Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Hardware

Hardware Opisy sprzętu, porady dotyczące wyboru...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.12.2011, 15:52   #31
irokez
 
irokez's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: PragaPd
Posty: 34
Motocykl: 690
irokez jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 3 godz 13 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
Cytat:
Napisał irokez
ślad - wrzucasz dowolny z kompa, widzisz go, jedziesz po nim, ale jak zjedziesz to urządzenie nie każe Ci wracać do śladu, sam musisz do niego wrócić; poza tym nawigując po śladzie navi nie wyświetla ile km/min pozostało do celu

Ale tak jest przecież w każdej nawigacji! Nawigacja "po śladzie" z natury rzeczy zawsze wygląda tak: masz na ekranie narysowaną kreskę śladu, widzisz swoje położenie względem niej i jak chcesz, to się tego trzymaj, a jak nie to nie.. Jednak w razie zjechania z kreski śladu nie dostaniesz żadnych komend ani ostrzeżeń, tyle tylko że widzisz to na ekranie. Można natomiast zrobić co innego: na wyświetlonym śladzie można wbić waypointy w jakiś krytycznych miejscach (skrzyżowania, zjazdy z głównej drogi, etc.) i uruchomić alarmy o zbliżaniu się do tych punktów. Wtedy masz namiastkę "normalnej" szosowej nawigacji. Ale czy jest w ogóle sens w to się bawić?
Montana, owszem, pokazuje ci ile masz do punktu końcowego tego śladu.
sugerowałem się doświadczeniami posiadaczy navi 620
tam po wgraniu śladu i przejściu na tryb morski jest nawigacja po śladzie, dokładnie tak jak w Montanie nawigacja po wyznaczonej trasie

- dla mnie to nie jest wada, nie wymagałem tego od navi, latam po śladzie dokładnie jak to opisałeś
zdrowia!
irokez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2012, 22:15   #32
Mutomb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Kalisz
Posty: 20
Motocykl: G650X-challenge
Mutomb jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 42 min 34 s
Domyślnie

A ja mam jeszcze takie pytanko. Z ilu pkt maksymalnie moze skladac sie slad wysylany z MapSource/BaseCampa do Montany? Ile takich sladow mozemy wrzucic?
Mutomb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 18:58   #33
irokez
 
irokez's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: PragaPd
Posty: 34
Motocykl: 690
irokez jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 3 godz 13 min 17 s
Domyślnie

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=75226&ra=true

Wbudowana pamięć: 3,0 GB
Możliwość używania kart z danymi: Karta microSD™ (do nabycia osobno)
Waypointy/ulubione/pozycje: 2000
Trasy: 200
Wykres śladu: 10 000 punktów, 200 zapisanych tras (chodzi o ślady)
irokez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 21:01   #34
Mutomb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Kalisz
Posty: 20
Motocykl: G650X-challenge
Mutomb jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał irokez Zobacz post
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=75226&ra=true

Wbudowana pamięć: 3,0 GB
Możliwość używania kart z danymi: Karta microSD™ (do nabycia osobno)
Waypointy/ulubione/pozycje: 2000
Trasy: 200
Wykres śladu: 10 000 punktów, 200 zapisanych tras (chodzi o ślady)
Sprawdzales moze jak to wyglada w praktyce, bo dane z GARMINa znam? Mam powody zeby watpic. Dlaczego? Na forum GARNIAKA wyczytalem ze ktos przy probie ladowania sladu do 620tki i 60Csx mial problemy z wyslaniem sladu calego. Nie chce na tym forum cytowac innego. W skrocie 60CSX (ma 20 sladow po 10tys pkt) redukowal do 500pkt a 620tka (w trybie morskim jak Montana) redukowala do 700pkt. Mozna bylo wyslac tylko po 1 sladzie tak dlugim jako slad aktywny z nazwa ACTIVE LOG.
Przymierzam sie do tego GPSa dosc mocno. Kosztuje niemalo i nie chcialbym sie rozczarowac. Teoretycznie zawsze moglbym uproscic slad ale jestem leniem. Mam mnostwo gotowych sladow zapisanych z interwalem co 1 sek pod poprawki UMP. Chcialbym po prostu miec mozliwosc wrzucenia np 10 gotowcow po 5tys pkt do odbiornika. Podejrzewam ze na te cele pamieci jest az nadto. Kwestia tego czy odbiornik to przelknie.

Pozdrawiam
Mutomb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2012, 21:25   #35
irokez
 
irokez's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: PragaPd
Posty: 34
Motocykl: 690
irokez jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 3 godz 13 min 17 s
Domyślnie

@Mutomb
wysyłam Ci na PW mojego majla
podeślij te ślady - opiszę tu co i jak
zdrówka
irokez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 15:31   #36
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mutomb Zobacz post
Sprawdzales moze jak to wyglada w praktyce, bo dane z GARMINa znam? Mam powody zeby watpic. Dlaczego? Na forum GARNIAKA wyczytalem ze ktos przy probie ladowania sladu do 620tki i 60Csx mial problemy z wyslaniem sladu calego.
MOntana swoje własne ślady o długości 10000 pktów oczywiście wyświetla bez problemu.
Co do obcych śladów (np. z internetu) to co prawda ładowałem do Montany, ale nigdy nie sprawdzałem ile mają punktów (w Basecamp to jest prawy klawisz myszy i 'Właściwości') - kiedyś były z tym problemy, ale od ktoregoś tam update'u firmware jest już OK.

