Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.03.2009, 00:13   #21
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie

Sorry Panowie juz jestem ( kilka dni w drodze słuzbowo byłem i nie było czasu zajrzec na wasze zajebiste forum )

Na wstepie wielkie dzieki za tyle cennych informacji, choć widzę że to troche trudniejsze niz mi się na wstępie wydawało, ale wasze wypowiedzi i rady udowadniają to że na tym forum sa sami fachowcy i mega doświadczeni podrożnicy.

Chyba rozwiązanie jest jedno zmieniam motorek jak najszybciej na enduro i może uda się podłączyć do kogoś doświadczonego i ruszyc w kierunku wschodu.

Bo ten kierunek to moje wielkie marzenie, jak czytam wasze opisy z tamtych kierunków to czytam je i czytam po kilka razy. Moje ulubione to
Wyprawa Magnusa
Oczywiście Jojny no i Kamczatka Movistara to juz wogóle Kosmos.

Ale wierze że i mnie kiedyś sie uda.

Panowie wielki szacun i mam nadzieje że do zobaczenia, to co robicie jest wielkie!!!!!!
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2009, 01:27   #22
DrSpławik
tip top
 
DrSpławik's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa / Kraków
Posty: 399
Motocykl: RD07a
DrSpławik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 55 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał deny1237 Zobacz post
Sorry Panowie juz jestem ( kilka dni w drodze słuzbowo byłem i nie było czasu zajrzec na wasze zajebiste forum )

Na wstepie wielkie dzieki za tyle cennych informacji, choć widzę że to troche trudniejsze niz mi się na wstępie wydawało, ale wasze wypowiedzi i rady udowadniają to że na tym forum sa sami fachowcy i mega doświadczeni podrożnicy.

Chyba rozwiązanie jest jedno zmieniam motorek jak najszybciej na enduro i może uda się podłączyć do kogoś doświadczonego i ruszyc w kierunku wschodu.

Bo ten kierunek to moje wielkie marzenie, jak czytam wasze opisy z tamtych kierunków to czytam je i czytam po kilka razy. Moje ulubione to
Wyprawa Magnusa
Oczywiście Jojny no i Kamczatka Movistara to juz wogóle Kosmos.

Ale wierze że i mnie kiedyś sie uda.

Panowie wielki szacun i mam nadzieje że do zobaczenia, to co robicie jest wielkie!!!!!!
Posłodziłeś jak należy....

Lewar, na weekend pyrkniesz się do Luxembura czy Lichtensztajna?
Będzie poruchawka w Unii... Zobaczysz...
__________________


Ci sono mari e ci sono colline che voglio rivedere

Znam Bajrasza.
I no Bayrash ( ang )
DrSpławik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2009, 01:53   #23
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lewar Zobacz post
Ty, Elłód to jesteś prawie tak odważny jak Kaczyński, tylko, że on miał ochronę.
Nie lepiej sobie pojechać do Luksemburga ?
Tam się boję.
Na weekend sobie humor poprawię lekturą Twojej Kapadocji, akumualtory (ops) podładuję, odwagi nabiorę, kopie w rękę wezmę, rumaka dosiądę i tę granicę co to wszyscy tak się nią odbytują w cuglach pokonam.
Kiedyś te tureckie plaże nad czarnym takie spokojne i ciche były, raz mnie tam nawet prąd porwał, ale na szczęście porzucił...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2009, 14:27   #24
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Alio,
sa pewne widoki na zrobienie touru.
Info będe zapodawał tu;
http://www.africatwin.com.pl/showthr...?t=593&page=21
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2009, 15:22   #25
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie

Elwood dzieki za info, widzę że temat zrobil się bardzo aktualny, powiedz mi czy naprawde zamierzasz ruszyć tam w tym roku i zrobić ten tour?

