Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.12.2016, 08:27   #31
tadzik
 
tadzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Rzeszów
Posty: 571
Motocykl: RD03 czeka na reanimację
tadzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 7 godz 9 min 47 s
Domyślnie

No przecież dla kolegi chciałem kupić

wykciukowane
tadzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2016, 11:15   #32
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

Pomijając aspekt ludzkiej naiwności, to do nowego bym nie wlał, bo bym się bał. Do starego też bym nie wlał, bo puder syfu nie leczy.
__________________
V-strom 1050XT
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 11:25   #33
Robert B


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Reszel
Posty: 79
Motocykl: Varadero 1000 & TA 650? 700 Magadan Edition & Yamaha gryzzli
Robert B jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 30 min 37 s
Domyślnie

Boże! Widzisz i nie grzmisz!!! Heheheh . Najłatwiej jest wypowiadac sie autorytatywnie w dziedzinie gdzie nie mamy zielonego pojecia.
Jako mechanik powiem krótko:
DZIAŁA!
1. Do sprzgła nie ma znaczenia, gdyż osadza sie tylko tam, gdzie trą si metalowe powieżchnie
2. Zasada osadzania jest taka,że tam,gdzie wystepuje takie tarcie zaczyna sie osadzac ceramizer wraz z przyciągnitymi drobinami metalu znajdującymi si w oleju na skutek normalnej pracy silnika.
Kiedy osadzi sie go tyle,że zaczyna byc ciasno nastepuje proces zapiekania i powstaje warstwa ceramiczna(tylko w miejscu styku)
3. ceramika jest twarda w sobie wiec nawet przy niedoborze smarowania-np wywrotka motocykla, nie powoduje zatarcia.
4 nie jest to preparat do jazdy bez oleju, a spuszczenie go z silnika ma tylko charakter testowo - pokazowy
5 sam z kolegami miałem okazje przekonac sie o skutecznosci tego preparatu na wyjeżdzie do Magadanu 2016.
6 po prawidłowym zastosowaniu(ważne) silnik dodatkowo sie uszczelnia na pierścieniach(nie działa na trupy) znaczną różnic czuc też przy zmianie biegów
7 preparat nie zastepuje remontu silnika!!!!!
Robert B jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 12:34   #34
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Nie wiem, czy ceramizer/ceramizator działa...

Cytat:
Najłatwiej jest wypowiadac sie autorytatywnie w dziedzinie gdzie nie mamy zielonego pojecia.
Zgadzam się z tobą w całej rozciagłości...

Cytat:
Kiedy osadzi sie go tyle,że zaczyna byc ciasno nastepuje proces zapiekania i powstaje warstwa ceramiczna(tylko w miejscu styku)
Jako chemik napiszę - bzdury pan piszesz...
Spiek ceramiczny powstaje w temperaturach wynoszących 0,4 - 0,9 wartości temperatury topnienia spiekanych materiałów... Wyobrażasz sobie wewnątrz silnika dwie trace powierzchnie metalowe w temperaturze niecałych 600*C? I do tego zanurzone w kąpieli olejowej (gdzie temperatura samozapłonu oleju jest znacznie niższa od podanej)?
Poza tym pytanie retoryczne - czy spiek ceramiczny może zawierać ziarna metalu?
Może i ten specyfik w jakiś tam sposób działa, ale na pewno na częściach silnika nie wytwarza się spiek ceramiczny, który opisałeś...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 13:20   #35
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Wicie co...? Kupiłem jeden silnik Z nadzieją że nie będę go remontował - oczywiście cena zakupu to nie cena nowego i nie oczekiwałem nowego, remont trzeba zrobić i wyniesie on nie 4 tysie tylko max 800-1000 - znaczy pierścienie ...

Więc jest nieźle, drugi silnik również zarżnięty muszę robić za jakieś 4 tysie i to tyko góra...

Żadnych wynalazków , żadnych cud specyfików... tylko organiczna robota i wymiana części na nowe... a szlif - pewnie wystarczy jeden stopień ...
FCUK MAĆ ILE TO KOSZTUJE !!!

ale będzie przy odrobinie dbania na jakieś 80- 150 k km


ot i tyle powiedział puntek co nic nie wie
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 14:07   #36
Paweł Krasowski


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Góra Kalwaria
Posty: 4
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Paweł Krasowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 44 min 34 s
Domyślnie

