Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.01.2015, 12:03   #11
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 52 min 29 s
Domyślnie

Po 4 latach na AT chciałem spróbować czegoś innego i też przymierzałem się do tej nowej tenerki. To kompletnie inny motocykl niż afryka, choć da się nim pojechać wszędzie tam gdzie i AT. Ma wiele plusów- największy, jak dla mnie, to niskie spalanie. Dla mnie minusem nowej Tenere była włoska jakość wykonania. W porównaniu do starych modeli- z lat '90-tych- strasznie plastikowa i byle jaka- jakby zrobiona z odpadów po produkcji tych japońskich motórów
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2015, 13:10   #12
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Nie żeby mi zależało na polemice, ale miałem kilka obserwacji, jak wyglądają
(i zachowują się) plastiki przy glebach w jednej i drugiej generacji Tenerek.
Ta nowa po prostu jest zrobiona z myślą o delikatnym i średnio-mocnym kładzeniu
jej (dlatego trzymałem ją 3 lata i 30tys.km).
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2015, 19:28   #13
hebi
 
hebi's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: rzeszów okolice
Posty: 79
Motocykl: XT660Z
hebi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 21 godz 31 min 16 s
Domyślnie

Nie ktoś - tylko ja chciałem się zamienić z ABS na wersje bez ABS. Chętnych nie było więc zostawiłem w rozliczeniu w salonie i kupiłem wersje bez ABS.
Teraz obiektywne porównanie
Wersje z ABS proszę sobie odpuścić , chyba że kierownik tylko i wyłącznie koło komina lata. W zeszłym roku przejechałem tym motorem z ABS całą trasę wokół jeziorek Lure w Albani - kto był i próbował a nie dał rady wie o czym pisze i jaka jest skala trudności.Jechałem wtedy z motorami XT660Z bez ABS i z afryczką , wszyscy dali rade, ale ja miałem najbardziej przerąbane, wadą afryki był fakt ze kierowca sam motoru nie podniósł po glebie , nasze bez problemu , po za tym afryka górą była ja skakałem po kamieniach jak kozica górska a afryka dostojnie się turlała.
Wadą modeli po 2012 są gówniane kierunkowskazy - urywają się same z siebie na asfalcie podczas jazdy, do sprawnego poruszania się w terenie trzeba żonglować zębatkami, oryginalne przelozenie15/45 tylko na asfalt i to bez bagaży.
Natomiast w tym roku na dwie XT660Z byliśmy w Mongolii , jeździliśmy w dziwne miejsca i wszędzie sprzęt dał rade. W Mongolii spotkaliśmy przez 3 tyg jeszcze 4 sztuki XT660Z (Finowie i Niemcy) .
Na dalekie przeloty nie widzę lepszego sprzętu na tą chwilę , oczywiście nie w wykonaniu fabrycznym , trzeba go trochę przerobić do turystyki.Usterek i awarii na dystansie 20 tys. km - brak.
Sprzęty może i są delikatniejsze niż stara Afryka - ale daleko od domu nie dzikuje się po wertepach - przy normalnej jeździe nic się tam nie urwie ani nie złamie, na benzynę 80 oktan sugerował bym wywalić kata i układ dopalania spalin , myśmy to wyrzucili i problemów ze spalaniem syfu nie było.
hebi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2015, 21:16   #14
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

hebi - masz like'a za ten post
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2015, 23:03   #15
hebi
 
hebi's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: rzeszów okolice
Posty: 79
Motocykl: XT660Z
hebi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 21 godz 31 min 16 s
Domyślnie

Dodam jeszcze, że Mongolia zweryfikowała nasze patenty i usprawnienia .
Na chwilę obecną nic dodać, nic ująć siadać i jechać chociażby na kraniec ziemi. Zasięg z zapasowymi 5 litrami to spokojnie ponad 500 km .
Wadą Teresy jest kiepska ochrona przed wiatrem - na tranzycie przez Rosję niemal nie ogłuchliśmy od hałasu , w drodze powrotnej w pierwszym lepszym sklepie kupiliśmy większe owiewki z jakiegoś ruska.
Kanapa zarówno u mnie jak i u kumpla to porażka - pierwsza rzecz jaką zrobiłem po wyjeździe z salonu to rozprułem kanapę i wyrzeźbiłem gąbkę od nowa + twardsza wstawka z karimaty - po takiej operacji 1600 km z 3 godz przerwą jest do zrobienia na raz .
Poniżej zdjęcia przed i po podróży. Najlepszy patent to metalowa skrzynka (6 litrów pojemności ) na narzędzia pod siedzeniem w miejscu katalizatora ( testowaliśmy wersje z aluminium i z kwasówki ). Osłona pod silnik z ochroną pompy wody jest wymagana.
W Mongolii oprócz Teresek (mowa tu o sprzętach, które dotarły tam same na kołach a nie samolotem czy na lawecie) spotkaliśmy jeszcze 2 BMW ( jeden się złamał od nadmiaru bagaży) i KTM Adventure.
teresa.jpg
teresa_1.jpg
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg teresa.jpg (143.7 KB, 108 wyświetleń)
Typ pliku: jpg teresa_1.jpg (417.9 KB, 80 wyświetleń)
hebi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2015, 00:37   #16
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 6 min 12 s
Domyślnie

Fajnie napisane .Konkretnie i rzezowo.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2015, 10:56   #17
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 min 54 s
Domyślnie

Dzięki Panowie. Jakiś pogląd już mam.

