Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2008, 15:29   #1
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie kuchenka na paliwo ciekłe

Witam Panow szpecjalistów mam takie pytanko bo mnie wiem czy dobrze staralem sie to odpalić http://www.russengespannclique.de/BAT45-2.html jest to taka kuchenka jak na tych foto. Nalewalem oczywiscie paliwka do wnetrza nalkewalem na taki "kieelich" uformowany u podstawy palnika na butkli i jak sie waszka wypalila tam to otwieralem zawor i sie palilo lecz krotko. zrobilem cos zle ? zna ktos tego typu sprzęta?
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2008, 15:54   #2
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Ze sprzętów tego typu wiem, że łatwiej rozpalić nie nalewając benzyny na kielich tylko lekko podgrzać zbiorniczek zapalniczką... jak z dyszy zacznie syczeć to kuchenka jest gotowa do podpalenia (nie próbować w domu, nie dla dzieci, pod ochroną dorosłych, wyłacznie w hełmie na głowie i goglach ochrnonncyh). Sprawdź czy nie ma przytkanego przewodu między zbiornikiem a dyszą, tam powinien zdaje się być knot czy coś. pozdr
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2008, 17:09   #3
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Ja w swoim Polsporcie ze 4 razy po kolei zalewam kielich i podpalam żeby w końcu załapała. troche to wkórwiające, ale jak juz zapali to mi sie wydaje że dałoby rade na niej nastawic gar bigosu dla calego pułku, takiego ma powera.

Tak przy okazji to uważaj co do niej lejesz. Raz pod Ukraińska granica na Orlenie sie tankowałem i wlalem troszki do kuchenki. Potem żałowałem , paliwo było jakies chszczone i tak mi z kuchenki potem w kufsze śmierdziało że szok- ropą jaka normalnie. Kuchenke wyjąłem a w kufrze pół roku jeszcze biło. No ale w końcu przestało. Producent zalecał żeby spuszczać wache po gotowaniu. ale na normalnim paliwie nie ma potrzeby.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2008, 18:17   #4
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak jak robisz jest ok. Ciśnienie w zbiorniku wzrasta razem ze wzrostem temp, trzeba więc troche podgrzać drania.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2009, 14:30   #5
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie

no to ok widocznie trzeba ciutkę więcej podlać żeby dłużej sie nagrzewało,
kazano mi lac ekstrakcyjną na zwykłej bezołowiówce nie probowałem,
a co wyradzicie lac aby po skonczonym kucharzeniu nie bylo tyle nagaru na palniku wyniklego z podgrzewania palnika

Ostatnio edytowane przez daniel_87 : 01.01.2009 o 15:22
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2009, 14:42   #6
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

ekstrakcyjna jest oczyszczona i tak nie kopci, na bezołowiówce spokojnie pociągniesz tylko bardziej brudzi
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2009, 20:07   #7
wojtas


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Duszniki Zdrój
Posty: 27
Motocykl: SuperTerefere
wojtas jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 32 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał daniel_87 Zobacz post
a co wyradzicie lac aby po skonczonym kucharzeniu nie bylo tyle nagaru na palniku wyniklego z podgrzewania palnika
Niektórzy pierwsze rozgrzanie robią na denaturacie, ale to dodatkowy pojemnik do noszenia/wożenia i trwa trochę dłużej.
Co do ekstrakcyjnej, to temat juz raczej nieaktualny od momentu wycofania etyliny (tylko bezołowiówka nie może byc "od Staśka" z beczki )
__________________
SuperTerefere
wojtas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2009, 11:47   #8
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie

dzis zrobilem taki eksperyment podgrzalem ja ciutke na kuchence gazowej tzn pojemnik, podlalem na ten kielich tez troche paliwa zeby sie palnik rozgrzal, poczym z tej dyszy nie leca same opary lecz cieniutki strumien paliwka czy robie cos zle?
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2009, 12:05   #9
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 36 s
Domyślnie

Tak..robisz nie tak. Nie znam tej twojej kuchenki ale... Kiedys miałem ruskiego Belfegora i działał podobnie.Jesli podgrzejesz zbiornik to wzrasta w nim cisnienie i wypycha paliwo w postaci cieczy.W stanie płynnym, bo w komorze(to ta gdzies nad miseczka gdzie lejesz beznzynku) która ma go zamienic w gaz jest zimno.Podgrzanie kolanka powyzej miseczki spowoduje, ze do góry beda brykałay opary benzynki a nie ciecz. I to cała filozofia. Ktos wczesniej pisał ze nalewa do miseczki paliwa 3-4 razy...Własnie w tym celu,,,,By podgrzec miejsce gdzie ciecz sie ma zamienic w gaz. Poza tym podgrzewajac zbiornik narazasz sie na zadziałanie zaworu bezpieczeństwa-- czasem to 2 metrowy płomień...Widowiskowy bardzo.
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.01.2009, 12:28   #10
daniel_87
 
daniel_87's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: łódź
Posty: 411
Motocykl: R 1100 GS
daniel_87 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Wielkie dzieki, podgrzewalem zbiorniczek tak jak pisali na tych roznych "fachowych" forach turystycznych. Dzis kupie dentke zeby dobrze podgrzac ten palniczek, wacha rzeczywiscie strasznie syfi. napisze jak mi poszlo i czy jeszcze zyje
daniel_87 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchenka gazowa hubert Szpej turystyczny - Produkty i Porady 101 08.05.2019 11:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.