domyślnie



Enduro Polulanka – piękno i piekło mordoru

Umówieni na wspólny wyjazd po ukaińskich połoninach ruszyli na wschód. W poszukiwaniu wspaniałych widoków. Na swoich mechanicznych koniach zetknęli się z latającymi kamieniami i przyjaznymi ludźmi. Po wyciśnięciu litrów potu zdobyli upragniony cel choć w bardzo okrojonym składzie.

Pogoda dopisywała więc ekipa pojawiła się w komplecie. Na długi weekend zaplanowali dojazd offem przez pasmo Pikuja do najwyższego szczytu Bieszczad (Pikuj), Połonina Borżawa, Osta Hora, Połonina Równa. Z założeń udało się zrealizować połowę.



Tuż za granicą szybko dotarli do brodów rzecznych i pierwszych połonin. Już na stracie zmuszeni zostali do szybkiej wymiany dętki, rozwiązania zagadki z newralgicznym czujnikiem, który uprzykrzał im dalszą trasę do ostatniego dnia.



Witani z entuzjazmem przez większość mieszkańców niespodziewanie zetknęli się z kamieniami lecącymi w ich stronę. Chwile później spłoszony koń omotał jednego z nich łańcuchem i spętanych chciał porwać do mordoru !

To dopiero początek wyjazdu a jakże bogaty w wydarzenia.

Relacja z galerią zdjęć >>>

Pełny opis przygód Eduro Polulanki >>>



Podążając dalej mijali stada krów, od których odrywały się stada much podążających za nimi.

Bardziej wymagająca trasa zaczęła się od Przełęczy Użockiej. Od niej rozpoczęli błotno-glinianą wspinaczkę dążąc do celu. Było na prawdę sucho, jednak błota nie brakowało. Willy przy wyjeździe z bagna, bicie nura w mętnej mazi to przykłady przygód traktowanych z humorem. Był też inny aspekt tego wyjazdu, ciągnący się za nimi ogon z powodu słabego przygotowania motocykla. Umiejętności też miały ogromne znaczenie. Efekt – bardzo rozciągnięta grupa.

Jeszcze pierwszego dnia ekipa została uszczuplona z powodu tragedii jednego z uczestników. Obrót stawu kolanowego o 180 stopni wymusił ekspresową akcję ratunkową aby zdążyć przed zmrokiem. Pochłonięci ewakuacją zagubili po drodze ogon, który z przymusu spędził noc w lesie (ocalał i ma się dobrze).



Na zdjęciu nasz tragiczny w skutkach podjazd ! Ciemne chmury nie wróżyły piekła mordoru !



Pozostała część ekipy zdobyła upragniony Pikuj i tuż przed zmrokiem dotarła do bazy. Po wielkich zachwytach tego co dostarczyła trasa, zapowiedziany dzień wcześniej jednodniowy uczestnik powrócił z uśmiechem od ucha do ucha do domu aby zdążyć jutro do pracy.







To tylko fragment wydarzeń dnia pierwszego.
Chcąc poznać całą historię wyjazdu kliknij i przejdź na Forum Radiator >>>, gdzie poznasz więcej szczegółów z kolejnych dni emocjonującego wyjazdu, gdzie ściera się piękno i piekło mordoru.

W dalszej części relacji na Forum Radiator >>>:
– trasa na skróty – 500 metrów w 30 minut,
– stromy podjazd z przeszkodami (wystającymi spod ziemi skałami okraszony slalomem między drzewami),
– w strugach deszczu,
– motocyklem na Ostrej Horze w czapce, okularkach i krótkich spodenkach,
– upadek motocyklisty z motocyklem jakieś trzy piętra w dół,
– przeprawa przez zapętlone krzaczory,
– wywrotki – bez tego się nie nauczysz,
– Bojkowskie specjały,
– gliniany spław,
– powrót przez mgłę w huraganowym wietrze,

to jedynie fragmenty opisu Enduro Polulanki z pięknem piekła mordoru (pełna relacja >>>).









Miłej lektury :-)
__________________
http://www.radiator-mototurystyka.pl/
Głazio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2017, 21:17   #22
Stirlitz
 
Stirlitz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mazury
Posty: 69
Motocykl: GS800, WR250R, Fred
Stirlitz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 1 godz 59 min 50 s
Domyślnie

Rafał, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Jak wspominam Ciebie i Kryla z wiosennej przeprawówki to zawsze mam banana na twarzy.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 2017-05-06 13.29.01.jpg (989.7 KB, 12 wyświetleń)
Stirlitz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2017, 23:04   #23
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stirlitz Zobacz post
Rafał, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Jak wspominam Ciebie i Kryla z wiosennej przeprawówki to zawsze mam banana na twarzy.
Ja też mam banana ale gdzie indziej..) Chodzi mi raczej o barmanki, z którymi chłopaki tańczyli na stołach w Ust..)) Oj działo się...

No i ponowne ukłony dla Kryli za znajomość tekstów https://www.youtube.com/watch?v=JvxG3zl_WhU i https://www.youtube.com/watch?v=cxtnot8lY4U barmanka była zachwycona!
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..

Ostatnio edytowane przez Pirania : 28.06.2017 o 07:25
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2017, 21:58   #24
Głazio
 
Głazio's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubaczów
Posty: 307
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Głazio jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 57 min 22 s
Domyślnie

Po długo odwlekanym fakcie, w końcu udało mi się dokończyć film z wyjazdu.
Liczę, że przypadnie do gustu. Miłego oglądania. Uwaga na przekleństwa.

__________________
http://www.radiator-mototurystyka.pl/
Głazio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Iran trip 2017 - start 12.05.2017. Emek Przygotowania do wyjazdów 137 14.06.2017 16:13
Enduro Pohulanka 29.04.2017 - 01.05.2017 wojtekm72 Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 28.05.2017 22:49
Jazda enduro/hard enduro/trial w Niemczech - da się? ;-) electro Inne tematy 20 23.01.2015 10:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.