Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.12.2016, 22:34   #41
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Wierze ze są tacy ludzie, spokojnie czytałem wasza relacje juz wczesniej i bardzo mi się podobała, oprócz konca w której byla mowa o tym specyfiku, na mnie podziałało to jak antyreklama, Malo wiarygodnie i w ogóle, za bardzo, ale ja tak mam. Teraz tylko to napisałem
PS: W tym roku na wyjazd zapomniałem wziac jednej rzeczy do sakwy, ceramizera. I nie ze zacznie brać olej czy cos, ale właśnie ze względu na panewki - byle dojechać bliżej ludzi, domu, wyjechać z danego kraju zeby tam zostawić motocykl. Moze akurat w danym przypadku by pomógł, choc wątpię. Ale fajnie jest mieć wybór, wlać czy nie wlać
PS2: Tez staram sie unikać sponsorow, czasem z lenistwa a czasem wlasnie dla świętego spokoju
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 00:58   #42
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 40 min 39 s
Domyślnie

kiedyś w starym hujdaju silnik żarł olej na potęge, dolałem ceramizatora z ciekawości , i ku mojemu zdziwieniu silnik się uszczelnił
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 14:56   #43
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Panie Chemik. Do tablicy.
Zapominasz, że nie każdy chemik jest nauczycielem... Ja nigdy nie byłem, nie jestem i nigdy nim nie będę, gdyż nie mam wykształcenia pedagogicznego... Ot inżynier po politechnice...

Cytat:
Czy nie ma możliwości aby jakiś preparat wiązał dowolne drobiny w jakiś sposób je przyciągając - wiążąc?
Nigdzie nie napisałem, że nie ma takiej możliwości...

Cytat:
Czy istnieje możliwośc zjawiska osiągania temperatury punktowej?
Aby powstał spiek ceramiczny odpowiednia temperature musi być osiągnięta w całej masie w odpowiednim czasie... Nie punktowo, nie na chwilę...

Cytat:
ułamek czasu
Konkretnie ile? Nanosekundy? Milisekundy? Doby? Lata? Ile wynosi wartość "ułamka czasu"... Liczby do mnie przemawiają, nie puste definicje...

Cytat:
Bo ściernica nie wchodzi przy obróbce.
Wiem co mówie. Pracowałem na szlifierkach magnetycznych i nie tylko.(i to nie rok)
A ja pracowałem na kuchni myjąc talerze i kubki ceramiczne... I to nie rok...

Podtrzymuję swoje zdanie - nie wiem, czy specyfik działa... Może tak, może nie - nie używałem, więc nie mnie to oceniać...
Odnosze się do twoich wypowiedzi i podtrzymuję swoje zdanie - bzdury pan piszesz... Nie wiesz pan co to jest "spiek ceramiczny",w jaki sposób i w jakich warunkach powstaje...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2016, 21:30   #44
Robert B


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Reszel
Posty: 79
Motocykl: Varadero 1000 & TA 650? 700 Magadan Edition & Yamaha gryzzli
Robert B jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 30 min 37 s
Domyślnie

A propo temperatury samozapłonu oleju itd. Prosz sobie przypomniec,że istnieje coś takiego jak spawanie elektryczne pod wodą. Nie wszyscy wiedzą,że temperatura łuku elektrycznego to nawet 2-2,5 tys st.C. I że co ? Spawanie pad wodą to kłamstwo?
Czasem gazy stają sie izolatorem temperatury punktowej. W tym przypadku to działa podobnie. Oczywiście NIC z tego nie mam,że chwale, bo dostaliśmy na wyjazd niewiele,ale chodzi o prawde. Faktycznie działa i to doskonale. Ale nie jest to preparat do umarłych silników jak np. MOTODOKROR czy wspomniane trociny, które też działają(na chwilke) to jest preparat do dobrych silników, aby dłużej były dobre a w przypadku takim jak gleba(albo w VW 2,0 TDI jak urwie si napd pompy HHHHHHHHHHHHHEeehhhehhehe) to żeby kierowca zdążył zgasi silnik.
I to na tyle!
Robert B jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.12.2016, 22:22   #45
Robert B


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Reszel
Posty: 79
Motocykl: Varadero 1000 & TA 650? 700 Magadan Edition & Yamaha gryzzli
Robert B jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 30 min 37 s
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4
Robert B jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2016, 12:33   #46
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Widziałem jakiś czasu temu test takiego specyfiku i innych specyfików które mają rzekomo poprawiać kompresję. To był ten łysy gość z kucykiem co ma warsztat, nie pamiętam jak się nazywa ten kanał ale dość popularny ostatnio.

No i test ceramizera robił na totalnym disie, wręcz prawie się zbijał z ludzkiej naiwności ale....

Potem sam był zdziwiony ale kompresja faktycznie się znacznie poprawiła po ceramizerze.
__________________
------------------------------------------------------
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
------------------------------------------------------
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.12.2016, 15:24   #47
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,741
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 18 godz 10 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Evvil Zobacz post
Widziałem jakiś czasu temu test takiego specyfiku i innych specyfików które mają rzekomo poprawiać kompresję. To był ten łysy gość z kucykiem co ma warsztat, nie pamiętam jak się nazywa ten kanał ale dość popularny ostatnio.

No i test ceramizera robił na totalnym disie, wręcz prawie się zbijał z ludzkiej naiwności ale....

Potem sam był zdziwiony ale kompresja faktycznie się znacznie poprawiła po ceramizerze.
A proszę
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2016, 18:21   #48
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Proszę Państwa oto test ceramizerów na jedynie słusznych sprzętach w jedynie słusznym kierunku:

http://www.ceramizer.pl/blog/motocyk...i-uczestnikow/

http://youtu.be/0W6UNI2mpQU
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2017, 12:33   #49
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 999
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 1 dzień 1 godz 59 min 48 s
Domyślnie

tak się składa, że ceramizer stacjonuje u mnie za ścianą. Ściany cienkie, wszystko słychać. Właśnie zadzwonił człowiek co mu silnik bierze litr oleju na 100km i chce kupić ceramizer
No odradzili mu zakup.
Jak ktoś ma jakieś pytania, to mogę podejść i zadać.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2017, 22:45   #50
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
tak się składa, że ceramizer stacjonuje u mnie za ścianą. Ściany cienkie, wszystko słychać. Właśnie zadzwonił człowiek co mu silnik bierze litr oleju na 100km i chce kupić ceramizer
No odradzili mu zakup.
Jak ktoś ma jakieś pytania, to mogę podejść i zadać.
nie musisz ceramizer nie zadziała ponieważ przy takim zużyciu oleju tarcie nie występuje przy ceramizerze musi być tarcie i wysoka temperatura lokalna inaczej to tylko gadżet dla tych co nie lubią często sprawdzać poziomu oleju.

jeżeli chcecie aby ceramika zadziałała ? wystarczy spuścić olej i do odcinki
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.