Co do twoich obaw o ilość ładowanych śladów: fizycznie możesz skopiować właściwie dowolną ilość śladów (plików) do katalogu Garmin/GPX w samej Montanie lub na karcie pamięci. Możesz nazwać je po swojemu. Możesz także wyświetlić na ekranie wiele śladów RÓWNOCZEŚNIE i nadać im nawet wiele kolorów, żeby łatwiej je rozróżnić. Ile śladów równocześnie? Ja próbowałem 5, ale na pewno można więcej. To tylko kwestia czytelności na ekranie.
Jeśli masz jakiś wybitnie długi (>10000 pkt) ślad, to możesz go podzielić w Basecamp na mniejsze kawałki i wyświetlić te kawałki jako oddzielne ślady.
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2012, 21:24   #37
Mutomb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Kalisz
Posty: 20
Motocykl: G650X-challenge
Mutomb jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Podejrzewam ze tak jak jest w specyfikacji Montana przyjmie 200 sladow i to zupelnie jak dla mnie wystarczy. Istotna sprawa to dlugosc tego sladu.

@Miszel
Jesli dobrze zrozumialem ustawiamy np automatyczny zapis sladu z kazdego dnia. Wlaczamy zapis sladu w odbiorniku. Przy przekroczeniu limitu 10tys. pkt sladu aktywnego jest on automatycznie zapisany pod jakas tam nazwa z pelna szczegolowoscia? Jak zachowa sie odbiornik jesli danego dnia slad bedzie mial np 12tys. pkt. Jak go podzieli przy zapisie. Beda dwa pliki z danego dnia jeden ze sladem 10tys pkt i nastepny z 2tys. pkt? Co sie stanie po przekroczeniu pamieci 200 sladow? (chyba bedzie trudno to sprawdzic )

Od siebie moge dodac jak jest w 60Csx. Do odbiornika moge wrzucic do 20 sladow po maks 500pkt. Jesli slad wysylany z kompa na odbiornik ma wiecej to pierwsze 500 zostaje a reszta jest obcieta. Moge je wszystkie wyswietlic w dowolnych kolorach. Problem jak dla mnie to obsluga "swiezo" zapisanych sladow z poziomu odbiornika. Jesli chcialbym miec w miare dokladny slad np z interwalem np co 2 sek to musze pilnowac recznie az aktywny nie przekroczy 500 pkt i samemu go wowczs zapisac. Bede mial tak jak chce. Po zapisie, kasowanie aktywnego i od poczatku to samo. Ewentualnie po przekroczeniu podczas recznego zapisu odbiornik sam uzna ktore zachowac a ktore obciac. Jesli przekroczysz pamiec aktywnego (10tys.) to usuwane sa te z poczatku. Jest to strasznie upierdliwe.
Caly slad nieograniczony iloscia pkt i szczegolowoscia oczywiscie mi zostanie w odbiorniku ale moge go zgrac z karty dopiero przy uzyciu kompa i ewentualnie przygotowac do wrzucenia ponownie na odbiornik dzielac na odpowiednie odcinki.

Podeslalem IROKEZowi gotowe slady do wrzucenia na Montane z poziomu BaseCamp/MapSource. Jest tam 5 sladow. Najmniejszy ma 3tys pkt, najwiekszy ponad 7tys. Jestem bardzo ciekawy co Montana z tym zrobi.

Dzieki wszystkim za pomoc w rozwiewaniu moich watpliwosci

Ostatnio edytowane przez Mutomb : 08.01.2012 o 21:27
Mutomb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 18:34   #38
Mutomb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Kalisz
Posty: 20
Motocykl: G650X-challenge
Mutomb jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 42 min 34 s
Domyślnie

Z ciekawostek.... Pojawił się uchwyt by Touratech. Cena kosmiczna bo prawie 115 ojro ale pewnie warto zainwestowac. Mozna byc wtedy spokojnym o odbiornik.


Mutomb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 19:22   #39
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Wygląda o wiele sensowniej niż to co proponuje garmin - tamto mnie zupełnie nie przekonywało. Niestety mocowania ze zintegrowanym zasilaniem będą drogie.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 20:18   #40
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał fxrider Zobacz post
Wygląda o wiele sensowniej niż to co proponuje garmin - tamto mnie zupełnie nie przekonywało. Niestety mocowania ze zintegrowanym zasilaniem będą drogie.
Wygląda nieźle. Ale garminowski motocyklowy uchwyt do Montany nie jest aż taki zły. No, w każdym razie lepszy niż np. u zumo550 (gdzie Touratechowa proteza była bardzo pożądana). Tutaj uchwyt sam w sobie jest solidniejszy, jest też rodzaj amortyzacji: cztery mocujące śruby są osadzone w pierścieniach gumowych. No i lepiej zabezpieczone przed wodą styki. Ochrona przed złodziejami taka sama: mała śrubka blokująca. Ale złodziej wykorzysta inne miejsce - oryginalną motylkową śrubę zaciskającą ramię w RAM mount. Można ją podmienić na zwykłą śrubę na płaski klucz.
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Montana- kabel do zasilania Michal Zastosowanie praktyczne 9 05.11.2013 10:04
Garmin Oregon (Montana, 62, ... ) - oprogramowanie subiektywnie idealne sowizdrzal Zastosowanie praktyczne 15 27.08.2013 11:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.