Ale czy wrzesień to nie zapóźno czy nie bedzie tam już zimno szczególnie nocami ( Ukraina ) Elwood a powiedz prosze na jakim motorku planujesz pojechać i czy faktycznie planujesz jechać tylko i wyłacznie samemu?

ok dalszy ciag tego tematu będę sledził w temacie podanym przez ciebie.
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2009, 13:21   #26
BULLSON
 
BULLSON's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Nowy Korczyn
Posty: 23
Motocykl: XTZ 750 Super Tenere
BULLSON jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 57 min 19 s
Domyślnie

wracajac do tematu, na 100% bedzi etaniej droga lądową przez Turcje, zapomnijcie o Rosji ( to jest kraj dla bardo bogatych turystów - mandaty, lapowki, a szczegolnie promy...)
BULLSON jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2009, 21:11   #27
kiub
outsider
 
kiub's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rumia
Posty: 370
Motocykl: drz
kiub jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 9 godz 18 min 7 s
Domyślnie

Tylko to cholerne paliwko w Turcji...
__________________
"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach"
kiub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2009, 16:44   #28
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

1) Znalazłem taką to informację. Fajna sprawa. Ciekawe czy udało im się to uruchomić.

Jak informuje służba prasowa gruzińskich kolei საქართველოსრკინიგზა(Sakartvelos Rpinigza - სრ-SR), ukraińskich kolei Українскізалізниці-Ukrajinski Zaliznici (УЗ-UZ), ukraińskiego towarzystwa żeglugowego Укрферри-Ukrferri z Odessy oraz agencja Interfax —do końca tego roku (2007)uruchomiony zostanie prom kolejowy między ukraińskim portem Kercz na Krymie i gruzińskim portem Poti oraz pociągi Lwów-Kijów-Kercz-Poti-Tbilisi.
Jak oznajmił dyrektor d/s marketingu i rozwoju ukraińskiego towarzystwa żeglugowego Укрферри-Ukrferri z Odessy Roman Morgensztern: „jej techniczno-organizacyjną część już dokonano, ale dla uruchomienia promów potrzebne jest jeszcze otworzenie promowego przejścia załadunkowo-granicznego w handlowym porcie morskim w Kerczu, gdzie niedawno właśnie dla tych celów oddano nowy terminal promowy.“
Oprócz tego koleje UZ powinny jeszcze przekazać do zatwierdzenia władzom kolejowym związaną z tym dokumentację. Jak objaśnił dyr. Roman Morgensztern: „w przeciągu tego miesiąca ruszą już próbne rejsy techniczne i jeżeli Ukrajinski Zaliznici zdobędzie odpowiednie dokumenty, a organy celno-paszportowe rozwiążą wszystkie problemy związane z otworzeniem przejścia granicznego, już pod koniec tego miesiąca będzie można rozpocząć prace konieczne dla uruchomienia regularnej komunikacji promowej dla pociągów towarowych i osobowych.“

2) Według nich http://www.ferrylines.com/en/ferries/departure/Sochi/ Prom Soczi-Poti nadal działa
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 16.04.2009 o 16:49
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2009, 17:16   #29
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,437
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 23 godz 49 min 26 s
Domyślnie

http://www.morport-sochi.ru/lines/ wcisnąć język rosyjski.

To nic nowego, że prom z Sochi do Poti działa. Rok temu również działał.
Są takie problemy: nie ma rezerwacji, wcześniejszej, przychodzisz i kupujesz bilet. Jak jest. Zwykle go nie ma. Prom kursuje 2x w tygodniu i nikt nie odpowie Ci kiedy. Ponadto opisywałem to już z 10 razy! na ten okręt nie ma możliwości zabrania czegokolwiek oprócz większej walizki.

Bardzo proszę o podawanie sprawdzonych informacji, najlepiej takich gdzie sami zadzwonicie i się dowiecie, albo sami tam byliście i widzieliście na własne oczy.

Podobnie ma się z Abchazją. To, że ktoś twierdzi, że się da to jeszcze nic nie znaczy. Stałem na granicy Abchazkiej i tylko sobie porazgawariwalem. Można twierdzić, że być może się da i tylko być może. Potem wszyscy snują wielkie plany z których nic nie wychodzi.

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 16.04.2009 o 17:19
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2009, 17:33   #30
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Tato.. nie krzycz
Nie zmienia to faktu, że opcja Kercz-Poti byłaby dobrym rozwiązaniem.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dookoła Morza Czarnego - czerwiec 2014 MajQ Umawianie i propozycje wyjazdów 27 13.02.2014 22:00
Dookoła Morza Czarnego by Złom [Wrzesień 2011] Złom Trochę dalej 88 24.04.2013 22:30
Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012 Cezary Trochę dalej 60 17.03.2013 12:29
Dookoła morza śródziemnego sambor1965 Przygotowania do wyjazdów 6 09.03.2011 19:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.