Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Yamaha

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.10.2023, 05:38   #521
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

tak to wyglada jezeli chodzi o VIN-rocznik. robilem kiedys Tenere 600 z kopajka, wiec albo jakis dziwak albo ktos piec przekladal. kraju pochodzenia nie znam. niebiesko - zolta na podwojnej lampie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg xtz.jpg (125.6 KB, 23 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 29.10.2023 o 07:02
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2023, 06:27   #522
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Z tabelki zapodanej powyżej wynika po nr. VIN że moja nie jest ani z 1988, ani 1990 rok, tylko z 1989. Nigdy we włoskim dowodzie nie był podawany rok produkcji żadnego pojazdu. A to nie wiedziałem że 3AJ nie miała kopajki.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2023, 07:01   #523
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

wszyscy po ludzku i tylko my musimy wymyslac jak zwykle. cyt.

Warto wspomnieć o kilku różnicach dotyczących dowodów rejestracyjnych oraz samych aut pomiędzy Polska, a krajami UE.

Podstawowa różnica dotyczy daty produkcji pojazdu. Niestety nie znajdziesz jej na dowodach aut sprowadzonych z zagranicy. Jedynie w Polsce uznaje się rozpoczęcie użytkowania auta od daty produkcji. Na innych dowodach rejestracyjnych znajdziesz datę pierwszej rejestracji. Może to stanowić problem ponieważ zgłaszając auto do podatku akcyzowego należy podać rok produkcji. Rozwiązaniem będzie wcześniejsza wizyta u diagnosty i rozkodowanie numeru VIN.


paszport k... na samochod, jakby to było coś świętego. polacy mają pierdolca na punkcie samochodów. pięćset pieczątek, hologramów, znaków wodnych i nalepek. szajba. nie wiem jak dzis, kiedyś w GB wystarczyl dokument V5C i tyle w temacie. a nie ksiażeczka do nabożeństwa warta pewnie z tablicami i wszystkimi nalepkami wiecej niz niejedno auto na naszych drogach. jeszcze wizy wyjazdowe powinni wbijać jak chcesz z rzeszowa do tarnowa pojechac

p.s. wiem ze od wrzesnia 2022 juz jej nie daja ale stara musisz miec gdybys chcial zbyc pojazd rejestrowany przed ta data.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20191211-135544-cb901aeb29106edf.jpg (32.6 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg v5c_2.jpg (53.9 KB, 10 wyświetleń)
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 29.10.2023 o 09:36
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.10.2023, 10:33   #524
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 29 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ctomch Zobacz post
Termostatu nie ma. Problem polega na czym innym. Popatrz na zdjęcie od przodu i zlokalizuj chłodnicę oleju. To akurat jest 1VJ, ale widzę że w 3AJ lokalizacja chłodnicy jest taka sama. Zasłania ją prawa laga.
Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
ale jaki problem? że na czym polega?
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
bede musial koledze powiedziec zupelnie tego nieswiadomy zrobil ~300 tys km na xt600z po afryce i azji
Problem jest w 1VJ/1VS.
Nawarstwia się kilka spraw: chłodnica jest stosunkowo mała i zasłonięta, pompa oleju mniej wydajna i najgorsze, że powietrze zaciągane jest do AirBoxa dokładnie znad gorącego silnika.
Yamaha sama przyznała się do błędu wypuszczając wersję 1VJ/1VK z poprawionym Airboxem.
Była to podwersja 2RW - identyczna z 1VJ tylko airbox jak od 3AJ, ale z oznaczeniem 2RW na klapie airboxa. Numer VIN 2RW motocykla.

Jeżeli kolega to Kowal (pozdrawiamy Piotr)) to ma wersję 3AJ w sumie 3AS (ma szwajcarkę z telewizoreM) - chłodnica oleju większa, pompa oleju wydajniejsza i zmieniony AirBox j.w co w sumie daje dużą różnicę do chłodzenia w 1VJ. Pomijając to - to co wyprawia ze swoją tenerą Kowal po świecie jest NJALEPSZĄ jej reklamą - żaden inny motocykl chyba by tego nie wytrzymał.


Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Patrząc na zdjęcie zamieszczone przez Mallorego wychodzi że moja po malowaniu modelowo jest z 88, tylko u mnie nie ma już kopajki. W IT nie ma roku produkcji w dowodzie rejestracyjny, mam też oryginalny dowód rejestracyjny wydany w 1990 roku przy pierwszej rejestracji. Motorek był u jednego właściciela przez cały czas. Yamaha ma jakiś sposób żeby po nr. VIN sprawdzić rok produkcji ? Nie że mi na tym jakoś specjalnie zależy, ale jakby była tak możliwość to czemu nie.
Yamaha ma sposób, ale się naciąłęm w ASO na ich sprawdzanie przed laty. Jeszcze gorzej w Larssonie. Lepiej samemu wiedzieć czego się chce.
Tu masz Adam wyciągnięte od Yamahy przeze mnie fiszki do 1VJ:
http://150.254.222.97/serwisowki/1VJ.PDF
A najlepiej zadzwonić do ArturaS - on ma wszystko w głowie.


Cytat:
Napisał Boldun Zobacz post
Kopajki nie miała żadna 3AJ, wczesniejsza czy późniejsza. A jej zalozenie to koszty sumarycznie nie wielkie, to tak na marginesie.
Skro jest papier z pierwszej rejesracji z '90 to wszystko jasne. Buda ma malowanie '88 = moto z wypustu 88r. W IT liczy sie od daty pierwszej rejestracji.
Ten szczegół także namieszal sporo jak kupowalem GSX1400 z pod Pizy. Modelowo 2003 a w papierach 2005. Moto przestało 2 lata.w salonie na wystawce.
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
tak to wyglada jezeli chodzi o VIN-rocznik. robilem kiedys Tenere 600 z kopajka, wiec albo jakis dziwak albo ktos piec przekladal. kraju pochodzenia nie znam. niebiesko - zolta na podwojnej lampie.
Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Z tabelki zapodanej powyżej wynika po nr. VIN że moja nie jest ani z 1988, ani 1990 rok, tylko z 1989. Nigdy we włoskim dowodzie nie był podawany rok produkcji żadnego pojazdu. A to nie wiedziałem że 3AJ nie miała kopajki.
Tak jak pisze Boldun - można zamontować kopajkę do 3AJ - jest to przewidziane i niektórzy to robią.
W pierwszym poście tego wątku Adam wyjaśniłem podstawowe różnice. 34L/55W - tylko kopniak, 1VJ/1VK/2RW - kopniak i guzik, 3AJ/3AS - tylko guzik.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 16:35   #525
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 2 min 22 s
Domyślnie

No dobra. Napisy zrobione. Strona wizualna ukończona. Trzeba się zabrać za silnik i podzespoły.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20231101_162928.jpg (230.8 KB, 17 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20231101_162959.jpg (702.3 KB, 20 wyświetleń)
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2023, 19:33   #526
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ołszit! miód i cytryny!
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2023, 05:17   #527
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wspaniała robota!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2023, 07:25   #528
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 29 min 28 s
Domyślnie

Zeus - ale mnie wkurzyłeś)) Śliczna!!!!
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2023, 08:27   #529
Vidon


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Wolbrom/Kraków
Posty: 202
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Vidon jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 4 godz 54 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Patrząc na zdjęcie zamieszczone przez Mallorego wychodzi że moja po malowaniu modelowo jest z 88, tylko u mnie nie ma już kopajki. W IT nie ma roku produkcji w dowodzie rejestracyjny, mam też oryginalny dowód rejestracyjny wydany w 1990 roku przy pierwszej rejestracji. Motorek był u jednego właściciela przez cały czas. Yamaha ma jakiś sposób żeby po nr. VIN sprawdzić rok produkcji ? Nie że mi na tym jakoś specjalnie zależy, ale jakby była tak możliwość to czemu nie.
Na yama-sklep.pl spróbuj wpisać VIN

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
Vidon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2023, 21:39   #530
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 370
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 1 godz 2 min 22 s
Domyślnie

Zdjąłem pokrywę zaworów. Wszystko wygląda nieźle, brak śladów zużycia wałka rozrządu, krzywek, panewek, dźwigienek zaworowych itp. W związku z faktem że przed rozbiórką motocykl świetnie palił, jeździł i nie sprawiał problemów to stwierdziłem że jak jest dobrze to nie ma co psuć i nie będę go rozbierał bez potrzeby. Zrobi się podstawowy serwis, odmaluje i spowrotem w ramę.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20231104_210859.jpg (338.9 KB, 15 wyświetleń)
Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha XT600Z Tenere 34L Mallory Motocykl Forumowicza 89 07.11.2022 21:31
Yamaha TDM 850 czy Yamaha Super Tenere ? Kubaandcom Yamaha 48 21.04.2022 14:05
Yamaha XTZ 660 Tenere Blady Inne - dyskusja ogólna 28 18.08.2013 20:14
Yamaha Tenere XTZ 250 tango Inne tematy 5 27.10.2010 15:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.