Zrobiłem trampkiem dość duży (kilkuset kilometrowy) dystans mając jedynie smarowanie rozbryzgowe. Kilka tyś km wcześniej wlałem z silnik 3 dawki cramizera. Efekt moto jechało sworznie tłukły ale dawał radę. Poza tym znacznie łagodniej wchodziły biegi. Na rynku jest wiele substancji dedykowanych do silnika. Niestety większość zawiera teflon osadzający się tarczkach sprzęgła. Ceramizer ma inną technologię. Inną sprawą jest sprzęt, który chcemy zalać ceramizerem. Jeżeli ktoś wierzy w cudowne ożywienie trupa niech da sobie spokój. Środek ma służyć profilaktycznemu zabezpieczeniu silnika w sytuacji utraty smarowania.
Paweł Krasowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 14:48   #37
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robert B Zobacz post
Boże! Widzisz i nie grzmisz!!! Heheheh . Najłatwiej jest wypowiadac sie autorytatywnie w dziedzinie gdzie nie mamy zielonego pojecia.
Jako mechanik powiem krótko:
DZIAŁA!
1. Do sprzgła nie ma znaczenia, gdyż osadza sie tylko tam, gdzie trą si metalowe powieżchnie
2. Zasada osadzania jest taka,że tam,gdzie wystepuje takie tarcie zaczyna sie osadzac ceramizer wraz z przyciągnitymi drobinami metalu znajdującymi si w oleju na skutek normalnej pracy silnika.
Kiedy osadzi sie go tyle,że zaczyna byc ciasno nastepuje proces zapiekania i powstaje warstwa ceramiczna(tylko w miejscu styku)
3. ceramika jest twarda w sobie wiec nawet przy niedoborze smarowania-np wywrotka motocykla, nie powoduje zatarcia.
4 nie jest to preparat do jazdy bez oleju, a spuszczenie go z silnika ma tylko charakter testowo - pokazowy
5 sam z kolegami miałem okazje przekonac sie o skutecznosci tego preparatu na wyjeżdzie do Magadanu 2016.
6 po prawidłowym zastosowaniu(ważne) silnik dodatkowo sie uszczelnia na pierścieniach(nie działa na trupy) znaczną różnic czuc też przy zmianie biegów
7 preparat nie zastepuje remontu silnika!!!!!
"magadan 2016 ceramizer" ... Robert, obawiam sir ze nie wypowiadasz się o tym produkcie zbyt obiektywnie jednak to tylko moja sugestia
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 17:54   #38
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robert B Zobacz post
Boże! Widzisz i nie grzmisz!!! Heheheh . Najłatwiej jest wypowiadac sie autorytatywnie w dziedzinie gdzie nie mamy zielonego pojecia.
...
Mam jakieś tam pojęcie i dlatego nie łykam tego jak młody pelikan.
__________________
V-strom 1050XT
Dren jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 20:26   #39
Robert B


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Reszel
Posty: 79
Motocykl: Varadero 1000 & TA 650? 700 Magadan Edition & Yamaha gryzzli
Robert B jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 2 godz 30 min 37 s
Domyślnie

Panie Chemik. Do tablicy. Dlaczego - prosze mi wytłumaczyc:
Czy nie ma możliwości aby jakiś preparat wiązał dowolne drobiny w jakiś sposób je przyciągając - wiążąc? Na pewno nie ma takiej możliwości? Czy istnieje możliwośc zjawiska osiągania temperatury punktowej?
Tak jak pisałem preparat narasta i wtedy robi sie ciasno(przez ułamek czasu nastpuje zerwanie filmu olejowego i zacieranie powieżchni. To jest właśnie proces ceramizacji.
Dodam,że wał korbowy nie nadaje sie do szlifu gdyż w zakładzie nie chcą go obrabiac!!!!
A dlaczego?
Bo ściernica nie wchodzi przy obróbce.
Wiem co mówie. Pracowałem na szlifierkach magnetycznych i nie tylko.(i to nie rok)
Robert B jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.12.2016, 21:42   #40
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

"magadan 2016 ceramizer" ... Robert, obawiam sir ze nie wypowiadasz się o tym produkcie zbyt obiektywnie jednak to tylko moja sugestia

Wyobraź sobie, że są jeszcze ludzie, którym nie zależy na tym by kadzić tylko dlatego, że coś dostali i czują się zobowiązani. Kilka dawek ceramizera (który wykorzystał ten fakt dla swojej reklamy) dostaliśmy dla testu tego specyfiku (i ani 1 pln.) Nikt tego nie zakładał, ale test faktycznie stał się ekstremalny. Gdyby to kompletnie nie działało, osobiście nie miał bym żadnego problemu z napisaniem, że to jest gówno i nie warto sobie tym tyłka zawracać.
Jak dodam, że od Motula dostaliśmy olej, to pewnie znajdą się tacy, którzy napiszą, że nie smaruje silnika. Dostaliśmy też do testu ciuchy i klocki hamulcowe, ale boję się wymieniać producentów, bo i tak nie będę obiektywnym.

Robert teraz wiesz, dlaczego przez lata unikałem "sponsorów". Teraz będziesz musiał udowadniać, że nie jesteś wielbłądem.
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.