Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.05.2011, 21:55   #1
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie System premiowy w waszych firmach

Cześć, muszę stworzyć w naszej firmie jakiś system premiowy, chodzi o to że szefostwo nie chce dawać podwyżek pracownikom, bo w naszej branży, w roku są miesiące tłuste i chude.
Jak są tłuste to są chętni dać premię, jak są chude to premii nie będzie, bo wypłacenie podstaw jest dla nich wysiłkiem.
Nie chcą również płacić premii tym którzy nic nie robią, osób premiowanych jest 3-4 , zajmują się obsługą Cateringu , bankiety, szkolenia itd.
Wszyscy działają jako jeden łańcuch, kto inny zajmuje się przygotowaniem zastaw i sprzętu, kto inny obsługuje i kto inny po nich np. zmywa.

Wiadomo że premie by były, lub nie w zależności od obrotu firmy, jak wygląda premiowanie u Was w firmach, jakie są warunki otrzymania premii.
Wszelkie info mile widziane.

Na szybko wymyśliłem coś takiego:
Próg obrotu po przekroczeniu którego jest wypłacana premia, premia to jakiś tam procent obrotu (im większy obrót tym większa pula), premia jest dla wszystkich, dzielona dla każdego po równo.
Pozdro!!!
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2011, 22:20   #2
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

nie patrz na obrót, bo może być być sztuczny (sprzedaż z rabatami), mała rentowność, najważniejsze jest premiowanie od wyniku (marża lub zysk działu).
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2011, 22:31   #3
michoo
 
michoo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wydra
Posty: 788
Motocykl: RD03
Przebieg: 69tys
michoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 26 min 39 s
Domyślnie

Dopra ma racje sam walczę z podobnym tematem ale u mnie to zazwyczaj widzimisię prezesa... niestety.
__________________
pozdrawiam
michoo

michoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2011, 22:34   #4
Agent
 
Agent's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 304
Przebieg: ~
Agent will become famous soon enough
Online: 2 tygodni 5 dni 1 godz 37 min 39 s
Domyślnie

Po pierwsze - kasa nigdy nie jest głównym motywatorem w pracy.
Znam przypadki, gdzie minimalnym wysiłkiem można był zyskać 100% ekstra podstawy wynagrodzenia, a pracownikom i tak się nie chciało.
Gdy premia jest wypłacana niezależnie od tego czy się człowiek stara czy nie, to też nie jest motywator.
W firmie gdzie aktualnie robię premia jest składowa - % od wyników firmy i % od realizacji indywidualnych celów.
...ale z założeniem, że gdy indywidualne nie są spełnione, to żadna premia się nie należy.

Najgorsze co można zrobić, to pozwolić by było jak w dawnych czasach - "czy sie stoi, czy sie leży, dwa tysiące sie należy".
Agent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2011, 22:36   #5
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

Ja wprowadziłem prosty system - xx% od wyniku netto "projektu" - rozliczane na koniec każdego miesiąca. Od przychodu odejmujesz wszystkie koszty bezpośrednie (koszty materiałowe, wynagrodzenia itp) i z tego co zostaje oddajesz te xx% dla "szefa projektu". Oczywiście w każdej branży taki system się nie sprawdzi, ale u mnie działa sprawnie.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2011, 01:08   #6
TOFAKT
?
 
TOFAKT's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 114
Motocykl: RD04
Przebieg: 102000
TOFAKT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 7 godz 59 min 15 s
Domyślnie

U mnie żelazna konsekwencja ..co byś nie robił i ile nie pracował po nocach wiesz że zawsze możesz liczyc na brak uznania/ zrozumenia/ podziękowania / no i oczywiście brak premii
TOFAKT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2011, 06:31   #7
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

w sytuacji, jaka opisujesz, lepiej zrobic nieformalny system, czyli premie uznaniowe, ale z jawnym mechanizmem. Skoro sa projekty, to jest latwo zrobic z premii motywator. Przed projektem podajesz spodziewany zysk i kase do podzialu. za poprawe zysku, ekstra kasa. W ten sposob ludziom bedzie sie chcialo dociskac, beda sie wzajemnie kontrolowac no kbedziesz mial z bani temat 'dlaczego ja dostalem x, a kolega 2x'.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2011, 07:17   #8
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Ja mam premię miesięczną do 40% wynagrodzenia. Jeżeli wsio działa jak trzeba, jest 40%. Jak sie podpadnie albo coś przeskrobie, premia spada np dp 10%.
Bartas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2011, 10:33   #9
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Trochę z teorii
Premiując uważaj za co premiujesz. Pracownik będzie dążył do osiągnięcia premii, a nie zysków firmy (cele premii pracowniczej muszą realizować cele i strategie firmy) . Niby oczywiste, ale często można sobie zrobić krzywdę. Np. otwierasz nowy warsztat i premiujesz od obrotu. Masz nadzieję, że zdobędziesz zaufanie na rynku, a sprzedawcy wciskają wymianę sprzęgła (bo drogo) każdemu klientowi co się nie zna.

Drugie pracownik musi mieć przełożenie na realizację zadań premiowych. (nierealne cele luib takie na które nie ma wpływu tylko go zdemotywują)
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2011, 19:04   #10
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

U mnie trzeba dzialac tak, zeby szef byl zadowolony. Jak jest zadowolony, to jest premia, nagrody i co sie chce. Jak szef jest niezadowolony... nawet nie pytaj!
A propos, najlepszym sposobem popsucia szefowi humoru jest... pytanie sie o premie.

Zapytam sie szefa, jaka ma teorie na temat premii. Szef jest mocna w te klocki i lubi, zeby sie ją pytac o zdanie
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.