Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.11.2020, 10:49   #631
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Czy to krzywy komin elektrociepłowni na Herbach?
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2020, 12:41   #632
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 9 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Czy to krzywy komin elektrociepłowni na Herbach?
Tak, od strony "wędkarskiej"
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2020, 18:22   #633
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,934
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 50 min 50 s
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=fRiz...ature=emb_logo
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.11.2020, 23:42   #634
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Dziś rano. Mleko za oknem. Zimno. Elektryk wypożyczony na testy, urlop wzięty by trochę się oderwać, ale ruszyć się nie chce.
W radio wiadomości: ...Covid-19/Stoperan/Polityka/Stoperan/Covid-19... Prognoza pogody: "w całym kraju chmury, z wyjątkiem gór powyżej 600m." Kontrolne sprawdzenie w ICM i Windy - jest okno w Czarnej Górze.
Jest już dość późno, ale pakuję się i ruszam o 10. Cała droga z Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej to mgła i 4-5 stopni. Podjazd do Białej Wody, temperatura spada do 1 i ćwiczę pierwsze poślizgi na lodzie w tym roku.
Wjeżdżam na przełęcz, a tu:
IMG_0126.jpg
Byłem tu wiele razy, ale zawsze chodzić lub na narty. Rowerem chyba tylko raz, ale wtedy nie było żadnych szlaków rowerowych, o singlach nie wspominając. Zmieniło się to miejsce przez 20 lat ;-).
Ruszam szlakiem, a potem singiel w kierunku Stronia Śl. Jest rzeźko, ale w słońcu nawet ciepło. W cieniu 4-5 stopni. Singiel fajny - specem nie jestem, ale na moje umiejętności w sam raz. Ani żywej duszy.
IMG_0134.jpg
Zjeżdżam do Stronia Śl i kieruję się pod górę na następny. Po drodze miejscówka ze stacją ładowania elektryków i serwisu (to część infrastruktury Glacensis). Specjalnie wziąłem ładowarkę by sprawdzić czy poza resztą szpeju warto ją wozić no i czy stacja działa. Działa i ładuje bez problemu. Ja jednak nie potrzebuję prądu bo po 11km mam jeszcze 95% baterii. Akurat na Levo SL na upartego można by tę trasę objechać całkiem bez prądu. Za to przy dużym zużyciu czasu. Prąd jest tańszy od czasu. Dlatego m.in. rozglądam się za elektrykiem.
IMG_0143.jpg.
Ruszam dalej - pod górę i miejscami można się zmachać. Nie wiem skąd ludzie biorą, że na elektryku nie da się zmęczyć. Nawet na max wspomaganiu muszę miejscami zdrowo redukować. Nie używam jednak pełnej mocy bo wybieram zmęczenie. To jest różnica właśnie między analogiem, a elektrykiem: na elektryku możesz wybrać jak bardzo się zmęczysz. Wprawdzie to Levo SL (tylko 35Nm), ale jeździłem na pełnym Levo (95Nm - NAT ma tyle zdaje się) i wspomaganie na maksa mi nie odpowiadało. Dużo przyjemniej jedzie się na 60% LEvo SL lub 35% LEvo (w obu można dostosować poziom wspomagania i max moc).
Dość szybko docieram do singla i dobrze bo w tej mgle nudno jest. Niestety miejscami czają się potwory niszczące trasy rowerowe. Złapałem jednego na zdjęciu i zmykam dalej do góry, ku słońcu.
IMG_0145.jpg
Wyjeżdżam na polanę czy przełęcz Janową. Widok sielanka tylko temperatura poniżej 5 stopni nie pozwala się zatrzymywać na długo. Z lasu wyłania się młodziak pędzący owce i inne kozy na polanę. Jak przeszli ogrodzenie, wsiadł na mini-quada i pogonił stadko dalej. Taki to ma dobrze... Pewnie by się ze mną nie zgodził, ale cóż...
IMG_0151.jpg