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Dla mnie minusem nowej Tenere była włoska jakość wykonania. W porównaniu do starych modeli- z lat '90-tych- strasznie plastikowa i byle jaka- jakby zrobiona z odpadów po produkcji tych japońskich motórów
Patrząc na zegary też takie wrażenie odniosłem.
Chociaż bardziej zależy mi na tym żeby plastiki nie pękały przy starciu z byle patykiem.
Hebi skacząc jak kozica zawias nie dostawał sraczki? Pod motocyklem w pełnym rynsztunku?
I jeszcze jedno: przelot z bagażami po dach jakieś 120-130 km/h da radę wykonać czy to już za dużo dla tego konkretnego singla
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2015, 15:03   #18
Esi


Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Jaworzyna Śląska
Posty: 50
Motocykl: XTZ660
Przebieg: 1km
Esi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 16 godz 15 min 15 s
Domyślnie

Jezdzilem na nowej xt660z ale byla to wersja z ABS, wtedy tez mialem stara xtz660, jesli chodzi o zawias to jakosciowo bylo to samo, jakiejs roznicy nie czulem ale tez nie wjechalem w zaden teren, wersja abs byla idealna jesli chodzi o wysokosc przy moich 179cm, na starej dosiegalem na styk (w kacie jest jeszcze gorzej :P) ale najwieksza roznica to silnik. Zdecydowanie na plus w nowej, pieknie ciagnie , nie szarpie, duzo zwawszy od tego w starej, nie wiem czy to przez wtrysk czy jak ale naprawde milo bylem zaskoczony, gdybym nie kupil lc8 to pewnie dzisiaj jezdzilbym na nowej Tenerce. Plastiki wygladaja na solidne i w dotyku tez takie cos, to ten plastik ktory nie peka od byle gleby, cos jak w lc8 wlasnie. Ogolnie ladne, dobrze jezdzace moto, niekoniecznie dla 2 osob, bardzo dobre na wyjazdy w dzicz
Esi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2015, 19:40   #19
hebi
 
hebi's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: rzeszów okolice
Posty: 79
Motocykl: XT660Z
hebi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 21 godz 31 min 16 s
Domyślnie

Wersja z ABS (XT660ZA) ma prześwit zmniejszony o 5 cm i skoki zawieszeń skrócone bodajże 5 i 7 cm w porównaniu z Xt660Z - czyli parametry jak w DL1000 skutkowało to częstym zawadzaniem silnika o kamienie , musiałem maksymalnie utwardzić z tyłu i z przodu zeby tego silnika nie roztrzaskać, przy takiej sztywności motor skakał zamiast jechać, pod większe podjazdy było tak ekstremalnie że aby odciążyć moto wyrzucałem butelki z wodą a browary częściowo wypijałem po drodze.Natomiast XT660Z dała strzała i tyle ją widziałem , Afryczka oczywiście swoim dostojnym pata-taj zaraz za nią .
Te boczne osłony na baku i pozostałe odboje są zrobione z tworzywa >PE< czyli elastyczny i wytrzymały Polietylen.
Tak, że powtórzę - jeśli ktoś zamierza jechać w dzikie tereny nie kupować XT660ZA, a co mnie najbardziej zraziło w tej wersji ? - nieprzemyślany błąd konstrukcyjny - w miejsce akumulatora zamontowano pompę ABS , więc akumulator powędrował pod korek wlewu w baku zaś komputer - UWAGA - pod boczny protektor z PE z lewej strony na baku . Co to oznacza w przypadku poważnej gleby i roztrzaskania tej osłonki ? - odpowiedzcie sobie sami.
hebi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2015, 20:56   #20
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

"przelot z bagażami po dach jakieś 120-130 km/h da radę wykonać czy to już za dużo dla tego konkretnego singla"
Nie miałem wprawdzie tenery, ale Xt660r z tym samym silnikiem i uważam że silnik to najlepsza rzecz w tamtym moto. Mogłem trzymać załadowany (ale w pojedynkę) na autostradzie 130km/h i pod tym względem oceniam jej możliwości przelotowe jak transalpa 600 czy afry rd03 a to duży komplement dla singla. Do 690 nie porównuje - bo jeszcze nim za mało jeździłem a po trasie wcale.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Montaż tuby narzędziowej do XT660Z Sub Inne - dyskusja ogólna 5 17.03.2014 18:56
XT660Z Testowy do Łyknięcia. Niskers Inne tematy 0 26.06.2013 14:54
XT660Z Tenere 2013 Niskers Inne - dyskusja ogólna 4 18.05.2013 18:13
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 01:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.