Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.10.2014, 13:27   #461
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Popatrz na to inaczej.
To tak naprawdę klienci decydują o kierunku produkcji.
Jeśli by danego modelu nie kupowali to i firmy by ich nie produkowały.
Ja bym się zastanowił raczej nad modelem psychologicznym współczesnych odbiorców.
Podobna dyskusja toczy się w kwestii ramówki telewizyjnej: tworzy się coraz więcej gniotów bo ludzie tego oczekują czy odwrotnie - ludzie oglądają gnioty, bo tv narzuca taki poziom. Ja w przypadku motocykli i tv stawiam na to drugie. A swoją drogą - co jest nie tak z tym motocyklem/skuterem?
Dzieju - ani Ty, ani ja, ani tysiące jeżdżących starymi afrykami nie jesteśmy grupą docelową dla firm motocyklowych. Większość z nas zakupi dzisiejsze nowości może za 10 lat... nie rozumiem co ma do tego wszystkiego model psychologiczny. Masz siano, stać Cię na nowy motocykl, to śmiejesz się w duchu z naiwności takich jak my, którzy wmawiają sobie, że jeżdżą najlepszym/bezawaryjnym sprzętem na świecie i po prostu idziesz do salonu, żeby kupić sobie 1200 GS/KTM/to cudo ze zdjęcia itp. Co ma do tego psychologia? Ludzie "godnie" zarabiający, patrzą na motocykle z zupełnie innego punktu niż Ci, któzy muszą kupować używane handbary...
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 13:41   #462
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Masz u mnie piwo.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 13:49   #463
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 28 min 57 s
Domyślnie

Krzeszu
Jesteś w błędzie i patrzysz przez pryzmat posiadanej kasy czyli jak większość ludzi.
Mam inne podejście, nawet dysponując kwotą na dany sprzęt nie kupie go bo mnie na niego stać tylko kupię to co mi pasuje nawet jeśli będzie starsze.
Na pierwszym miejscu stawiam przyjemność z jazdy danym pojazdem który się mieści w założonym zasięgu finansowym.
Przykładowo wolę spalić 1-2 litry więcej w V6 niż je zaoszczędzić w karłowatym silniku.
Nie mierzmy innych swoją miarką bo każdy ma inne wartości.
__________________
AT03
Dzieju jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 13:59   #464
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Krzeszu
Jesteś w błędzie i patrzysz przez pryzmat posiadanej kasy czyli jak większość ludzi.
Mam inne podejście, nawet dysponując kwotą na dany sprzęt nie kupie go bo mnie na niego stać tylko kupię to co mi pasuje nawet jeśli będzie starsze.
Na pierwszym miejscu stawiam przyjemność z jazdy danym pojazdem który się mieści w założonym zasięgu finansowym.
Przykładowo wolę spalić 1-2 litry więcej w V6 niż je zaoszczędzić w karłowatym silniku.
Nie mierzmy innych swoją miarką bo każdy ma inne wartości.
Ale że mam jej dużo czy mało? Jako kierownik afryki pokazałem chyba odmienny od większości pogląd, starając się wczuć w grupę docelową producentów a nie patrzeć przez swój pryzmat. Tak jak Ty stawiam na przyjemność z jazdy i dlatego rodzinę wożę nowym vw, a sam poruszam się 17-letnią hondą prelude. Ale co to ma do rzeczy? To trochę za mała próba statystyczna, żeby wypowiadać się o "trendzie". Inna sprawa, że pisząc: "Mam inne podejście, nawet dysponując kwotą na dany sprzęt nie kupie go bo mnie na niego stać tylko kupię to co mi pasuje nawet jeśli będzie starsze." piszesz właśnie ze swojego pkt. widzenia.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 14:06   #465
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie

Moze ktos tu posprzata bo zeszlo z Nowej Afry na KTM...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 14:34   #466
acokurra
 
acokurra's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Wro
Posty: 116
Motocykl: PD10
Przebieg: 10k+
Galeria: Zdjęcia
acokurra jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 7 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Gdyby nowa Afryka od razu była 15 letnia i za 9k PLN to byłby to najlepszy motór świata. Poczekamy, zobaczymy
acokurra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 14:38   #467
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tymon Zobacz post
Moze ktos tu posprzata bo zeszlo z Nowej Afry na KTM...
Startuj na moderatora. 47 stron peplania o dupie maryny a Ty nagle jakieś oftopy zauważasz? Strach się odezwać.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 14:51   #468
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie Dzieju, to Ty jestes w bledzie bo inny punkt widzenia (rozny od Twojego) wcale nie oznacza ze ktos jest w bledzie. To po pierwsze.
Po drugie przyjemnosc z jazdy jest subiektywna ocena i karzdy ma swioje preferencje, oczekiwania i wymagania.
Lubisz swoja RD03 chwala Ci za to, uwazasz ze nie ma lepszego motocykla - swietnie, ale nie negoj tych co lubia miec wiecej mocy w piecu, lepsze zawieszenie i ergonomie o stylistyce i modzie nie wspominajac.
Pozdro

PS. Tymon - to kolejny watek w ktorym beszczelnie sie przypierdalasz do administracji forum, zal Ci cos sciska ze nie jestes juz modem czy co?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 15:16   #469
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

hehe.Krzeszu,niech Lepi jeszcze postawi ci piwo ode mnie,a ja mu potem kase oddam .A co niektorych poczytac starajac sie ich zrozumiec,konczy sie jak dla mnie bolem glowy
Ps.Bede w Mediolanie w tym roku wiec albo umre ze smiechu,albo z przecierania oczu ze zdziwienia

Ostatnio edytowane przez myku : 29.10.2014 o 15:21
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.10.2014, 15:28   #470
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Thumbs up

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Nie Dzieju, to Ty jestes w bledzie bo inny punkt widzenia (rozny od Twojego) wcale nie oznacza ze ktos jest w bledzie. To po pierwsze.
Po drugie przyjemnosc z jazdy jest subiektywna ocena i karzdy ma swioje preferencje, oczekiwania i wymagania.
Lubisz swoja RD03 chwala Ci za to, uwazasz ze nie ma lepszego motocykla - swietnie, ale nie negoj tych co lubia miec wiecej mocy w piecu, lepsze zawieszenie i ergonomie o stylistyce i modzie nie wspominajac.
Pozdro

PS. Tymon - to kolejny watek w ktorym beszczelnie sie przypierdalasz do administracji forum, zal Ci cos sciska ze nie jestes juz modem czy co?
Oj odrazu z przypierdalaniem...
Napisalem tylko ze juz nie o Afri w tym watku jest. Zagladam raz na jakks czas bo licze na jakies newsy w tym temacie a tu jak w wiekszosci watkow balagan.

Czy mi zal dupe sciska ze nie jestem modem? Nie bardzo - robie swoje w swojej grupie i jest ok.

A, co do "sie przypierdalania" - wyrazam swoja opinie - chyba mam ku temu prawo?

Nie ma sensu sie niepotrzebnie stresowac...
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.