Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Gadżety / wyposażenie

Gadżety / wyposażenie Dodatki, które możesz zamontować.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 01.10.2018, 08:39   #1
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie Torby boczne na GMOLE uwaga !!!

Witajcie.
Piszę w tym wątku dla przestrogi. Nie kojarzę by temat był wcześniej nagłaśniany,choć mam wrażenie ,że gdzieś już o tym czytałem .
Mianowicie, w ostatni weekend wybrałem się nową NAT w góry. Po drodze była spora dojazdówka S5 do Wrocka. Jak niektóre osoby może kojarzą miałem w tym roku zdarzenie ,czyli położyłem poprzednią NAT na asfalcie z powodu shimmy ptzy dość konkretnej prędkości.
Obecny wyjazd był dla mnie trochę terapeutyczny (psychotetapeutyczny &#128513, zatem byłem ostrożny i jechałem z duszą na ramieniu. Piękna pogoda, niby dobra bo nowa trasa, asfalt ok.więc były momenty ,że pocisnąłem więcej niż 120. Mamy przełom września i października, więc czuje się jadąc różne masy powietrza, to zimne w cieniu to cieplejsze w słońcu, wiaterek itp. To wszystko powodowało,że w pewien rezonans wpadała mi momentami kierownica. Miałem różne myśli, czy to ten wiatr, czy może mam słabe ręce, czy może jestem za gruby i wiatr mnie traktuje jak żagiel. Gdyby nie to ,że mam nowy motocykl pomyślałbym , że coś nie tak mi złożyli w serwisie po wypadku, gdyby nie to ,że jadę na seryjnej gumie pomyślałbym ,że to kostka ,bo takie lubię opony, ale jeszcze ich nie zdąrzyłem założyć. Po przekroczeniu ok.125 km/h motocykl zaczynał wchodzić w lekką shimmę. Przez dlugi czas po prostu nie jechałem szybciej niż 120 km/h więc problem mnie nie dotyczył. Niestety bywały sytuacje,gdzie nie było wyjścia i dodanie prędkości było konieczne.
Przejechałem ponad 700 km i w drodze powrotnej na S5 zacząłem badać ręką gdzie masy powietrza działają najmocniej. Oczywiście niezbyt to było rozsądne, ale...
Mam zamontowane wszystkie oryginalne z Hondy akcesoryjne deflektory boczne, szyba oryginalna ale na Batzenie, jedynie obecnie nie mam deflektora na zbiorniku, tego akcesorium , co zapobiega telepaniu głowy jak wiatr dostaje się pod daszek, ale mam tankbag, który działa do niego podobnie w tym zakresie. Ciąg powietrza spomiędzy czachy i zbiornika wykluczyłem, bo nie działał on jakoś drastycznie na ręce.
Wyszło na to , że z okolicy gmoli na wysokości baku mam taki wir powietrza, który przy większej prędkości zawija się do góry i wprawia ręce w łopot.
Zatrzymałem się na stacji i postanowiłem zdemontować torby dowieszone do gmoli.
Wróciłem na szosę i do 160 km/h nie miałem drgań poziomych na kierownicy.
Wniosek - mimo , że byłem bardzo zadowolony z toreb dowieszanych na gmolach w moim przypadku obie produkcje to HEED, to musze stwierdzic ,ze jesli ktos zamierza nie tylko dziadkować niskimi prędkościami , to raczej o takich torbach powinien zapomnieć.
Miałem taki sam zestaw na poprzedniej NAT i mimo ,że torby lekko inaczej były mocowane ,to pewnie mogły mieć wplyw na powstanie (dodatkowo oczywiście do innych czynników) shimmy , czyli przyczyny wypadku.
Szkoda, bo wydaje się to być fajne rozwiązanie. Oczywiście te prędkości o których mówimy nie są wyprawowe, ale jednak w skrajnych momentach potrzebne do osiągania. Każdemu poddaję pod rozwagę ów temat.
Hawk
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
torby z chin ala kriega Grzechu2012 Gadżety / wyposażenie 25 06.02.2019 09:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.