Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.06.2018, 23:03   #1
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Recenzja namiotu Naturehike Cloud Up 3

Napiszę. Może się komuś przyda. Ktoś tu pisał , że chce kupić więc może się przyda

Odkąd nasz marabut trzyosobowy wyzionął ducha w urwaniu chmury na Słowenii konieczny był zakup odpowiednika.

Słaby net za granicą gdzie bawimy się namiotem i.posze z telefonu.

Wymiary:
- wysokość 110 centymetrów. Da się ody usiąść. Ale wygodnie nie jest.
- szerokość 180 centeteow. Dla mnie to mała trójka. Trzy karimaty wchodzą idealnie ale luzu nie ma. Będąc z dziećmi nastolatkami bywało ciasnawo.
- długość 215. Daje to niewielki zapas aby coś w nogach ułożyć

Namiot jest całoroczny. Nie wiem w zasadzie co.to.znaczy. Rozumiem , że producenci tak pisza ale dla mnie to bez znaczenia.

Jest rewelaxyjnie mały w transporcie. Nasz poprzedni bił na głowę. Bardzo lekki. Łatwo się stawia. Jest jeden rozbudowany pałąk. Ultra lekkie śledzie. Odblaskowe linki które są dość krótkie.

Doskonale rozplanowana jest przestrzeń. W nogach węziej i niżej. W głowie wyżej. Głowa jest przy wejściu. Minusem.jest brak wywietrzników które można otwierać i zamykać .

Dziwnym.ale.moze.praktycznym.rozwiazaniem jest podwójna podloga. Osobno stawiana. Nie wiem - może.samemu można decydować , czy ja rozkładać ?

Tropik stawiany osobno. Dla.mnie.to.plus. ja wiem., Że stawianie w burzy zaleje namiot ale ... stawiam namioty nie pierwszy rok i ... Nigdy nie stawiałem w burzy. A plusem.osobnego jest stawianie w gorącym.i suchym.klimacie zapewniając osłonę przed insektami i zapewniając przewiew. Tropik można rozpiąć wyżej jako.oslona przed cieniem.

Minusem.jest dla.mnie zakończenie szpilek. Ostre. Oćzami wyobraźni widzę nabicie się.na to. Trzeba będzie zmienić.

W zestawie zapas linek do.dodathowego naciagu (moim.zdaniem.niekonieczne ). Jeden śledź.

Śledzie.wchidza mocno nawet w zaschnięta skorupę. Chyba najostrzejsze.jakie.mialem

Sorry za kropki ale pisze z telefonu i mam.maly ekranik potem.na.kompie poprawie.

Cena - nie.wiem.jak teraz ale.okazyjna. Znacznie.taniej niż marabut.

W środku są praktyczne kieszonki na.dope.i.na górze. Tych drugich jeszcze nigdzie nie widziałem. Jest jeden plastikowy haczyk na.ciezsza latarkę oraz kilka perełek.aby przypiąć latarki lub rozciągnąć pranie. Nieczęsty patent .

Jakos.c wykonania.doakonala.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2018, 11:08   #2
DyzioM69


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Łódź
Posty: 52
Motocykl: RD07a
Przebieg: 87500
DyzioM69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 10 godz 45 min 44 s
Domyślnie

Mam taki namiocik od ub roku.
Potwierdzam wszystkie zalety opisane przez autora.
Gabaryty po złożeniu minimalne - wejdzie w każdy, kufer sakwę co kto ma.
Waga też minimalna - poniżej 2kg - cenne przy przelotach samolotem.
Podwójnej podłogi jeszcze nie stosowałem ale na pewno się przyda na wilgotnym i brudnym podłożu, co czasem się zdarza.
Oddzielną podłogę łatwiej oczyścić niż podłogę zintegrowaną z tropikiem.
Namiot ma jednak jedną małą wadę - dość długo schnie rosa od wewnętrznej strony z powodu pokrycia tropiku warstwą silikonową, przez co krople wody nie rozpływają się po tkaninie a ciągle są kroplami do ostatecznego wyschnięcia.
Z tego powodu inne namioty wysychają prędzej.
Pomimo tej przypadłości i tak uważam ten namiot za bardzo udany i praktyczny.

Ostatnio edytowane przez DyzioM69 : 28.06.2018 o 15:16
DyzioM69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 11:31   #3
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Na plus - system stelaży. Rozbijając niedawno oba obok siebie przeklinałem konieczność wsuwania stelaża w rękawy. Stanowczo wolę rozpinanie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.11.2018, 21:31   #4
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 464
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 5 s
Domyślnie

Ja mam 2-kę i też jestem bardzo zadowolony, choć na razie przespałem w niej tylko
jakieś 30 nocy. Na minus-trudno go rozłożyć porządnie na nierównym terenie.Wielki plus-można kupić go na kitajskim allegro za 400 pln, podczas gdy w polskim sklepie sa po ok. 700 pln:-)
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2018, 21:02   #5
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

Panowie, napiszcie proszę jakie są wymiary sypialni.
Na aukcjach podana jest długość namiotu , no ale to jest razem z tą przednią absydą.
Ja mam 195 wzrostu i sypialnia która ma 200cm to dla mnie niestety za mało, bo muszę wtedy ciągle spać z podkurczonymi nogami
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2018, 21:11   #6
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ja mam 183. Myślę, że jest zapas 12 cm, ale będzie ciasno moim zdaniem. Namiot ma schowany w piwnicy - niedługo postaram sie wygrzebać i zobaczyć, co jest napisane na rozpisce.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2018, 23:27   #7
DyzioM69


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Łódź
Posty: 52
Motocykl: RD07a
Przebieg: 87500
DyzioM69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 10 godz 45 min 44 s
Domyślnie

Ja 191cm. Nie mam problemu z długością ale w nogi niewiele upchniesz. Jeżeli będziesz używał namiot jako jedynkę powinien się sprawdzić. Na dwójkę trochę ciasno z bagażem ciuchami. Przedsionek nie jest zbyt obszerny. Wchodzą na spokojnie buty ale już niewiele więcej.

Wysłane z Tapatalka
DyzioM69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2018, 23:34   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak. Malomiejsca na bagaż.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2018, 08:30   #9
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 464
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 5 s
Domyślnie

Moja 2-ka to tak naprawdę motocyklowa 1-ka. Mam 181 cm i powiem szczerze, że na nogi nie ma zbyt wiele miejsca. Mam mam puchówkę i jeśli chcę, żeby w stopach była rozprężona to głową muszę prawie dotykać przedniej części sypialni...
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 08:25   #10
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 504
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 19 min 53 s
Domyślnie

Ma ktoś może Naturehike cloud 2 i mógłby podzielić się opinią?
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam namiotu hero Szpej turystyczny - Produkty i Porady 254 18.11.2018 21:13
Oswietlenie wnetrza namiotu. e200g_ Szpej turystyczny - Produkty i Porady 43 18.11.2018 20:47
rozbijanie namiotu na dziko w Austrii i Włoszech manier Przygotowania do wyjazdów 13 29.07.2016 00:22
wodoszczelny futerał na stelaż namiotu Pils Szpej turystyczny - Produkty i Porady 18 14.05.2014 00:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.