Dalej trawers nartostradami. Czarna Góra jest cała pokryta ścieżkami DH, a ten singiel, którym jadę przecina je na przemian z nartostradami. Zupełnie nie ogarniam frajdy zjazdu po takiej trasie DH: ciemno (w lesie), same głazy i korzenie, nawrót za nawrotem. Zero flow. No ale jak jedni wolą GS-y, a inni Afryki to może nie ma co się dziwić.
IMG_0165.jpg
Singlami objeżdżam całą Czarną Górę i ląduję na południowo-zachodnim zboczu, tuż nad poziomem chmur. Plan był zjechać do Międzygórza, ale dzień krótki, a zapomniałem zabrać oświetlenia więc będzie korekta planów. Tymczasem, w słońcu jest przyjemnie.
IMG_0181.jpg
IMG_0182.jpg
Atakuję górną stację kolejki. To nie jest sam szczyt bo nie zdążę przed zmrokiem, a poza tym pamiętam, że tam jest ostre podejście.
Ostatnie 200m to traska oznaczona jako e-bike. Normalnie używana przez ratraki więc nawierzchnia fatalna i tak stroma, że większość prowadzę bo nie jestem w stanie utrzymać przyczepności. Przecinają ją single ale musiałbym jechać pod prąd i też oznaczone, że nie dla e-bików (bo e-biki zjadają single - tak twierdzą ich twórcy). Widok z góry na Śnieżnik i ten podjazd niby dle e-bików. Chore.
IMG_0184.jpg
Widok w kierunku Siennej i Stronia Śl. No nic tylko wyspy w morzu chmur - tak zresztą to wygląda w każdym kierunku. Czad.
IMG_0188.jpg
Ruszam na północ by dotrzeć do jakiejś technicznej trasy bo już późno. Właściwie formalnie to 15:50 i zachód słońca... Ale okazuje się, że to co widziałem na mapie to jest trasa DH o nazwie "Kambodża". Ktoś miał poczucie humoru - faktycznie masakra. Same śliskie korzenie, zero przyczepności i płaskich fragmentów. O jeździe nie ma mowy. Po 100m zawracam bo trasa skręca i nie dojadę tam gdzie chciałem. Nawrotka i dalej już jakimiś leśnymi drogami do przełęczy Puchaczówka. Niestety nie zdążyłem i słońce zachodzi jak jeszcze jestem w lesie. W sumie nie wiem dlaczego niestety.
IMG_0212.jpg
To był super dzień - warto ruszyć tyłek bo zawsze gdzieś jest lepszy świat, bez plag. Po postu droga.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 00:00   #635
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Super foty, okolica i pogoda. Szczesciarzu
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 13:41   #636
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,801
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 13 godz 38 min 13 s
Domyślnie

Dziś tak 50/50. Trochu dryndą a trochu CRF.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 17:22   #637
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Kristoch mega wycieczka po znanych mi trasach pieszych.
Kupuje ten tekst ,że prąd jest tańszy od czasu:-)

Speca miałeś z wypożyczalni czy Twój czy od kogoś?
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2020, 17:38   #638
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

😀
Spec z Specialized Warsaw pożyczony. Na Dolnym Śląsku nie znalazłem nikogo kto by mi dał przejechać nawet - trzeci świat. Nie ważne za kasę czy za darmo. Niestety.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 11:58   #639
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Jutro przed pierwszym pianiem koguta (3:00) startuję z Warszawy do Srebrnej Góry pojeździć na https://pmbike-experts.pl. Mało czasu, ale może akurat ktoś chciałbym dołączyć - zapraszam. Na dach Volvo V70 wejdą trzy duże rowery, wracam w sobotę po ostatnim wjeździe (tarpan kończy kurs o 16:30, są jeszcze miejsca na stronie do rezerwacji).
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.11.2020, 12:07   #640
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Byłem 2 tygodnie temu fajnie:-)

polecam...
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.